Odmašitev odtoka

šnorca  

član od: 10.11.2007

sporočila: 142

tema odprta - 10. nov 2007 9:28 | ogledi: 16.191 | odgovori: 65

Lepo pozdravljeni. Do zdaj sem forum le prebirala, zdaj pa se tudi sama obračam na vas po pomoč. Priselila sem se v novo bivališče, kjer so do zdaj bivali samo moški osebki. Verjetno veste, kam merim - potrebno je konkretno čiščenje. Največji problem je tuš, saj odtok skorajda "ne požira", zato je potreben konkreten poseg. Pa še kak vodni kamen in drgnjenje, drgnjenje ...

Prosim, svetujte mi, kaj bi uporabile za ta primer, da bi res učinkovalo. Na trgu je malo morje teh izdelkov, a jaz potrebujem nekaj učinkovitega.

Hvala.

šnorca

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

10. nov 2007 9:33

Kupi tekočino, ki jo naliješ v odtok in pustiš čez noč (kar pomeni, da ne točiš vode). Glede vodnega kamna in tega,..meni so bano (staro 30 let) sčistili s čistilom za bane od Kolpasana. Sedaj sem si ga kupla še sama, pa bano s tistim čistim 1x na 2 meseca in je kot nova spet. Jelenckova

šnorca  

član od: 10.11.2007

sporočila: 142

10. nov 2007 9:47

A je vseeno, katero kupim? Saj zadeva sploh ni tako stara, nekje tri leta, tako da to ni problem, večja težava je, ker je bilo bolj malo čiščenja. šnorca

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

10. nov 2007 10:07

Midva imava tako v beli flaši z zelenim pokrovom. Saj vem ja,...bi pogledala firmo, pa nisem doma. Tisto od Kolpasana (v merkurju se dobi) pa vseeno lahko kupiš. Jaz sem prej čistila s Cilitom, pa se mi je vse oranžno na njej poznalo. S tem je šlo pa vse dol. Jelenckova

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

10. nov 2007 10:41

Jaz si pomagam pri čiščenju odtokov s Cevosanom, ker se mi zdi boljši od npr. WC neta ali katerega drugega. Za vodni kamen imaš v trgovini veliko izdelkov, npr. dober je Cif ali Viakal. emily

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

10. nov 2007 11:15

Gre, in to zelo uspešno, tudi brez kemije. V odtok streseš eno škatlico sode bikarbone. Zavreš vodo s kisom (1:1) in to zliješ v odtok. Reakcija je zelo burna, zato se, takoj, ko to zliješ v odtok, umakni. Pusti, da deluje in po kakšni uri speri z vročo vodo. S kisom v enakem razmerju se zelo uspešno čisti vsa kopalnica, vodni kamen pa se najlažje odtrani tako, da nanj zliješ coca-colo, ki jo dan prej pustiš odprto, pustiš delovati in potem spereš. Dela čudeže! fresh P.S. če uporabljaš kis, potem nikakor čez to čistiti s čistili, ki vsebujejo belilo (se tvorijo zelo strupeni plini) Sporočilo je spremenil(a) fresh dne 10. nov 2007 11:15:49

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

10. nov 2007 11:32

Jaz drugače kopalnico čistim s Frosch čistili. Ker če jo redno čistiš, ni tako umazano, da bo čem bolj agresivnem moral poseči. Ko pa se zamaši odtok ali pa če pomislim na bano, kaka je bila prej,...To s sodo nisem vedela,...nama če se zamaši, samo tisto reč zlijeva čez noč, pa je. Jelenckova

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

10. nov 2007 12:18

coca cola....ježešna, jaz jo imam pa tak rada. Imam spet obdobje,ko bi je popila hektoliter. Saj me potem mine....Fresh - a bom potem znotraj kaj bolj čista??? (hecam se, ne se jezit) titta=

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

10. nov 2007 12:49

Fresh, tudi soda bikarbona in kis, ki sprožita reakcijo, je kemija, ali ne?   emily

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

10. nov 2007 13:47

Oj ravno dopoldan sva z možem čistila odtok v bani.Enostavno je bilo zadelano in ni več požiralo.Najboljše je s fedro.Lepo fajn noter poštoraš in imaš odtoke spet prehodne.Meni razna čistila,ki jih vliješ v odtok niso nikoli pomagala.Za vodni kamen pa je zelo vredu cilit. dari

tejka77  

član od: 27.2.2007

sporočila: 544

10. nov 2007 15:31

Meni je bil včasih tudi Cilit najboljši za vodni kamen,zdej pa uporabljam samo Bref čistila-razmaščevalec in odstranjevalec vodnega kamna sta super!! Za odtoke pa zlijem noter Cevosan,potem pa čez eno uro vročo vodo,pa je spet vse v redu. Lp tejka77

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti