Morda vas zanima

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

5. jan 2008 23:46

Kolikor jaz vem, cheddar je najbolj znan angleški sir ( baje mora zoret 5 let ), ne da bi vedel, da bi se za kaj posebnega uporabljal, večkrat sem ga iskal, le iz firbca, da ga poskusim. Poskusil sem ga in mi je všeč. Če sem že pri siru, jaz sir preizkusim, pa mi je všeč ali pa tudi ne. Osebno imam največ  " problemov " z znanim sirom brie. Ko se ta sir omeni, nekateri že vzdihujejo ( kolk je fajn ), jaz ga večkrat kupim le zaradi renomeja, poskusim se vživet, vendar meni ta sir enostavno ne leži.

Sašenka, jaz v ponedeljek grem v Ljubljano in sem mislil nabavit še en izvod revije za darilo, kaže da ne bo nič ( morda tudi po moji zaslugi, morda je le koga zanimalo ).

Drugač iz te revije sem poskusil " fine čokoladne kocke ", zelo v redu. 

ežoj

lili_stef  

član od: 18.1.2007

sporočila: 183

6. jan 2008 10:06

Jaz sem jo dobila prejšnji teden na tržnici v centru Ljubljane. Sem bila kar presenečena, da jo še imajo. lili_stef

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

6. jan 2008 12:02

morda vas zanima..... v Ikei sem včeraj "kupila" pekač brez stranic....samo spodnji del-pladenj. In je prevlečen s snovjo da se ne prijema. Takega kot je imel Goljat za peko biskitov . Stane 5€. Ampak na žalost smo ga pozabili na blagajni (in seveda plačali ). Očitno mi ni bil namenjen. Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

6. jan 2008 12:24

Ežoj hvala.

Brie je pa tudi meni .

jade

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

6. jan 2008 14:24

ežoj je napisal/a:
Osebno imam največ " problemov " z znanim sirom brie. Ko se ta sir omeni, nekateri že vzdihujejo ( kolk je fajn ), jaz ga večkrat kupim le zaradi renomeja, poskusim se vživet, vendar meni ta sir enostavno ne leži
Pri brieju je za pravi okus zelo pomembno, katerega kupiš in kako zrelega :). Pravi okus je seveda različen od človeka do človeka. Potem, ko jih kupiš že kar nekaj različnih znamk z različnimi roki uporabe, zelo hitro ugotoviš, kateri ti v resnici paše. Osebno imam rada močne in precej zrele sicer, kamor brie redkokdaj pade, ampak po nekaj letih ugotavljanja sem ugotovila, kaj mi paše. V Leclercu imajo tudi tako veliko izbiro briejev (pravih francoskih), da praktično vsak najde zase kakega, ni pa nujno seveda, če ni ravno človek za brie. Kar oa sem najbolj nagnusnega jedla pred nekaj leti, je bil pa brie (ali camembert, saj je isti šmorn) neke nemške "kezeraj", ki je pakiran v vakuumsko pločevinko. Fuj in fej, kaj tako nagnusnega pa še ne Sporočilo je spremenil(a) Sasenka dne 06. jan 2008 14:28:11

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

11. sep 2009 12:08

Danes, 11.09.09. je na sporedu RTV Slo II ob 21 25 prvi del oddaje: Svet kot ga razume Monsanto.

Gre za gensko spremenjeno hrano, če niste gledali, splača se pogledat.

ežoj

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

11. sep 2009 12:53

cheddar je osnovni sir za sirov fondi, ampak pri nas na jugu ga ni, tako da vem to zgolj iz teorije :) magnolija

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

11. sep 2009 13:15

Revijo sem kupila pri blagajni v Merkurju.

F r i n a

sladkosnedko  

član od: 6.2.2008

sporočila: 223

11. sep 2009 13:59

Kdaj pa Frina, sama imam tudi le kopije.Hvala

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti