Ta nadležni kašelj!!!

frčafela  

član od: 18.7.2007

sporočila: 4

21. jan 2008 9:16

Proti kašlju zelo pomaga tudi korenčkov sirup, saj krepi bronhije pripomore pa tudi k boljšemu splošnemu počutju. Surov korenčkov sok je treba malo pogret in notri zamešat žlico meda. In to je to. Mnjami... frčafela

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

21. jan 2008 9:18

Menda zelo pomaga tudi trpotčev sirup. Dobi pa se ga v lekarnah blažkaa

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

24. jan 2008 10:38

Mene pa zanima nekaj drugega.Namreč,če se s prehladom(kašelj,izcedek iz nosu,bolečine v grlu,glavobol,povišana temperatura, itd....)odpravite k zdravniku,kakšna zdravila vam predpiše?A sploh kakšna? Pri nas doma smo namreč vsi bolani,sin nam nekoliko "kvari povprečje",še obiskuje pouk. Pri zdravniku nisem zvedela nič novega,kar seveda nevem že sama - veliko čaja,.....pa kak sirup za kašelj kupite hčerki,pa kak lekadol... Vse skupaj se nam vleče že od prejšnjega četrtka in čeprav hčerka zelo kašlja ni dobila nobenih zdravil,pravtako jaz.Sinoči pa jo je začelo boleti še uho! Ima sploh smisel hoditi k zdravniku,sedeti v prepolni zatohli čakalnici? Kristina Sporočilo je spremenil(a) Kristina dne 24. jan 2008 10:40:38

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

24. jan 2008 11:16

Proti kašlju menda pomaga čez noč: zmešamo v enakem razmerju lipo, bezgovo cvetje in kamilico, vzamemo eno žlico tega in vmešamo v raztopljeno maslo. Dobro premešamo in namažemo na gazo ali bombažno plenico, prepognemo, tako da ni mastno in to zvečer položimo na prsni koš pod eno ozko majico. To mi je priporočala ena gospa v zeliščni trgovini, ko je naš otrok kašljal cel mesec skupaj. Poskusili pa nismo, ker smo kupili tudi sirup Aprosan v katerem je ameriški slamnik, čisti propolis in slezenovec. Ni bil ravno poceni-ok. 10 evrov, ampak v dveh dneh je otrok nehal kašljati. Prej smo poskušali s prospanom, smrekovimi vršički... pa nič ni pomagalo. Saša

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

24. jan 2008 12:13

Kristina, čudežnih palčk še ne delajo. Virusna obolenja imajo svoj potek, veliko se ne da narediti v kurativnem smislu, lahko pa lajšamo tegobe. Da se pa precej narediti preventivno. Taka je teorija, takšne so izkušnje.

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

24. jan 2008 12:38

Tocno! Prehlad traja en teden, ce ga zdravis in 7 dni, ce ga ne. slepakura

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

24. jan 2008 12:44

Rimljanka povsem se strinjam s tabo.Vendar včasih je bilo tako,da smo šli k zdravniku po sirupe in aspirine ko smo zboleli,zdaj hodimo pa na uro gledat in veselo širimo viruse naprej.Bolani hodimo v službe,ker brez zdravniškega potrdila ne dobiš bolniške in tako naprej. Ne zdi se mi smiselno,da moram plačevati zdravstveno zavarovanje,ko si moram pa polovico zdravil plačati sama. Jasno,da vsi najprej posežemo po domačih zdravilih,vendar pa se jaz pri otrocih neupam igrati zdravnika.Seveda ostajam pri čaju,medu,toplih obkladkih...,ampak vseeno,kaj pa če ni samo prehlad,kaj pa če se razvije v kaj hujšega,pljučnico naprimer? Kristina Sporočilo je spremenil(a) Kristina dne 24. jan 2008 12:46:21

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

24. jan 2008 15:10

Kristina, preventivno jemanje antibiotikobv je naredilo tako zelo veliko škode, da se nam še sanja ne, koliko. Zdravil proti virusnim nevšečnostim in boleznim praktično ni. Torej?

Ne morem reči, po kaj se je včasih hodilo k zdravniku, po kaj se pa danes, ker tega pač ne počnem. Ker mi pač ni treba.

rimljanka - zasebno mnenje

valči  

član od: 5.2.2006

sporočila: 197

24. jan 2008 18:14

Ko je bila hčera še mala- predšolska, je vsako zimo staknila prehlad in seveda kašel. Od vsega ji je najbolj pomagalo, če sem ji segrela brisačo( z likalnikom, po dolžini sem jo preložila na pol) in skoraj vročo ovila okrog prsnega koša in zvezala okrog, da je čez noč držalo. Čez sem normalno oblekla pižamo. Verjele ali ne, mala je spala mirno celo noč. To sem ji delala kakšne tri večere, po potrebi še mogoče čez dan in kašelj je minil brez sirupov, ki jih je obupno zavračala. To ji je pomagalo pri zelo močnem kašlju. Lep pozdrav in obilo zdravja valči

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

23. feb 2011 9:33

Novo brez recepta!

Flavamed hitro in učinkovito z dvojnim delovanjem ublaži kašelj. Šumeče tablete z "odličnim" okusom češnje

hitro deluje, preizkušeno.

Šumeče  tablete so primerne za odrasle, jemljemo eno na dan, največ 5 dni!



Živi s srcem, ne z glavo.



Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 23. 2011 09:34

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 23. 2011 09:35

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti