Polnozrnat kruh v aparatu

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

11. jan 2008 10:39

Včeraj sem bila v sparu in je tam cena 1 kg te moke 0,85 evra.V hoferju so zvišali na 0,99 evra.V lidlu pa od 10.1. pa do 19.1.stane0,42 evra. renata69

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

11. jan 2008 11:07

Jaz sem tudi dobila kruhomat in sem nesrečna. če bi rekla, da je slab kruh, bi se malo zlagala, za pojesti je, vendar kar se tiče rahlosti ni primerjave s takim kot ga mesim dolgo,dolgo na roke.

Res je, da je komod, da vržeš vse not, pa nimaš nič umazano, da vse sam dela, vendar...

Kruhomat je bil vklopljen tri dni nonstop, zdaj se že praši 

Anamarija

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

11. jan 2008 12:05

Glede časa obdelave testa za kruh (tudi za potico) smo dobile pri Goljatu nasvet, da dolgotrajno mesenje ni potrebno. Pravzaprav je pri poticah to lahko vzrok odstopa skorje pri pečeni potici. Bolj bistveno je, da je testo mehko. Naj povem, da je testo pri Goljatu, ko gre vzhajat, za moje dosedanje pojme mokro in se skoraj malo lepi. Ampak to je menda bistvo rahlosti. Jaz se sedaj tega držim in moram reči, da zadeva deluje. anamarija, poskusi po receptu od aki, meni pa je odlično uspel kruh: 3,3 dlc kefirja 0,5 kg sparove mešanice za kruh Simona Sporočilo je spremenil(a) Doban dne 11. jan 2008 12:07:24

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

11. jan 2008 13:07

Aki, mene pa zanima uporaba limoninega soka ali mineralne vode z mehurčki. Kakšne količine so priporočljive, da ne bom preveč eksperimentirala? Sama sicer redno pečem kruh iz polnozrnate pšenične moke po naslednjem receptu: 1 navadni jogurt, 220 ml vode, malo olja (ne zmeraj), sol, sladkor, 1/2 kg moke, kvas, semena (sončnična, bučna , lan, neoluščen sezam). lp ajetam

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

14. jan 2008 7:56

No, sem se potrudila in sama našla, da spada dodatek živilom: emulgator E 472e (ki ga vsebujejo vse sparove mešanice za kruh), med neškodljive dodatke, lp, Simona

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

14. jan 2008 9:15

ajetam je napisal/a:
Aki, mene pa zanima uporaba limoninega soka ali mineralne vode z mehurčki. Kakšne količine so priporočljive, da ne bom preveč eksperimentirala? Sama sicer redno pečem kruh iz polnozrnate pšenične moke po naslednjem receptu: 1 navadni jogurt, 220 ml vode, malo olja (ne zmeraj), sol, sladkor, 1/2 kg moke, kvas, semena (sončnična, bučna , lan, neoluščen sezam). lp ajetam

Tudi jaz dam 1 jogurt, ostalo pa vodo in olje gre tudi v skupno količino tekočin.

Mineralno pa dam kar celotno količino. In limonin sok dam od pol do ene limone. Odvisno od tega koliko so sočne. Preveč ni dobro, ker bi bil kruh verjetno kisel. Razliko pa vodo, lahko mineralno. Važno je da ne presežeš razmerja tekočine: moki. Lahko bi tudi kombinirala vse troje.

 

Anamarija 1, si prepričana, da je mesenje kruhomata tisto kar se ne obnese?  Moje izkušnje so take, da mi kruh v kruhomatu enostavno ni lep po obliki in ga zato  vedno po končanem mesenju vzamem iz aparata , ga malo preložim, oblikujem v štručko in dam v podolgovat pekač. Spečem pa v pečici.

Lepši mi je sicer hlebec, a je neroden za shranjevanje in rezanje.

Samo če se mi mudi, testo zamesim ročno.V njem mesim tudi testo za krofe in potico, oz vse kvašeno  testo.

Imam tudi robotka in na nož se lahko dela kvašeno testo, ampak to mi pa ne potegne. 

Če ti ni težko in če utegneš je pa itak na roke najboljše. Pravijo, da daš hrani s tem svojo energijo, ki je povsem nekaj drugega kot strojna

 

Aki

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti