Črna magija

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. jan 2008 10:59

ežoj, si me malo slabo interpretiral.... Jasno, da so vedno obstajali ljudje, ki so bili malo bolj senzibilni od povprečja, tega dejstva ne nameravam pobijati. Tisto, kar sem jaz napisala, je da si je cerkev za dosego svojih ekonomskih ciljev (pridobiti dodatna zemljišča in če jih kdo ni hotel prodati ali pa kar podariti, se ga je bilo treba pa drugače znebiti) in ideoloških ciljev (imeti idejni monopol, ergo se je bilo treba izmisliti način za "znebiti se" tistih posameznikov, ki so "malo preveč mislili s svojo glavo) izmislila način za preganjanje takih ljudi in sicer tako, da jih je obtožila tudi tega, da se ukvarjajo z magijo. In potem jim je inkvizicija obtožbo vedno tudi dokazala. Ali pa so delali tisti preizkus z vodo, po kateri, če ni šlo za maga, je nesrečnik utonil, če je pa šlo za maga, je pa splaval, pa so ga potem v nadaljevanju dali v drug ekzekucijskih postopek. Vendelina jr.

Alka Vujica  

član od: 10.1.2008

sporočila: 14

15. jan 2008 11:02

zuzek je napisal/a:
pa kaj je tako strašnega?...je kdo res videl na lastne oči, da je to takoooo strašno in deluje? zuzek
Naj opišem lastno izkušnjo,ki je vse prej kot prijetna.Sama niti pod razno nisem verjela v duhove,reinkarnacijo in podobno.Do izpred treh let.Takrat se je s črno magijo začela ukvarjati prijateljica. Kao,zgolj iz radovednosti.Na moj komentar o tem,je odvrnila,poskusima priklicati duha.Da vas ne morim s podrobnostmi, opišem posledice. Trikrat sem bila skupinskih terapijah v Kranjski Gori,v Umagu.Seanse v duhovnem centru.Vse zaman.Hkrati pa nekje globoko v duši čutim klic,klic Odrešitelja. Zadnjo priložnost vidim v Medžugorju.Tukaj me nagovori Kraljica Miru.Pokaže mi pot k odrešenju in lastnemu miru. Zatorej,odrecite se grehov in vsega, kar vas veže. Alka Vujica

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

15. jan 2008 11:41

Ojej Frina, nekatere stvari so pa res enostavne za razumeti, le razložiti si jih je potrebno pravilno. Enota sekunda na kvadrat resnično ne obstaja. Te enote ni. Sklepam, da si imela v mislih pospešeno gibanje. Če bi ti takrat, ko si gledala v hrast padel želod na čelo, (no vsaj pri Newtonu je bilo tako) bi mogoče opazila, da se želod giblje vedno hitreje proti tebi. Razdalja ki jo bo pa želod premagoval, pa se bo s časom spreminjala na kvadrat. Da bo lažje razumljivo, se odpravimo na nek drug planet z drugačnim težnostnim pospeškom. Tam bo želod v prvi sekundi naredil en meter, v drugi sekundi štiri metre, v tretji sekundi devet metrov, in tako dalje, dokler ne bo pristal na tebi. In od tod je "enota " sekunda na kvadrat. Pri razpadu atomov pa se pravilno reče razpolovilni čas, tj čas, v katerem razpade polovica atomov. In če opazujemo dovoljšne število atomov, bomo pa ja brez težav ugotovili razpolovilni čas, ki je lahko tudi nekaj deset tisoč let. lp Sporočilo je spremenil(a) Vlado dne 15. jan 2008 11:42:41

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

15. jan 2008 11:48

vanjatajnsek je napisal/a:
Sem se spomnila enega simpl primera: Kolikor toliko dober reikist je sposoben poslati dobro energijo v trenutku, stotine kilometrov daleč in narediti nekomu t.i. daljinsko terapijo - pa ne mi rečit, da to ni mogoče, ker je! lp, vanjatajnsek
Seveda kolikor toliko dober reikist to svojo sposobnost tudi "mastno" zaračuna. Posledično si verjetno rečeš sedaj, ko sem za "terepijo" odštel toliko in toliko cvenka pa me res mora nehat bolet glava. Prijateljica je pred leti hujšala z akopunkturo oz. z nečim podobnim. Čez čas jo srečam celo shujšano. Na komentar, da je zadeva delovala mi je odgovori: Kako nebi saj sem tam pustila celo plačo (pa ne zajamčeno). Iz čiste jeze nad svojo neumnostjo je začela manj jest!!! K K

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

15. jan 2008 11:54

frina je napisal/a:

U, Pred nekaj dnevi sem brala strašno napoved za leto 2011, ko naj bi preživela samo 1/3 človeštva. Zdaj pa ne vem, naj kupim nov avto, ali rabljenega.

F r i n a
Za sosede imamo eno versko skupnost katera je verjela v propad sveta leta 2000. Pa jim je en drugi sosed (humorist) konec leta 1999 ponudil, da jim za mali denar (saj bo svet tako propadel) odkupi stavbo. Ampak mu je kjlub trdni veri v propad niso hoteli prodat in sedaj so še vedno naši sosedi! lp

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

15. jan 2008 12:12

Karmina - seveda so tudi takšni, so pa tudi drugačni! Je pa zanimivo dejstvo, da dokler nekomu totalno ne zagusti, bo razglašal kako, da pa v takšne reči res ne verjame, potem pa - hja, no, za vsak slučaj bi pa on le probal, a ne - in ko potem zadeva ne deluje, ker je bodisi že pač res prepozno ali še bolj verjetno, ker zadevo podzavestno še vedno blokira, potem so pa vsi oderuhi, pa mazači,.... Kje si pa prej hodil, pa si norce delal iz reči, ki jih ne razumeš, a? Dejstvo je, da nekomu, ki tega noče - zavesto ali podzavesto, se ne da pomagat. Pa saj je povsod tako. A, ni? Sicer pa, tema je "črna magija". vanjatajnsek

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

15. jan 2008 13:35

Priljubljen argument je, ko nekomu zagusti....Ko nekomu zagusti tudi racio odpove. Ali se bomo pogovarjali, v tem stilu, ko nekomu zagusti, sem videl, občutil ali pa postregli z nekimi konkretnimi pa čeprav statističnimi podatki. Tudi temu kar vidimo in občutimo ni nujno res. Če je tu gori kakšen psiholog, bi kaj bolj pametnega na temo percepcije mel za povedati. Pred leti je nek model mel na eni od lokalnih TV postaj seanso in je v živo komuniciral z nezemljani. Scena za popišat. Jaz verjamem, da je on verjel da z njimi komunicira, prav gotovo je mel tudi nekaj "vernikov". Vanja si se pa po moje malo ujela, ko govoriš o podzavestni blokadi nevemčesaže, govoriš o placebu efektu, ki pa daje neke rezultate. Res je, tema je bila črna magija, ampak nekateri smo tu pač potegnili enačaj tudi z drugimi starodobnimi in new age zadevami. Skratka človeška domišlija in žal tudi neumnost ne pozna meja. lp

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

15. jan 2008 14:21

Skratka človeška domišlija in žal tudi neumnost ne pozna meja

 

Saj sem vedala, na Včlada se človek res lahko zanese. Da enkrat izpustimo Vendy in ežoja, ki sta tako posebna črna bisera (ko smo že pri črni magiji...) Mamamia

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. jan 2008 14:32

Darling, a si se že reaktivirala? Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

15. jan 2008 15:29

reaktivirala? Vročina je jenjala, sem še brez glasu (bolj kot včeraj, ko sva modrovali o karamelu), ampak med nujnim oglašanjem mojim v službi hitro pogledam še na kul slo, da si razpoloženje pripravim....

 

Mimogrede, obožujem črne bisere...Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti