Hormonske tablete v menopavzi

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

31. jan 2008 14:41

Lejla13,jaz sem izboljsanje opazila po dobrem mesecu, odkar sem jemala Remifemin. Res sem imela bolece prsi, a vrocinski valovi in nelagodje in strah so izginili. Majdina

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

31. jan 2008 15:38

Mogoče malo butasto vprašanje, a kljub temu: v kateri starosti ste prvič začutile te težave. Mislim, da sama nisem tako daleč od tega ali pa sem že kar v tem obdobju in težave ignoriram. Prav nič nisem navdušena nad mislijo, da b jedla kake hormonske preparate. Včasih imam sicer občutek da mi je malo vroče ampak kot rečeno se ne zmenim za to in se uspešno zamotim z delom. Skratka, nekako nimam časa misliti še na to. lp Vesna

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

31. jan 2008 17:05

Tako kot puberteta tudi mena pride prej kot včasih. Nič ni nenavadno, če se začne že pri 40. ali celo prej. Stara sem 45 in sem na tem, da začnem z nadomestnim hormonskim zdravljenjem. Prebrala sem že vse, kar je o tem možno prebrati in prišla do ugotovitve, da pozitivni učinki prekašajo negativne. Saj ne gre samo za vročinske valove in "čudno razpoloženje". Ščitijo tudi pred osteoporozo in boleznimi srca in ožilja, če mena nastopi dokaj kmalu. Raziskave o škodljivosti estrogenske terapije izpred dvajsetih let so bile narejene na ženskah, starih 60 in več. V tej starosti nadom. hormonsko zdravljenje baje res povzroča nekaj težav, v mlajših obdobjih pa ne. Ne razumem, zakaj se tako bojite teh hormonov, saj ste tudi kontracepcijske tabletke jemale, a ne? Pa smo bile takrat še mlade in je bila nosečnost še pred nami. Povejte še kaj o stranskih učinkih, mogoče jih literatura ne omenja dovolj. Barbra Sporočilo je spremenil(a) barbra dne 31. jan 2008 17:06:23

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

31. jan 2008 18:22

No, jaz računam na to, da sem podedovala mamine gene. Ona pravi, da ne ve, kako zgleda mena, pa je že krepko, krepko, čez leta, ko naj bi jo imela. Kosti pa daleč daleč od osteoporoze, so na testu rekli, da že dolgo niso videli takih kosti pri nekom v njenih letih.

Genetika je resna veda, pravijo. Verjamem (in vem).

rimljanka - zasebno mnenje

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

31. jan 2008 18:36

Tudi jaz upam, da grem po maminih stopinjah. Kritična leta pa sem zgleda tudi prebrodila tako, da se sploh nisem zavedala da so šla mimo. Malo čudno mi je zgledalo ob prebiranju vaših težav pa sem si mislila, da sem morda narobe poučena. No in zdaj vidim, da to sploh ni res in da so mene najbrž težave zaobšle lp Vesna

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

31. jan 2008 19:01

Res ,nekateri nimajo težav.Sestrična je kup denarja zapravila za teste nosečnosti ,ker ni vedela da je v meni.Mene pa samo debelo gleda ,ko jamram. lp goga

fuksija  

član od: 27.10.2007

sporočila: 86

31. jan 2008 19:58

Moje težave v meni trajajo že več kot pet let, vendar mi je zelo odleglo, ko sem ostala doma. Najhuje pa mi je, ko sem vsa premočena, ne toliko ponoči, temveč čez dan. Pozimi se bojim nakupov po trgovinah, ker mi je grozno vroče, če pa moram stati v vrsti še toliko bolj. Pri oblačilih moram pazit, da nosim samo naravne materiala, drugače se počutim, kot bi bila v vinil vrečki. Daje me tudi nervoza in strah. Verjamem,da bomo tudi to obdobje uspešno prebrodile, saj se ženske ne damo kar tako. pazite nase. fuksija

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

31. jan 2008 21:02

Jaz jemljem že drugo leto tabletke Activelle in sem čisto zadovoljna z njimi. Napisal mi jih je ginekolog, zavirajo pa še razvoj osteoporoze.

Brez njih sem bila čisto povožena, ker so mi odstranili vse, v še rodni dobi. Navali vročine so pri meni trajali 7-8 ur, prav tako pa so sledili tudi napadi mrzlice. sedaj se počutim dobro, spim lepo in mirno, malo pa sem še pomagala z alternativo  in prehranskimi dodatki, kot je Memo caps, Q 10 in Alge Forte( 3 vrste alg je notri). Tabletke sem jemala prvo leto vsak dan, sedaj pa vsak drugi.

Kyara

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

31. jan 2008 21:43

Glede na to, da moja mama ni imela mene, me zanima nekaj: ali je pri vročinskih valih povečana temparatura. In na koliko.

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti