Odmašitev odtoka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

25. jan 2014 20:56

Jaša, ne misli, da se je zgodilo to samo vama. Tudi meni kot mladi gospodinji se je in samo enkrat, ker je bilo grozno, tako da ja, na napakah se učimo. Tedaj, štiri desetletja nazaj smo se veliko družili, kuhali veliko kave, nisem imela mrežice in seveda vse je šlo v odtok. Saj je dolgo trajalo, da se je zamašilo, a ko se je, ni pomagala nobena žauba, prišel je mojster, razdrl spodnji del. Zelo me je bilo sram, a bila je šola za vse življenje. Takrat so mi povedali, da je kavin zoc beton...Nikoli več se mi ni zamašilo, ker sem kupila mrežice za vse odtoke, pazim kaj zlijem, takoj očistim mrežico. Že dolgo ne kuham turške kave, a če jo, kavna usedlina ne roma v odtok, tudi ne v straniščno školjko, ampak v bio odpadek. Živemu človeku se vse primeri, a na napakah se učimo, hvala bogu.

 

naor

slivovi cmoki  

član od: 7.8.2012

sporočila: 444

25. jan 2014 23:16

Velik problem za odtok je tudi pralni prašek za cunje. Iz svojih izkušenj lahko povem; ko sem za dvojčka prala bombažne plenice, vseh skupaj sem imela 180. Najhuje je bilo, ker je bila jesen in zima, tako, da sem komaj sproti podelala - oprala in posušila. Saj sem ju vsaki 2 uri previla, v prvih mesecih po rojstvu. Z možem sva imela redne sestanke     zaradi zamašenih odtokov. S tabletkami za odmaščevanje odtoka, sem poskušala, da bi bil kakšen sestanek manj, a sem situacijo le poslabšala.

Vse dokler smo imeli ogrevanje krušna peč in šporhet, sem vodo za posodo ogrela in sem prvo vodo v kateri sem posodo sprala, odlila v stranišče na štrbunk. Z odtokom v kuhinji nismo imeli nobenih problemov. Situacija z odtoki se je začela slabšat, ko sem imela v kuhinji bojler, čeprav sem s posode odstranijevala ostanke hrane v pomije za . Moje mnenje, da maščoba četudi jo ne zlivamo ali po koščkih potiskamo v odtok (imamo mrežice v pomivalnem koritu), se dan za dnem dela debelejša plast.

Lp



slivovi cmoki

Sporočilo je spremenil(a) slivovi cmoki dne 25. 2014 23:20

preprost  

član od: 25.1.2014

sporočila: 168

25. jan 2014 23:43

Meni se je do sedaj dvakrat zamašil odtok v lavaboju v kopalnici. Moja krivda. Ker sem puščal brado mesec do mesec in pol in potem bril. Naenkrat je nehalo požirat. Na tricetrt obrit sem letel v trgovino in nabavil 2 litra onih mišic. Pa sem vlival po navodilih. Najprej pol litra, počakat pol ure in nato še ostanek. Nič. Potem sem pa vlil po kake 15 minut še celi drugi liter. In je šlo. Samo sem pa res potem pustil toplo vodo tect kake 10 minut.

Podobno v kuhinji. Vse je bilo ok, pomivam posodo in naenkrat je nehalo požirat. Sem naredil podobno in je šlo. Bilo je pa že čisto do vrha vode. Sedaj ravnam po navodilih - ne striktno- in vsakih 6 mesecev kupim 1 liter. Pol zlijem v kuhinji, polovico pa v labavo. Že 5 al 6 let ni zaštekalo. Pa nisem ravno vzoren. Jaz kr vse ostanke kar se le da potlacim v odvod. Kosti edino ne gredo. Pri meni te mišice delujejo. Če sem moral prvič vlit dva litra si lahko mislite kako je bilo. Ampak deluje.

 

Lp

preprost

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

26. jan 2014 8:12

preprost je napisal/a:

Meni se je do sedaj dvakrat zamašil odtok v lavaboju v kopalnici. Moja krivda. Ker sem puščal brado mesec do mesec in pol in potem bril. Naenkrat je nehalo požirat. Na tricetrt obrit sem letel v trgovino in nabavil 2 litra onih mišic. Pa sem vlival po navodilih. Najprej pol litra, počakat pol ure in nato še ostanek. Nič. Potem sem pa vlil po kake 15 minut še celi drugi liter. In je šlo. Samo sem pa res potem pustil toplo vodo tect kake 10 minut.

Podobno v kuhinji. Vse je bilo ok, pomivam posodo in naenkrat je nehalo požirat. Sem naredil podobno in je šlo. Bilo je pa že čisto do vrha vode. Sedaj ravnam po navodilih - ne striktno- in vsakih 6 mesecev kupim 1 liter. Pol zlijem v kuhinji, polovico pa v labavo. Že 5 al 6 let ni zaštekalo. Pa nisem ravno vzoren. Jaz kr vse ostanke kar se le da potlacim v odvod. Kosti edino ne gredo. Pri meni te mišice delujejo. Če sem moral prvič vlit dva litra si lahko mislite kako je bilo. Ampak deluje.

 

Lp



preprost

Ma kaj se hecaš?Res me zanima ali imaš speljane vse odtoke navpično ali tudi kakšnega vodoravno.Ker,ko zagusti,zagusti.Ne pomaga niti muscolo,niti pena,...Ker ,da voda  stoji,se ne zgodi od danes,do jutri.

andreja m

preprost  

član od: 25.1.2014

sporočila: 168

26. jan 2014 9:42

@andreja m - ti, a veš, da nimam pojma kako je to speljano. Jah, pri meni se ni zgodilo od danes na jutri temveč od zdaj pa čez 5 minut recmo. Kako so pa cevi speljane? Te bom ob priliki spoznal z mojim vodovodarjem. Je ekstra fajn dečko. Pa zna dobro razložit. Kok sem jaz zaštekal je nekaj vodoravno pol pa neki ovinki. Ma ne spoznam se jaz na to. Meni glavno, da na koncu gre. Tako, da ti žal jaz ne morem dat natančnega odgovora okol vijug pa to...

 

 

Lp

preprost

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

26. jan 2014 10:06

slivovi cmoki je napisal/a:
Moje mnenje, da maščoba četudi jo ne zlivamo ali po koščkih potiskamo v odtok (imamo mrežice v pomivalnem koritu), se dan za dnem dela debelejša plast.
Lp
slivovi cmoki

Res je, še posebej, če smo zelo varčni s tekočino za pomivanje posode in vročo vodo.  Ravno to maščobo pa pomagajo razgradit bakterije, ki se nabirajo v tekočini iz Organka. Delujejo podobno, kot one, ki v naravi razgradijo organske odpadke. Preko interneta se da kupiti tudi tekočino, ki vsebuje te organizme (EM organizmi). Sama imam izkušnje le s tekočino iz Organka in lahko potrdim, da deluje. Cevi bolje požirajo in ni več bojazni pred neprijetnim vonjem iz odtokov.

Cila

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

26. jan 2014 10:06

preprost:

No,tako: vodoravno in na ovinke speljane cevi-ti res priporočam,naj teče samo voda.Ker z leti se na ceveh marsikaj nabira,nabira,nabira.Usedlina od kave,maščoba...na koncu se naredi kepa,trda kot kamen.Pene in ne vem kakšne tablete ne poberejo vsega.

In od zdaj,pa čez pet minut,kot praviš- to so jasni znaki-za kepo,ki se ti bo naredila prej ko slej.

andreja m

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

26. jan 2014 10:18

Sem pozabila povedati:ko bo prepozno,si boš še enkrat prebral ta forum in rekel:saj res,andreja m je omenila kompresor.Verjemi ne zastonj.

andreja m

preprost  

član od: 25.1.2014

sporočila: 168

26. jan 2014 10:19

andreja m:- tole je bilo pa zelo nizko. Saj jaz em, da bo. Ne bodi pa tako sigurna, da tudi tebe ne čaka. Mogoče že čez 1 minuto. Al pa čez deset let. Ne bit tako vase zaverovana, da si imuna na kepe. Sicer pa je sneg pa se gremo raje kepat. Ti pa kakor češ.

 

Tole je čisto off topic, samo je pač treba punci povedat kako pa kaj gredo zadeve v lajfu. Tudi tebi nobena pena pa tabletka ne bo pomagala, ko boš stala pa strmela v plaz, ki se vali proti tebi. Tako pač je.

 

Lp

preprost

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

26. jan 2014 10:33

Sploh te nisem mislila ne žalit,kaj šele nizko spuščat.Daleč od tega.Govorim ti iz lastniih izkušenj.



andreja m

(Sem popravila šumnike,ker sem pisala prej na telefon.)

Sporočilo je spremenil(a) andreja m dne 26. 2014 10:44

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti