Kako si organizirate dan

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

21. nov 2007 19:03

Jaz kakega posebnega vsakodnevnega urnika nimam. Otroci so že večji, tu pa tam jih kam popeljem, ker imamo premalo avtov, da bi se vsak s svojim vozil. Imamo dva, ki pa sta vedno v prometu. Oba z možem se voziva z avtom v službo, ker pač ni druge variante. Da bi pa po 2 uri čakala na prevoz, pa ne gre. Niti zjutraj ob 3 ni nobenega prevoza, tako da hočeš ali nočeš moram tudi jaz z avtom v službo.

Držimo pa se reda, da je vsak dan sveže kosilo na mizi, najnujnejše za nakupovanje napišem, ostalo kupim, kar vidim,da mi bo kmalu zmanjkalo Pa še kaj zraven. Itak vse porabimo, tako da ni problema. Nakupovat hodim na 14 dni.

Za čiščenj in prijatelje ni posebnega termina. Ko je umazano, pač počistim, če ne takoj, pa drugi dan.

Prijatelji pa so za druženje pomembni, ker ko si v nevolji, jih spoznaš in to prijateljstvo je potem potrebno tudi negovati.

V službi mi komandira ura, tako da ne rabim kakega posebnega urnika, doma pa se sproti dogovarjamo in usklajujemo. Tudi otroka poznata svoja opravila in svoj čas si prilagodita , tako da je volk sit in koza cela.

Strogega urnika pa ne prenesem. Sem poskusila, pa se je vedno vse podrlo.

Kyara

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

21. nov 2007 19:05

V bistvu sem zelo zadovoljna z vašimi odgovori, saj vidim, da niso daleč od mojih... Nekako sem se bala, da boste napisale, kako imate vse "pošlihtano" in do potankosti določeno in bom potem jaz ena taka neorganizirana .

Rahlo me jezi samo to, da vidim 1000000 stvari, ki bi jih bilo dobro postoriti (ne obrisat prah, pa pomit posodo, ampak taka bolj kompleksna opravila), potem se pa vse kar nekako izmika...

 

Pa še ta šmentana Kulinarika mi kakšno urico pobere!

jasna

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

21. nov 2007 19:21

jaz sem si pa kupila beležko kjer se dajo listi lepo ven trgat in v službi jo imam vedno pri roki, saj se takrat najbolj spomnim, kaj moram popoldan ali ta teden naredit in to zapišem. Če ni narejeno danes, bo pa jutri, ampak če ne zapišem ne bo nikoli. Beležko popoldan doma preberem, pa se skoraj vedno zgodi, da sem na kakšno nalogo čisto pozabila, pa dobro da je zapisana. Ravno tako imam listke za v trgovino. Danes sem šla v mesto in sem imela na listku po vrstnem redu zapisano, kam moram iti in kaj moram opraviti: center za socialno delo - dokladi spar- moka, mleko, darila zlatarna - ogrlica natočit bencin ,.... Mogoče se bo komu zdelo noro, ampak odkar si delam zapiske, imam veliko več dela opravljenega in ni večjega užitka kot odtrgati listek iz beležko, ko so vse naloge opravljene. prej sem imela pa vedno polne žepe listkov in sem jih povsod puščala meni tak način zelo odgovarja ariella

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8717

21. nov 2007 19:34

Nič skrbet, sem tudi ena takih - vse dajam na papir. Blokec je vedno v torbici, kar sproti zapisujem /zgodilo se je tudi, da sem se nekatere stvari spomnila na avtobusu/. Moram rečt, da mi kar uspeva vse postoriti tako, kot si zaplaniram.

Še en list obstaja za postorit po stanovanju, ki stoji na hladilniku.

Pozdravček! 

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

21. nov 2007 20:51

Lansko leto, ko sem zacela hodit na faks, sem si kupila belezko Da ne pozabim..., ki velja eno solsko leto. No, na zacetku je sluzila svojemu namenu, notri sem si lepo vpislovala predavanja, pa razne sestanke, govorilne ure za hcerko, itd. Potem pa ne vem zakaj, sem s tem enostavno prenehala. A imam tako veliko glavo al kaj, ampak zorganiziram se tudi brez papirckov in opomnikov v mobitelu. Edino kar smo se doma navadli, je papir na hladilniku in vedno ko kdo porajta, da cesa ni, oz. da bo kaj zmanjkalo , dopise. To je vse kar je organizirano. Ostalo pa po trenutnem navdihu. Vem da moram vsak dan v sluzbo, tud zapomnim si, kater teden delam dopoldan, kater popoldan, datume predavanj, ki jih na izpit res ni veliko, imam v glavi, za ostale stvari pa pac kadar je cas in to nujno potrebno. Nikoli se ne sekiram, ce sem kaksno stvar pozabila narest. Vedno je jutri se en dan in ce ze ne gre za zivljenje ali smrt, ne vem zakaj bi me zaradi moje trenutne pozabljivosti po nepotrebnem bolela glava . Saj sem samo clovek in tudi pozabljati je clovesko. Tako da punce, moja 16letna najstnica bi rekla: mami na izi si stvari vzem ,pa se ne sekiri. Pa se kako ima prav. vida70 Sporočilo je spremenil(a) vida70 dne 21. nov 2007 20:53:53

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

21. nov 2007 21:32

Jaz si zapisujem stvari, ki niso pač del vsakdana, to so razni sestanki, zdravniški in zobozdravstveni pregledi... Če si tega ne zapisujem, pozabim. Sedaj sem se organizirala tako, da ob torkih, ko ima Merkator 10% popust nakupim večino stvari za ves teden. Zapišem si jedilnik za teden dni in na podlagi tega dopolnim nakupovalni seznam, ki ga piševa z možem ves teden. Mogoče kakšno stvar pri nakupu še dodam, predvsem pa preostale dni ni treba izgubljati časa z nakupi, pa še ni mi treba razmišljati, kaj bom kuhala za kosilo. Ostale stvari, tudi moj prosti čas, sproti uskljajujem glede na popoldanske dejavnosti otrok in skušam izkoristiti proste trenutke, ko jih imam. V službi je organiziranost pomembnejša, če želim, da stvar funkcionira. Največja resnica pa je ta, da če imam več obveznosti sem bolj učinkovita in še kakšen prost trenutek se najde. Mojega moža npr. pa to vrže s tira. LENČA

BISERKA55  

član od: 4.5.2007

sporočila: 143

21. nov 2007 22:13

Sem mislila, da samo jaz pozabljam in si zapisujem,pa vidim, da je tudi med vami to običajno opravilo.Mislim ,da nas ta življenski tempo preganja, da hitreje živimo,hitreje stvari opravljamo in seveda mimogrede pozabljamo.Jaz imam odraslega sina, partnerja,ki mi pomaga seveda, če je doma(ponavadi pride iz službe ob 18h)pa mi zmankuje časa, da bi kaj naredila tudi za sebe.Uvedla sem čistilko ob petkih in vsaki dan hodimo s kanglico po kosilo.Vsi smo zadovolnji.Meni ostane čas,da grem s psom na sprehod, prečitam tri knjige na mesec in nekaj časa za internet.Ženske mislim,da si moramo narediti same nekaj za sebe,seveda si olajšat ta nori tenpo. BISERKA55

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

22. nov 2007 7:54

Jaz si vedno vse zapišem,imamo pa tudi blok,kamor vedno zapisujemo kaj je potrebno kupiti in postoriti,ko je postorjeno enostavno prečrtaš.V večjo trgovino hodimo na 14 dni in to z listkom.Naredim pa vedno razpored po trgovinah,začnem ponavadi na tržnici,potem Vič,Rudnik,BTC,odvisno kaj je na listku.Skratka na 14 dni potrošim sobotno dopoldne.Mislim pa da je še to preveč.Odpovedala se nebi samo tržnici in pa včasih v nedeljo boljšaku ob Ljubljanici.Tudi pri šivanju vedno pregledam kaj potrebujem od niti do gumba ali zadrge in potem kupim naenkrat,takrat vedno s seboj vzamem mladino in jo odložim v knjižnici.Ker vse planiram na dva tedna se mi kar nekako izide,so pa seveda tudi izjeme,kamor je nujno treba skočit,vendar so to res le izjeme.Edina stvar kamor je odhod skoraj vsak dan pa je pošta,saj je povezana z mojim delom. anaeva

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

22. nov 2007 8:19

Ja, jaz si pišem v planer kaj imam za narediti in kje, kako,..tam je tudi spisek za trgovino,...sam kaj ko nikoli ne vem, kam sem ta planer dala ali pa ga pozabim doma ali pa pozabim pogledat v njega,....pač. Sem tak svoboden umetnik bolj. Jelenckova

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. nov 2007 8:49

darling, ti tudi hodiš v naše konce že en lep čas... No, ja, jaz imam raje zgodnje začetke, ker na tak način bodisi prej končam in imam potem "luft", in prostor za improvizacijo, ali pa imam neko rezervo, v primeru, če se osnovni plan ni realiziral. Skladno s tem lepo trikrat poskusim pri peki, preden stvar kolikor toliko rata... V službi sem vezana na roke, oziroma je tim, ki ga vodim, vezan na roke. Pravijo, da mi kar gre. Ostalo pa: nekako sem se naučila, da si postavljam realne cilje in jih potem tudi realiziram, ne pa,da bi si postavil 10 ciljev, potem bi jih realizirala 8 (in bila divje utrujena) in se frustrirala, ker sem na minus 2. Lepo, znosno število nalogic čez dan, pa gre. Aja, pa ne prevzemam opravil, ki bi jih morali opraviti drugi in nimajo nikakršnih ovir, da jih ne naredijo. Sicer me je stalo precej volje, ko sem se en teden umikala eni moški jakni vrženi čez kavč (sploh ni hotela sama iti v omaro!!!), ampak en teden koncentracije proti življenju živciranja.... Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti