Darilne vrečke

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

11. jan 2008 22:22

matilda je napisal/a:
Mi je pa včasih prav hecno, ko dobivava nazaj vrečke, v katerih sva ljudem leto prej kaj podarila... matilda

Recimo  temu okolju prijazen vedenjski vzorec, vreden posnemanja.

rimljanka

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

11. jan 2008 23:26

Ja, ja... ampak lahko bi dali vsaj vrečko od koga drugega, pa zgleda samo midva darila nosiva... matilda

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

11. jan 2008 23:26

Matilda, jaz se pa nikoli ne spomnim, v kakšni vrečki kaj podarim. Pa veliko se mi jih nabere (da ne govorimo, koliko jih imam z motivom dojenčka), tako da se mi ne zdi, da bi novo kupila. Jaz drugače darila raje zavijam, čokolado kavo itd. pa dam v vrečki (pa ko gremo dojenčka pogledat, nesem v "rabljeni" vrečki, ker jih imam toliko, haha). Atina

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

11. jan 2008 23:31

Ja, te darilne vrečke so pa res problem, ko se naberejo. Škoda jih je vržt proč, da bi pa iz trgovine špežo nosil v njih pa tudi niso primerne... Če jih podariš naprej, si moraš zapomniti, kdo ti je katero dal, pa še niso vse dobre za vsako priložnost. Kaj pa naredite s temi vrečkami? matilda

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

11. jan 2008 23:42

Atina je napisal/a:
Matilda, jaz se pa nikoli ne spomnim, v kakšni vrečki kaj podarim. Atina
Haha, veš kako je ponavadi; midva dava vrečko teti, naslednje leto jo dobiva nazaj, potem jo dava midva tašči in naslednje leto spet dobiva nazaj. In potem se smejeva, a se te vrečke res ne moreva rešit, al kako? Jaz si zapomnim, od koga dobim, ker lepe vrečke vedno dobim od istih ljudi. matilda

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

12. jan 2008 0:55

Sama se rada potrudim, da dam lepo zavito darilo iz rok, dostikrat mi rata, da je tudi sama embalaža neka uporabna stvar, npr. svilen šal (lastnoročno pobarvan seveda), kuhinjska krpa, kakšen pehar ali skleda... So pa poroke zanimiva zadeva, ko dobiš, če imaš enih 100 ljudi povabljenih, recimo enih 20 daril. Poročna darila vsak rad malo bolj fensi zavije, oziroma jih da aranžirat in če si pol preračunaš dva do tri stare jurje krat 20... juhu. Z možem sva na eno poroko nesla darilo v eni znucani kartonski škatli, gor pa je bila prilimana majhna kuvertica z napisom: trakovi, papir, aranžiranje, mašna, umetne rože... noter pa trije jurji. Je bilo vse v kontekstu. Kakorkoli čudno zgleda, bi bili mladoporočenci veseli pri čimveč darilih take embalaže. tigris Sporočilo je spremenil(a) tigris dne 12. jan 2008 00:56:59

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

12. jan 2008 6:31

Tudi jaz rada darila osebno zavijem, ampak samo ob večjih in svečanih priložnostih. če pa obiščem prijatelja ali prijateljico, pa dam v vrečko kako kavo, čokolado ali....

Letos sem prijateljicam zevila prtičkev celofan, nati jih zavila v rolico, v sredo dodala, kaj ima katera raje, enim čokoladice, drugim bonbončke, tretjim mešano. Nato pa te rolice zavila v pisan, svetleč novoletni darilni papir, kot bonbonček, na koncih pa povezala z zlato mašnico. Vse so bile zelo navdušene in vesele. Sem pa birmanki lasten napleten pulovet dala v škatlo od čevljev, jo lepo zavila, potem knjigico tudi zavila, mini toaletno torbico napolnila s slaščicani in tudi zavila, pa medvedka povila in zavila kot bobnbon. Vse to sem potem zložila v veliko vrečko in ji podarila. Da jo vidite, s kakšnio ihto in veseljem je potem to vrečko držala odprto, jemala darila ven in jih hitela odvijati.

če pa grem na poroko ali kako večjo svečanost, pa dam darilo raje v cvetličarni zaranžirat z kako rožico in profesionalno zaviti.

Kyara

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

12. jan 2008 6:53

Navezem se na tigris-moj moz se ljubiteljsko ukvarja z vinom in prijateljem in sorodnikom vcasih podari steklenico (vrhunskega) domacega vina zavito vcasopisni papir! Je prakticen,ekolosko usmerjen clovek,ki ga okrasje,darilne vrecke in podobne kamuflaze,kot jih imenuje,zelo motijo.Od zacetka se mi je ta " stil" zdel nenavaden, vendar se vedno bolj strinjam z njim.Seveda tega nacina ne moremo vedno uporabiti, ampak pri sorodstvu in prijateljih pa morda le.In velikokrat se nasmejemo na ta racun! Hvala za idejo o kruhu Rimljanka, si me resila iz zadrege- ze dolgo se napravljam na obisk v novo hiso- lepo darilo z veliko simbolike. lucka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

12. jan 2008 8:20

lucka52, malenkost. Me veseli, če si dobila idejo. Imam to srečo, da poznam gospo, ki je pletarka, taka, s certifikatom, mojstrica domače obrti. V njenih košaricah kruh, pa doma obrobljen (na roke) lanen prtiček, gor domač kruh, pa v lep kuhinjski servet zavito, tako, povezano v culo, po 2 in 2 nasprotna vogala zavozlana. Čudovita darila so tudi njene košare, cekarji, škatle za šivalni pribor, vse iz viter. Unikatno, tega se nikjer ne da kupiti, mislim, v nobeni trgovini.

Pa še eno živo reč (lončnico) je treba podariti, kadar greš prvič v novo hišo, stanovanje. Vsaj pri nas je taka navada.

rimljanka

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

12. jan 2008 8:37

matilda, če darilo zaviješ, takih problemov z darilnimi vrečkami nimaš :)))) - to je bilo mišljeno kot hec.

Pri meni pa je odvisno, komu je darilo namenjeno. Zgodilo se je že namreč, da sem darilo lepo zavila, pa ga potem obdarovanka na praznovanju sploh ni odvila in pogledala. Kasneje tudi ni nikoli omenila, ali ji je všeč ali ne, ali se ji zdi uporabno ali ne. No, njej in podobnim darila nosim v darilnih vrečkah. V tem primeru darilo vsaj pogledajo.

Večinoma pa darila zavijam. Držim se prakse mamamie in še nekaterih, da če podarjam vlaganje, kozarce z vlaganjem naložim v darilno vrečko, na vrhu pa vse skupaj zavežem z ljubko petljo. Kekse podarjam v kovinskih škatlah, na katere navežem petljo, ali pa v piškotnicah, ki jih izdelam sama.

Darilnih vrečk, ki sem jih dobila, imam tudi jaz cele kupe vseh vrst. Fajn, da jih ne rabim nikoli kupovati. Tudi s tem se ne obremenjujem, od koga sem darilno vrečko dobila.

Anja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti