Pesem od miklavža

ursula.s  

član od: 13.8.2006

sporočila: 125

tema odprta - 24. nov 2007 12:32 | ogledi: 13.604 | odgovori: 3

Zdravo!

Mene pa zanima,če mogoče kdo ve kekšno pesem od Miklavža?

Za pomoč in trud se vam že vnaprej zahvaljujem.

Lep pozdrav!

Ursula.S

ursula.s

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

24. nov 2007 13:16

dobri striček google je našel samo tole, ne vem,če je primerno Kaj se le dogaja tam v nebesih zdaj? Malo si poglejmo ta strašen direndaj! Angeli hitijo in pridno delajo. Zbirajo darove in jih zavijajo. V veliki peči piškote pečejo. Jabolka, orehe v škatle mečejo. Tamle čudovite igrače nosijo, saj otroci zanje v pismih prosijo. Barvice in zvezki ter knjige polne slik. opice in kape, veliko rokavic. Še Miklavž prihaja in nekaj godrnja. Angelčke priganja, pomaga kar se da. Spet prišel prekmalu je letos god njegov. Jutri gre na zemljo, pa manjka mu darov. A za vas, otroci, je že pripravljeno. Le bodite pridni, pa vse lepo bo šlo! Glej, sveti Peter ima ključa težka, z njima odprl je vrata nebeška. Angeli nosijo lepe darove, ki jih imajo za pridne otroke. Sveti Miklavž prav počasi prihaja, s palico dolgo prijazno pomaha. Dobro poglejte sedaj belo brado, plašč ima zlat in na glavi še kapo. Ko škof Miklavž je živel tu na zemlji, vsem je pomagal, ki so bili revni. Zdaj pa kristjani svetnika častimo, dobri kot on in pobožni bodimo. Enkrat na leto Miklavž je med nami, vsi mu zapojmo: Imamo te radi! katka

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

24. nov 2007 14:07

Jaz se spovnem samo tele, ki smo jo pel pri pevskih in verouku-

Pridi, pridii, Sveti Miklavž, Sveti Miklavž,

hvala za darila in opozorila,

srečno pot opravi Jezusa pozdravi 

 

No, pa še to se ne spolnem vsega. 

katti

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

25. nov 2007 22:33

Tale sicer ne govori o Miklavžu, vendar smo jo mi takrat peli. Delajmo, delajmo zlata kolesa, da se popeljemo v sveta nebesa, angelci godejo, kar najbolj morejo, da se nebesa tresejo. Pesnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti