Finance

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

14. nov 2007 15:17

Tule nekaj smrdi do sem... Še moško mnenje.. Žena ima pol majnšo plačo (pa ni pol majnša od mene, celo večja je) no malenkost, imava vsak svoj račun, pooblaščena sva vsak na oba..plačujeva ( kartice, krediti,gospodinstvo vse iz enega), njen račun se uporablja samo za nakazilo njene plače in vsakega 15 v mesecu se z njenega računa prenese nek znesek ( ne cel) na moj račun iz katerega potem plačujeva vse izdatke , njen račun je dejansko neke vrste osebni varčevalni račun.. Kredit za stanovanje sem najel jaz in tudi odplačujem jaz, pa mi še na konec pameti ni prišlo da bi bil na stanovanju pisan samo jaz "50 : 50 sva napisana ", kljub temu da zasluži manj kot jaz je njen prispevek h gospodinjstvu in najinemu skupnemu življenju veči "imaginarno" pa tudi realno vsaj za dvakratnik moje plače..(računaj koliko stane kuharica, likarica, ženska za pospravljanje...itd) ne rečem, da ničesar od gospodinjskih del tudi sam ne naredim, vseeno pa ne v takšni meri kot ona..tudi to je potrebno ovrednotiti.. Zato tega tvojega "machota" postavi na realna tla...ali pa mu reči ADIO, frajer.. Escada

helenag  

član od: 29.8.2006

sporočila: 210

14. nov 2007 15:23

Kletka, se podpišem pod Vandelini in še marsikateri post. Kako prosim, je mišljeno oba enako, saj tudi ne zaslužita oba enako.Koliko pa misliš, da lahko prispevaš v denarju ti, ki zaslužiš trikrat manj od njega? A bota delo v gospodinjstvu tudi ovrednotila in ti bo to milostno odštel od zneska.Pa za nogavice in vložke in tampone, ki jih on pač ne rabi, ti bo ostalo? Beži, kolikor te nesejo noge... Seveda je to moje osebno mnenje, ti se boš morala pa sama odločit. Samo pazi, da ne boš napačne odločitve plačevala (dobesedno) celo življenje. Pozdrav, helenag

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

14. nov 2007 15:30

No, še to sem hotela rečti, da te tip s takšnim razmišljanjem postvalja v manjvreden položaj in ti to tudi pove... Ne vem, ene ženske so pač take, da so pripravljene mnogo stvari pogoltnit in si oči zatiskat do onemoglosti.

Se spomnim generacije moje mame, tudi nje, ko je "skrbela za otroke", prala, kuhala... Mož je imel svojo firmo, kar uspešno, ga ni bilo nič doma. Seveda je imela neomenejne finance za gospodinjstvo od tega. Mož je še skakal okrog, mnogi do drugih žensk, mnogi v svoje drage hobije. Za vikend pa vsi skupaj, v lepem avtu, na lep vikend... In te ženske so bile celo življenje podrejene, navajene, da so sponzorirane od nekoga. Moja mama ne preživi s svojo plačo, pa nima majhne. Ker rabi še dvakrat toliko, da gre vsak dan v vaško trgovino... žalostno, ampak je res...

lidka

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

14. nov 2007 15:32

Lisa je napisal/a:
Kletka, beži kar te nesejo noge! Lisa
To je  ( po moje ) edini , ta pravi nasvet ( vendelina sicer misli, da naj bi ustanovili neko delniško družbo " Familija dd ", tam se komplicira, rabiš akt o ustanovitvi, pa notarja...........*ebeš ti tako družbo ) zato ti lepo poslušaj lizo. ežoj

kletka  

član od: 1.5.2007

sporočila: 151

14. nov 2007 15:42

Mislim, da je Vendy vprašala, kako je bilo mišljeno, da oba prispevava enako. Torej če so stroški (najemnina, položnice, hrana) recimo 300 + 150 + 250 EUR = 700 EUR, vsak prispeva 350 EUR. Meni seveda to ni všeč. Temo sem odprla zato, ker včasih potrebuješ nekoga, da ti objektivno pove, kaj je prav in kaj ne, ker imaš v svoji glavi zmešnjavo. Zato hvala vsem, ki ste že zapisali svoje mnenje in ga še boste. Pa še to: mogoče je kdo pomislil, da fant ni za skupne finance zato, ker bi potem jaz vse potrošila na oblačila, obutev in ne vem za kakšno zapravljanje vse. Kdor me pozna, ve, da znam z denarjem, to sploh ni problem. Po moje ga bolj moti to, ker ve, da se ne strinjam s prenekaterimi njegovimi nakupi (motor, draga športna oprema), saj menim, da denar bolj potrebujeva za stanovanje oziroma da bi raje varčevala. kletka

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

14. nov 2007 16:02

kletka je napisal/a:
vem, da je denar njegov in ga torej ne morem izkoriščati. kletka
Menda pa tudi ti kaj prispevaš k vajinemu odnosu, no. Če bi te imel za enakovredno partnerko, bi bil denar vajin, ne njegov. življenje je polno kompromisov in vsega se ne da tako enostavno ovrednotiti. Tale njegova "logika" mi diši na to, da bi si te podredil, ker se zaveda, da si ti ne moreš privoščiti toliko kot on. Ti bi večino zmetala za najemnino, njemu pa bi še kaj ostalo za motor ipd. Kaj pa ti in tvoji hobiji, želje, rekreacija? S takim odnosom on izkorišča tebe. Preveč je žensk, ki jih partnerji postavijo v vitrino in vzamejo ven takrat, ko se njim zahoče. Želim ti, da ti ne bi bila med njimi. petkica

kletka  

član od: 1.5.2007

sporočila: 151

14. nov 2007 16:05

petkica je napisal/a:
kletka je napisal/a:
vem, da je denar njegov in ga torej ne morem izkoriščati. kletka
Preveč je žensk, ki jih partnerji postavijo v vitrino in vzamejo ven takrat, ko se njim zahoče. Želim ti, da ti ne bi bila med njimi. petkica
Hvala za lepe besede. kletka

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

14. nov 2007 16:22

Naj dodam še jaz svoj lonček. Sem doma, gospodinja, in se nimam časa ukvarjati s takimi bedarijami. Ker ima mož dobro službo in ta zahteva da mu tudi jaz kaj pomagam, sem se odločila, da pustim službo in ostanem doma. Moj status je brezposelna gospodinja in mati!!!!!! Če pa to ni dovolj.... Ja seveda pomagam možu, nabavljam material zanj, urejam račune.... Dan z nočjo komaj ulovim. Pa nisem zaposlena pri njem, pa tudi plače mi ne daje. Vendar je moj mož tak, da me ne sprašuje koliko rabim in ta kaj porabim, ker ve da se pametna, kar se tiče denarja. Če je mož "ta prav" bo delil s teboj vse in ti z njim, saj ustvarjamo skupno prohodnost, če ne poj se pa vprašajte zakaj ne. Upam da nisem koga prizadela, moj namen ni bil tak. Le to sem hotela povedati, da ni potrebno vsem ženskam delati in služiti miloščino drugje. Tudi delo mame je dobro plačano. Nasmeh in otrokov poljubček me nahranita. JORDI

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

14. nov 2007 16:55

Ljubezen je slepa, tako pravijo .Upam, da so ti vsi ti odgovori vsaj malo odprli oči, kletka. Če že sedaj na začetku tvoj fant postavlja take pogoje, kaj bo šele kasneje, ko bosta kupovala stanovanje in druge dražje predmete. Ker mogoče ti ne boš mogla toliko prispevati kot on, se bo sam vozil v svojem avtomobilu? Ali bo on prispeval za dve sobi v stanovanju, ti pa za eno ali mogoče samo za kuhinjo, ki jo boš lahko uporabljala? Pa, ko bodo otroci, bodo oni tudi morali kaj prispevati, ali jih sploh ne bo, ker ne bodo mogli prispevat? Kletka, dobro premisli v kakšno zvezo vstopaš, da ne bo . zvezdica55

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

14. nov 2007 17:04

Kaj pa bo ,ko bo prišel otrok.Ali te bo postvil pred dejstvo.Ti si ga rodila ti ga še vzdržuj. Če vidva že sedaj pri tej stvari nista v simbiozi.Se malo zamisli.Daleč od tega,da se kogar koli v vezi izkorišča.Ampak to da ti že sedaj reče,kar je moje ni tvoje.Boš imela še fajn trnavo pot.Želim ti vso srečo.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti