Keramični noži

tema je zaklenjena

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

21. nov 2007 15:22

katjushka, saj oksidacijo povzroči stik s kisikom, a ne? Ne glede na no, s kakšnim nožem si rezala. saj lahko, recimo jabolko, zmešlaš s steklom, kamnom, lesom, jeklenim  nožem, plastičnim nožem, čimerkoli, pa bo porjavelo, če je take sorte (kar poemni, da vsebuje določene encime), torej je oksidiralo. rimljanka

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

21. nov 2007 15:46

Rimljanka, fino, da si se oglasila. Kaj je v resnici na tem, naj zelenjave - sploh pa solate - ne bi rezali z nožem, ampak samo trgali z rokami?  Večje liste radiča in regrata vedno na drobno zrežem, seveda tudi zelje, čeprav imam v spominu, naj bi izrecno  kovina uničevala neke vitamine. Cila

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

21. nov 2007 16:18

Ja, v bistvu sem bolj mislila to kar omenja Cila......... kar se jabolk in ostalega sadja pa imaš rimljanka prav. Hotela sem se bolj navezati na solato, ki se naj bi trgala zaradi tega, ker se na tak način solata pretrga na delu, kjer so njene žile, kar naj bi bilo boljše.........to sem slišala iz bolj nestrokovnih virov, je pa res, da natrgana solata v hladilniku čez kakšen dan ne porjavi, razen na spodnjem delu lista, kjer je bil odrezan z nožem...... Poleg tega pa so mi v posvetovalnici predlagali, naj sadje za kašo ribam na plastičnem oz. steklenem ribežlu......... katjushka

lana_s  

član od: 17.2.2009

sporočila: 35

11. feb 2010 10:44

Jaz ga uporabljam ravno za sadje in zelenjavo - paradižnik fenomenalno nareže. Ful je super, lahko ga pereš v pomivalnem stroju, drugače pa ga tudi jaz nimam zraven ostalega pribora, da se ne okruši - ker je le keramika. Nisem pa še preiskusila tistega za krompir lupit - kako se kaj tisto obnese? lana_s

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

11. feb 2010 11:03

Jaz ga imam skoraj dve leti, je fajn, ni pa primerljiv z dobrim kovinskim nožem nabrušenim tako kot je treba, kar zahteva nek vložek in nekaj znanja. Tisti za krompir je počil zelo hitro, po kakem mesecu dveh uporabe, meni ni bil všeč, je bil pa bolj poceni, tako da mogoče kak Kyocera bi znal bit v redu, nož imam tega proizvajalca. zzak1977

akim  

član od: 10.4.2007

sporočila: 141

11. feb 2010 12:54

Meni ga je pa letos prinesel Dedek mraz in ga veselo uporabljam. Sem zelo zadovoljna. Bom pa pisala Dedku mrazu za še enega, z daljšim rezilom. akim

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

11. feb 2010 13:51

Matr,  sm že hotel nekaj odgovorit sOncku s prve strani, še dobr, da mi je zadišalo po naftalinu.

ežoj

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

11. feb 2010 15:35

Kupila sem 2 komada (en manjši in en večji) lani konec leta, ko sem ravno naletela na sprejemljivo ceno. Pri zelenjavi se obneseta bolje od kovinskih, za meso ju zaenkrat ne uporabljam, ker imam druge.  Za spravljanje mi je mož v manjši lesen kvader  izžagal primerne reže, kamor zataknem rezila,  in tako imam lahko vse nože lepo varno v predalu.

 

Cila

Pulpe  

član od: 1.10.2007

sporočila: 39

11. feb 2010 15:45

Meni se zdi, da kadar si vcepiš v glavo, da nekaj moraš imeti, ne boš miren tako dolgo, dokler si tega ne privoščiš...tudi sama si ga bom nabavila in bom posredovala svoje izkušnje. Nisem pa vedela, da se lahko nože podarja - vraževerniki bi se prijeli za glavo Pulpe

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

11. feb 2010 16:57

keramični nožek, hja, sem ga imela, mi je padel na tla in je šel v "maloro"

Tanja05

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti