Zagnojeni nohti

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

19. apr 2012 10:03

Pri vsakovrstnih ognojkih učinkovito pomaga glina p. Ašiča, vse ostalo, kar se tiče nohtov, pa kot so napisale(i) predhodnice(ki), če bo sploh še potrebno.

Vrana

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

19. apr 2012 21:14

Jaz se še vedno ukvarjam z ognojenim nohtom ..... bila vmes pri zdravniku, ki mi je dejal naj si redno čistim dokler ne bo bolje oz. mi bodo rezali in to sčistili, če bo slabše .... antibiotikov nisem dobila, ker sem noseča ... in jaz seveda vztrajam, ker na rezanje mi ravno ni za iti .... gre sicer na bolje, ampak zeloooooo počasi .... ... zato me zanima, kje je možno dobiti to glino .... v lekarni?

katjushka

noemi  

član od: 4.10.2008

sporočila: 365

19. apr 2012 22:00

Glino patra Ašiča sem kupila v eni od trgovin z zdravo prehrano. Verjetno jo je moč naročiti tudi v kaki spletni trgovini.

Sicer pa želim posredovati še našo samopomoč pri vraščanju nohta.

Ko je sin začutil, da se nekaj pripravlja na nožnem palcu (rdečina, oteklina, mislim pa, da rana še ni bil odprta oz. gnojna), si je parkrat na dan po ene 15 minut ščetkal oboleli del nohta in kožo ob njem z mehko zobno ščetko in s kremo, ki je  bila pri roki (kar ena, samo, da ščetkanje ni bilo na suho).  Ščetkal je v smeri od korenine nohta vzdolžno proti njegovemu koncu. Po treh dneh se je stanje obakarat umirilo.

Nasvet sem našla nekje na spletu. Če je rana že odprta, pa velja premisliti glede okužbe.

 



Noemi



Sporočilo je spremenil(a) noemi dne 19. 2012 22:01

Sporočilo je spremenil(a) noemi dne 19. 2012 22:03

anitka89  

član od: 15.4.2022

sporočila: 5

15. apr 2022 13:41

Pravočasno si strižite nohte. Če jih lahko strižete tik pred prhanjem ali po njem, je to najbolje - topla voda jih zmehča za lažje striženje.

anitka89

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti