Sejanje paprike in paradižnika?

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

17. feb 2009 11:17

Koprive so super, jaz sem jih nalašč pustila zrasti v enem vogalu vrta. Pomladi so vršički za šinačo, kasneje jih pa porabim za škropivo (če se mi da, včasih se mi ne) in če ostanejo, jih mož pokosi in da na kompost. 1m2, pa imaš dovolj. Če se sproti režejo in ne pustiš zrasti vsega skupaj v šavje, sploh ne kazi vrta. Mene pa zanima, katero vrtso paradajza in paprik najraje sadite? Jaz sem nekaj let sadila pelate in volovsko srce, pa nisem bila zadovoljna, oboje je precej občutljivo in če vreme ni bilo super, tudi paradajza ni bilo. Lani sem posadila črnega rusa in enega češnjevca. Rus je imel fantastičen okus (čeprav ga ni bilo zelo veliko), češnjevca sem imela pa toliko, da se z njim posiljevala vsakogar ki je prišel mimo. Letos sem spet posejala črnega rusa, zraven pa še heinza in marmande. Češnjevca pa raje ne. Lisa

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

17. feb 2009 12:04

Jaz volovsko srce obvezno, ker se mi zdi najboljsi po okusu, od pelatov zadnja leta Rio Grande (dober, ampak obrodi ves naenkrat - industrijska sorta pac). Letos sem se za novo leto smilila sama sebi, ker sem bila dezurna, nakar sem si za tolazbo pocastila razlicne nespodobnosti s http://chileseeds.co.uk - med drugim tudi nekaj crnih variant paradiznikov; na zalost posiljajo semena v filigranskih kolicinah (po 10 ali 15) in tudi po filigranskih cenah (upam, da se pridelek ne bo sfizil, za vsak slucaj pa bom posadila samo po nekaj rastlin od vsake sorte). lp, proxima

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

17. feb 2009 12:07

Ja,ja, chileseeds.co.uk je zakon! Lisa, če bo tudi letos toliko češnjevca, se pa javi. Me z veseljem lahko malo posiljuješ z njim! Pri meni volovsko srce, volovsko srce in volovsko srce. fresh

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

17. feb 2009 12:21

@fresh: kaj pa tole - poznas??:)) Jaz se nisem narocala pri njih, ceprav sem se pozanimala, da posiljajo tudi v EU. lp, proxima

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

17. feb 2009 12:27

U, hvala, proxima! Drugače pa dobim naslednji teden semena za čilije direktno iz Indije, samo bom videla, koliko mi jih bo prinesel prijatelj. Če bo kaj viška in če te zanima, ti lahko potem kakšno seme pošljem. fresh

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

17. feb 2009 12:30

@fresh: you're making an offer I cannot refuse, ce bos v stiski, pa tudi mirno pocakam do drugega leta, ko bos imela ze svoj pridelek...:)) lp, proxima

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

17. feb 2009 12:32

Zmejnenu! Če bo dovolj, z veseljem odstopim! fresh

ninkica  

član od: 31.10.2008

sporočila: 632

17. feb 2009 13:04

jaz sem lani sadila valovsko srce in pa saint piere,od svakinje sem pa dobila 4 sadike češnjevega paradižnika in so mi vse sorte lepo uspele.Najbolj odporen je pa bil saint piere sorta.Paprike pa imam soroksari in pa kalifornijsko čudo(že lepo odganjajo). ninkica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti