Odmašitev odtoka

šnorca  

član od: 10.11.2007

sporočila: 142

10. nov 2007 16:56

Še nekaj: v WC školjki je tam, kjer stoji voda, tako rjavo (no, saj vemo od česa). Kako tisto spravim dol? Kar tako z drgnjenjem ne gre. šnorca

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

10. nov 2007 17:01

Spravi vso vodo ven in notri nalij kis za vlaganje . Naliti ga moraš toliko, da bo vse kar je rjavega v kisu. Pusti čez noč, potem pa zdrgni. Če ne gre vse stran ponovi vajo. jade

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

10. nov 2007 17:01

Aja, pa rokavice si daj gor. jade

sikamaco  

član od: 22.11.2006

sporočila: 47

10. nov 2007 17:20

Če verjamete ali ne, se odtoki najlepše prečistijo brez čistil. Ko sem imela probleme z zamašenimi odtoki v kopalnici, sem preizkusila različna čistila, ki pa niso bila učinkovita. Čisto slučajno smo imeli na obisku majstra, ki mi je priskočil na pomoč. Odtoke je odmašil tako, da je vzel krajšo gumijasto cev z nastavkom za na pipo in z vodnim curkom pod pritiskom odplaknil nesnago iz odtokov. Moraš pač biti malo vztrajen, pa malo packarije te ne sme motiti. sikamaco

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

10. nov 2007 17:25

Kaj pa tisti gumijasti zvon? Pri nas je še najbolj zanesljiv. Pa fizično čiščenje, tam, kjer je mrežica za odtok odvij vijak in ga potegni ven z mrežico. Pri nas ponavadi to zadostuje, je pa res, da smo pri hiši tri dolgolaske in se noter naberejo v glavnem lasje. Lijana

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

10. nov 2007 17:25

Sej sem za naravne stvari samo bog pomagaj ,tud kaj kemičnega mora včasih bit za kako trdovratno stvar ščistit. Tle je voda tako trda ,da bog pomgaj,zato je najboljše kar sem do sedaj našla za odstranjevanje vodnega kamnaja od Ecolaba zlatodiv dilosol( vsebuje fosforjevo kislino),tudi drgnit ni treba , splakneš in obrišeš,je pa treba pazit pri pipah ,pri nas imamo eno malo rumene barve(pošpricala sem jo in z vročo vodo sprala-morala bi pa z mrzlo),pa rokavice so OBVEZNE!! val

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8696

10. nov 2007 18:11

1. Pod umivalnikom je stvarca, ki se ji reče "sifon". Pod sifon se da plastična posoda, odšravfa se, malo vode priteče ven in začuda, boš videla koliko dlak, kakšen knof in ne vem kaj vse se najde tu. Sifon se sprazni, spere in nazaj zašravfa. Isto se naredi v kuhinji pod umivalnikom.

2. V vsaki kopalnici na tleh je t.i. "talni sifon" - majehn 15 x 15 cm pokrovček z luknjicami, dvigni ga in z daljšo pinceto zvleči ven dlakeeee in navlako, ki se je notri nasedla. Z dolgo pinceto ščisti odtok iz bane.

Če imaš možnost dobi od kakšnega starejšega gospoda "zajlo". To je kovinska zajla dolga približno 2 - 3 metra, ki se jo poriva v talni sifon ali v odtok v steno. Če je kaj zamašeno lepo ščisti.

Vsa tista agresivna sredstva so tako tako. Verjemite mi, moj mož je že "profi", ko iz 11-nadstropne stolpnice pridejo gospodinje in pravijo: "Gospod, prosim, mi pridete odmašit s tisto vašo zajlo..."

Če je WC že tako hud (ne morem verjet kako se to lahko zgodi, ampak no... to je druga zgodba), rokavice na roke, bolj mehak lonček od jogurta in spraznit vodo iz školjke, ki stoji dol. Na koncu, ko ne moreš več z lončkom, vzemi vileda krpo in tolikokrat jo pomokaj in odcedi vodo ven, da bo čisto prazno. Potem daj čistilo - pač kakšno uporabljaš, in sedaj 2 - 3 ure nobenga ne spusti na WC. Potem lepo s krtačo zdrgni in splakni z vodo.

Kar se pa tiče cilita in tistih "tahudih" čistil. Očisti vam kamen, ampak ne bo dolgo - vso keramiko boste uničile.

 

Pozdravček! 

šnorca  

član od: 10.11.2007

sporočila: 142

10. nov 2007 20:13

Hvala vsem za nasvete. Je pa fajn tole brat, če rabiš dieto, pa ne veš, kako se je lotiti. šnorca

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

10. nov 2007 20:23

Že kar nekaj časa nazaj sem v Bauhausu kupila zajlo in vsake tolikočasa mož preventivno prečisti odtoke, nakar nalijem v odtoke alkoholni kis.

kobra 1

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

11. nov 2007 21:31

Za odstranjevanje svinjarije z wc školjke, ko se nabira tisti rumenkast kamen, je meni najboljša wc varikina. Ni, česar ta reč ne očisti, ko gre za vodni kamen. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti