Montignacova metoda hijšanja

Mac  

član od: 2.8.2006

sporočila: 199

25. feb 2009 13:04

Lejla13, to za jabolka velja samo za kuhana ali v vsakem "stanju"? Drugače pa hvala za razlago. Zanimivo se mi zdi, da so za večerjo dovoljeni tudi OH. Mac

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

25. feb 2009 14:54

M. govori o kompotu. Ampak, kaj pa je drugače, če so pečena?

Lejla13

Mac  

član od: 2.8.2006

sporočila: 199

25. feb 2009 16:19

Ne, ni drugače, jaz sem mislila surova . Mac

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

26. feb 2009 10:41

Surovih pa po obroku ne smeš, na žalost.

Lejla13

Stentor  

član od: 19.1.2008

sporočila: 84

26. feb 2009 11:48

Mmmmmm, krvavice.... Jst bom ob priliki še enkrat poskusila nahecati našo babi, če mi jih naredi samo z ješprenom. Drugače bom skos mislila na tisti butast riž in ne bo pol tako dobro. Upam, da bom zdržala do takrat O svežem sadju po kosilu sem pa jaz slišala že nekaj časa pred Montijem. Zadevo sem nekje prebrala, potem mi je pa še ena gospa, ki je imela raka na prebavilih povedala, kot je njej rekel zdravnik - lepo po domače: tista jabolka potem samo gnijejo na vrhu mesa, ker ne morejo mimo. Sem pa bolj vizualni človek in od takrat si nisem niti zaželela sadja po kosilu, ker me je prehitela podoba v mislih... Bljak.... Bi pa rada z vami delila eno super odkritje - kvinojo. Prvič sem jo zasledila v knjigi Lahka GI prehrana, zdaj sem si jo pa tudi kupila v DMu, ker je v akciji. Moram reči, da je super njam njam, res nekaj čisto posebnega. Povsod piše, da ima od vseh žit najmanj OH, tako da verjetno še bolj ustreza Montijevim pravilom kot npr. ješprenj, PZ testenine in ostale zadeve, ki so med dovoljenimi OH za prilogo. Pa še blazno zdrava je. In kar je najpomembnejše - res je blazno dobra in hitro se pripravi! Stentor

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

26. feb 2009 12:12

Stentor, saj ni treba "mučit" babi. Tudi v mesnicah, zlasti tistih privat, dajejo v krvavice ješprenj. Verjamem pa, da so babičine boljše.

Kar pa se PZ testenin, ješprenja, kvinoje itd. tiče, mislim, da si malo pomešala ali pa sem te jaz narobe razumela. Vse te priloge, ki jih naštevaš, lahko ješ z zelenjavnimi jedmi, z beljakovinami pa ne.

Lejla13

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

2. mar 2009 22:08

Nič ne poročate, kako kaj vaši kilogramčki, tiste seveda, ki se jih želite znebiti. Jaz se načina prehranjevanja (diete) držim z manjšimi ali redko večjimi prekrški en mesec. Znebila sem se 3,5 kg. Sem zelo zadovoljna. V zadnjem tednu, ko je bilo vreme nekoliko lepše sem začela s sprehodi. V tem zimskem času imam težave z imunskim sistemom (beri ves čas sem prehlajena), tudi že pred Montijem in nisem veliko hodila zunaj. Ko se bo vreme stabiliziralo in se bodo temperature gibala med 10 in 15 stopinjami bom pa poskušala začeti s tekom. Pa sladki spanec vam želim Sonce sonce51

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

2. mar 2009 22:17

Stentor je napisal/a:
O svežem sadju po kosilu sem pa jaz slišala že nekaj časa pred Montijem. Zadevo sem nekje prebrala, potem mi je pa še ena gospa, ki je imela raka na prebavilih povedala, kot je njej rekel zdravnik - lepo po domače: tista jabolka potem samo gnijejo na vrhu mesa, ker ne morejo mimo. Sem pa bolj vizualni človek in od takrat si nisem niti zaželela sadja po kosilu, ker me je prehitela podoba v mislih... Bljak.... Stentor

No, tale zdravnik pa res nima pojma o delovanju prebavil. Vsak gimnazijec bi mu lahko povedal, da je to velika neumnost...........................

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

2. mar 2009 22:18

Lejla13 je napisal/a:

Kuhanemu jabolku se GI ne spremeni,  lahko se je tudi po obroku, ker ne fermentira in ne zmoti prebavnega procesa.

 Lejla13

Mi lahko tole razložiš, prosim.

Stentor  

član od: 19.1.2008

sporočila: 84

3. mar 2009 9:36

Lejla13 je napisal/a:

Stentor, saj ni treba "mučit" babi. Tudi v mesnicah, zlasti tistih privat, dajejo v krvavice ješprenj. Verjamem pa, da so babičine boljše.

Kar pa se PZ testenin, ješprenja, kvinoje itd. tiče, mislim, da si malo pomešala ali pa sem te jaz narobe razumela. Vse te priloge, ki jih naštevaš, lahko ješ z zelenjavnimi jedmi, z beljakovinami pa ne.

Lejla13
Tako sem tudi mislila, za k zelenjavi Vsaj na prvi stopnji so pravila res taka. Je pa res da včasih napišem kako jed, kjer je npr. ajdova kaša pa kako meso, ampak zmeraj napišem tudi, da jaz ne jem zaradi hujšanja, ampak zaradi vzdrževanja teže. Tako da si občasno lahko privoščim tudi kako tako zadevo. Je pa res tudi, da kolikor sem se sprehajala po netu, pogosto pravijo, da ni problem toliko v beljakovinah, kot je v maščobah. Da "dobri" OH + puste beljakovine niti niso tako kritični, kot so katerikoli OH + maščobe. Verjetno je to res bolj za vzdrževalno stopnjo, kot pa za prvo... Kakorkoli, v teh parih letih, kar se družim z Montijem, sem ugotovila, da 100% tip top itak ne gre, ker se ti lahko slej ko prej zmeša. Pa tudi sam Montignac je malo predrugačil svoje poglede na prehrano od prve knjige, tako da zadeva ni "fiks und fertig", ampak se tako ali tako stalno dograjuje in relativizira. Konec koncev smo pa vsi tukaj s svojo pametjo in lahko vsak zase oceni, kaj se mu zdi primerno in kaj ne oz. kaj želi doseči s tako prehrano. Je pa seveda super, da lahko kake zadeve takole predebatiramo, saj zato pa so spletna druženja Stentor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti