Koliko premorete tistih pravih prijateljev predvsem pa prijateljic

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

9. dec 2007 12:37

Pozdravljena twiggy v zakladnici idej, nasvetov in receptov. Se popolnoma strinjam, da ti je veliko lažje če nekomu poveš. Samo včasih ljudje drugače reagirajo kot pa ti sam. lp, pinka

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

9. dec 2007 21:26

Doroteja, Funuk... prijatelji res ne rastejo na drevesih in tudi sama sem imela dolgo časa občutek, da se razen na sestro, s katero sva zelo navezani ne morem na nikogar res zanesti... potem pa sem pred kakšnim letom dni spoznala sorodno dušico in ugotovila, da prijatelj ni nujno iz otroštva (prej sem vedno krivila sebe, da nisem obdržala stikov s "prijatelji" iz osnovne in srednje šole.) Z nekaterimi ljudmi smo si preprosto blizu in lahko jih srečamo kjerkoli-podobno kot partnerja in potem jih ne damo!!! :) LP!!! mala zelena

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

10. dec 2007 9:36

hoj doroteja! sem bila par dni preveč zaposlena sama s sabo, pa nisem bila pozorna na nič drugega . dobrodošla ! o prijateljicah pa to: imela sem jih kar nekaj, a se je "sfižilo". ena se je odselila tako daleč, da se samo z dopisovanjem ne da vzdrževati pravega prijateljstva. eni mož ne dovoli vzdrževati stikov ( in ona se podreja ), ena je postala tako drugače misleča ( ona najbrž isto misli o meni), da se vsak pogovor spremeni v prepir. tako so ostale "na trgu" samo kolegice, ki pa so tako "fajn", da ostalih niti ne pogrešam preveč. recimo! GOSPAKATJA

štorklja  

član od: 23.10.2007

sporočila: 190

10. dec 2007 11:24

Jaz pa mojega najboljšega prijatelja vidim samo 1x na mesec . Le v primeru, ko ima kateri od naju težave se obiščeva in bodriva drug drugega. Prijatelja sva iz šolskih dni in res ne vem kaj bi brez njega, saj je njegova rama prostor za moj jok in obratno. Drug o drugem veva skoraj vse in najini partnerji so se pač sprijaznili, da sva to kar sva ( da ne bo pomote - obravnavam ga kot brata ). 1X na mesec greva na kavo in klepet, debatirava o vsem, se smejeva itd...., slišiva pa se skoraj vsak dan ( telefon, e-pošta, msn... ). Povem vam, da sem bila nad ljudmi že velikokrat zlo razočarana, predvsem nad ženskimi prijateljicami in sem zato zelo vesela, da imam njega, saj mi stoji ob strani v dobrih in slabih trenutkih. Moja naj prijateljica pa je moja sestra, ki o meni tudi ve skoraj vse. Razlika med njo in mojim prijateljem je le v tem, da njo vidim skoraj vsak dan. Naj živijo prijatelji in prijateljice !!!! Lep dan vsem ! *štorklja*

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

28. mar 2009 21:28

Prosim svetujte mi, kaj narediti ko ti družba najinih skupnih prijateljic in prijatelj soli pamet in ti govori, da to kar ti delaš v skupni zvezi in to kar misliš ni v redu? In to, taki, ki imajo en kup svojih težav? A, se iz tega smejati? Počutim, se zelo žalostno. Nikomur, nikoli ne deliva nasvetov, pustiva ljudi, da živijo svoje življenje, priskočiva vsakomur na pomoč, želiva vsakomur srečo. In zdaj naenkrat dobiva po glavi, saj bosta vidla ko bo to in to in to. Ja halo? A, je res boljše, da si nesrečen in da jim jamraš in potem oni pridejo na svoj račun? Zdaj mi je malo lažje, da sem še vam povedla kako zelo so me razočarali. Verjetno sem preveč pričakovala od njih? lp, pinka

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

28. mar 2009 21:52

Nisem vsega brala, no pa vseeno. lahko, da se sliši oguljeno, ma moj najboljši prijatelj je moj mož. Edino njemu vse zaupam. Imam pa veliko kolegic, da grem lahko z babami ven, da se kej po žensko pomenimo. Ene so mi bolj blizu, druge manj, z enimi se več slišimo z drugimi manj. No družbe nama z možem ne manjka. Tudi dobre kolege imava, s katerimi si pomagami ko je potrebno. No vseeno pa najbolj zaupam možu, rada se pogovarjava, pa nisva vedno samo partnerja, ma mama in tata, sva tudi dobra prijatelja. nanj lahko vedno računam, mu zaupam in vem, da me ne bo pustil na cedilu. Za vse ostale, pa... Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

28. mar 2009 21:54

Ko imaš prave prijatelje, je čisto normalno da ti rečejo marsikaj in da ti njim rečeš marsikaj - brez posledic. Torej, Pinka - lepo jim povej, da naj nehajo modrovati na tvoj račun, ker ti to ni več všeč. In basta. Kaj bi bila zato razočarana in nesrečna? Postavi meje in vsak pravi prijatelj jih bo upošteval. Lisa

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

28. mar 2009 22:09

Pinka, še njim povej, kako so te razočarali, slabše reakcije kot si jo doživela, že ne more biti, če ti bodo pa zaradi tvoje iskrenosti obrnili hrbet, pač niso vredni, da bi bili tvoji prijatelji. In konec. Ti sebe poznaš, veš, kaj delaš, kaj si pa o tem mislijo tvoji očitno tako imenovani prijatelji, je pa njihov problem. Najlažje je drugim greniti življenje, namesto da bi svoje pošlihtali tako kot je treba. Imela si težavo, obrnila si se na njih in pričakovala kak konstruktiven in vzpodbuden odgovor.

Sama bom vedno povedala, kaj mislim, nikoli pa ne solim pameti s svojimi idejami in predlogi, ker, kar se meni zdi dobro, še ni nujno, da je dobro za preostali svet. In pika.

Loni Makaroni

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

28. mar 2009 22:15

pinka je napisal/a:
Prosim svetujte mi, kaj narediti ko ti družba najinih skupnih prijateljic in prijatelj soli pamet in ti govori, da to kar ti delaš v skupni zvezi in to kar misliš ni v redu? ....Zdaj mi je malo lažje, da sem še vam povedla kako zelo so me razočarali. Verjetno sem preveč pričakovala od njih?lp, pinka

Pinka, jaz bi si o takih "prijateljih" mislila, da niso pravi prijatelji. Brez zamere, toda moje mnenje je tako, da je pravi prijatelj tisti, ki te ima rad in te sprejme takega kot si (in te prav zato izbere za prijateljstvo in ti njega), ne pa nekdo, ki ti soli pamet oz. te poizkuša spreobračati po svojem okusu.

Na tvojem mestu bi se v družbi takih "prijateljev" poskusila izogibati pogovorom o stvareh, ki se tičejo le tebe in tvoje družine (partnerja) - sploh če vidiš, da jim tvoje intimne zadeve služijo le kot neke vrste orodje za modrovanje in "poučevanje" vaju dveh.

Verjamem, da ti gre na živce in te žalosti odnos teh tvojih t.i. prijateljev, mene bi tudi .... zato ponavljam, ne razkrivaj jim več svojih osebnih zadev, če opažaš, da te le izrabljajo.

Pa lep večer ti želim, v družbi partnerja, ki mu zaupaš in s katerim ti je lepo. Uživajta skupaj, tako kot je vama všeč - kaj pa koga briga, kako je to - važno, da bosta vidva dobre volje

Mojca

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

28. mar 2009 22:19

Ja, Pinka, to kar pravi Loni, pa le upoštevaj! Odkrito jim povej, da si razočarana nad njihovim ravnanjem. Prijatelji smo med sabo pač iskreni, ali ne! Pa boš videla, kaj bo - upam, da se bo kdo od njih zamislil in spoznal, da se nima kaj vtikati tja, kjer se ga nič ne tiče, predvsem pa, da je svojim ravnanjem hudo prizadel prijateljico.

Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti