Darilne vrečke

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

12. jan 2008 8:48

Jaz si predvsem zapomnim, kdo mi da grde darilne vrečke. Ja, eno in isti osebki. Pa pri darilih sem jaz tudi tak "picajzel", da morajo biti barvno usklajena. Če podarim rdeče nogavičke, mora biti tudi bonboniera rdeča. To mi je zelo pomembno. Pa nikoli ne podarjam tisto kar mi že 100 let leži v omari,...na žalost niso vsi taki. Jelenckova

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

12. jan 2008 9:08

Jelenčkova,

jaz tudi darila skrbno izberem. Skozi leto si zapišem, ko kdo omeni, kaj si želi ali potrebuje, in potem za njegov rojstni dan ali za Božič to izkoristim.

Prav neverjetno pa se mi je zdelo, ko sem v darilni vrečki dobila zraven kave in medice tudi skodelico za čaj, ki jo je moja mama tej osebi podarila nekaj let nazaj (novo), jaz pa sem dobila že uporabljeno. Najprej sem razmišljala, kaj naj z njo, nazadnje pa sem jo dala v pomivalca in kasneje v omaro.

Tisoč ljudi, tisoč čudi.

Anja

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

12. jan 2008 9:21

anja27 je napisal/a:

matilda, če darilo zaviješ, takih problemov z darilnimi vrečkami nimaš :)))) - to je bilo mišljeno kot hec. Anja

Ma to ni hec veš, ker damo zavita darila v vrečke... še dobro, da potem še tistega papirja ne dobimo nazaj:))))) Čeprav pri stari mami se je tudi to dogajalo... Ampak dokler so le vrečke... Zadnjič sem na enem forumu prebrala, da je otrok dobil za dedka mraza od znancev knjigico, v kateri je bilo posvetilo za rojstni dan za njihovega otroka - očitno niso pogledali in dali darilo svojega otroka naprej. Ali ste tudi vi že dobili kakšno tako darilo? matilda Sporočilo je spremenil(a) matilda dne 12. jan 2008 09:24:33

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

12. jan 2008 9:28

Ne, sam to je res. Pri mojem sem pred leti odkrila polno omaro uporabljenega darilnega paprija in mašnic. Tako šparovna pa res nisem, niti mi ni lepo. Jelenckova

neznan uporabnik

12. jan 2008 11:49

Mi doma pa na darilne vrečke, ki jih dobimo od drugih napišemo od koka smo jih dobili da se slučajno ne zgodi da bi se ista vrečka potem dala anzaj od katerega smo jo dobili. lovebeyba

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

12. jan 2008 11:54

To je pametno. Stari ata podarja naokoli vrečke, na katerih piše njegovo ime. ja, pa podarja tudi tisto kar je dobil že od drugih, po možnosti že 15 let nazaj. Lani sva recimo dobila mini šampanjček iz leta 1994, pa krema Niveo za telo iz 80" let. Take embalaže še nisem videla. Je imela že zgodovinjsko vrednost po moje. No, nisva se nič razburjala, jih ima čez 90. Jelenckova

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

12. jan 2008 11:59

Jelenčkova, saj zato pravijo "vse enkrat pride prav, če ne pa čez 7 let", ali pa še kaj več... matilda

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

12. jan 2008 12:03

Jelenckova je napisal/a:
Ne, sam to je res. Pri mojem sem pred leti odkrila polno omaro uporabljenega darilnega paprija in mašnic. Tako šparovna pa res nisem, niti mi ni lepo. Jelenckova
Jelenčkova, a si bla morda pri mojem na obisku? Atina

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

12. jan 2008 12:16

No, zanimivi odzivi. Sama NIKOLI ne podarim kave, ki ni zavita v bel papir.

 

Vsa darila zavijem posamezno, ne glede na obdarovanca in jih zložim v darilno vrečko. Po moje je darilna vrečka samo za prenašanje, da ni ravno plastilna in potiskana s firmo.

Nikoli ne dajem zavijati daril, ker je včasih to tako velik strošek, ki že dosega vrednost darila. Seveda nisem zaman obiskovala tečaja za zavijanje in aranžiranje daril. Zavijam tudi poročna darila ( no, bolj malo poročnih daril), ker to pač zmorem. In je vedno na nivoju ostalih daril.

Meni se ne zdi nič hudega, če se naslednje leto prinese darilo v enaki, lahko celo isti vrečki. Roko na srce, vrečk nihče ne zavrže . Je pa hecno, če dobiš darilo v že preutrujeni vrečki, tiste pa so res za v smeti.

Včasih kupim nekaj vrečk, ki jih okrasim sama. Še nobene nisem dobila nazaj. Po moje ostanejo v spominu.

Me pa že nekaj časa mika, da bi iz dekorativnega blaga z novoletnimi motivi izdelala nosilne vrečke. Vsaj za pijačo.

 

 

F r i n a

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

12. jan 2008 12:19

Ne, Atina, verjetno ne. Ja, tisti pregovor res drži, če ne čez 7, pa čez 15 let. Jelenckova

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti