Dekoracija iz sladkorja pri goljatu

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

17. dec 2007 12:18

mimika, ni tako hudo, silikonski prt oz. ploščo dobiš v vsakem Merkurju ali Mulerju ali podobnem, tudi v hipermarketu so včasih meli, ni sicer čisto poceni, za bankrotirat pa tudi ni. Infrardeča žarnica je dokaj poceni v Merkurju. Rabiš še eno luč s keramično dozo, kar verjetno imaš doma, ker za 100 W so itak take (doze) priporočljive, da daš to žarnico not. Pumpice za pihat sladkor za vrtnice itak ne rabiš, če pa bi želela delat laboda, pa jo kupiš v kakem Sanolaborju. in eno kovinsko cevko v Bauhausu. Štampiljke itak niso nujne... Drugega pa ni... Veri

hruškabanana  

član od: 10.4.2007

sporočila: 178

17. dec 2007 12:30

razen tega, da sem en sladkor skoraj spravila po gobe ker nisem dost natančno poslušala se mi je zdelo kr luštno... škoda da tečajev ne bo več...:( lp. hruškabanana

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

17. dec 2007 13:04

Veri, imaš prav. Saj se da marsikaj zimprovizirat oziroma uporabit tisto, kar imaš doma. Vsekakor rabiš termometer za sladkor (tega imam itak namen kupit, da bom delala indijančke). Mislim, da so večji problem od pripomočkov sestavine. Glukoza in barve. Vse se da kupit, vendar v velikih količinah. Še to mi povejte. Včeraj se mi je labod odlimal od podlage in potem sem ga hotela prilepit. Sladkor sem stopila z vžigalico, ki pa je žal pustila črno sled na ubogem labodku. S kakšnim ognjem se da delat doma, da ni umazan. mimika

vida u.  

član od: 1.4.2007

sporočila: 360

17. dec 2007 14:43

ste mogoče kaj poslikale, da bi še mi videli te vaše prečudovite umetnine vida u.

Neroli  

član od: 25.11.2006

sporočila: 119

17. dec 2007 16:54

Ojla, tako kot je Stana rekla - ko gledaš mojstru pod prste kako ustvarja, vse zgleda zeloooo enostavno, ko pa sam probaš pa je malo težje hehe. Moram reči, da mi je bilo zelo zanimivo, nekaj popolnoma novega, lepega in sladkega... ane Stana in Veri? Hruškabanana prav dobro ti je šlo, si včeraj dokazala :)), Habibti... je prstek ok al ga še zmeraj pihaš? hehe lp Neroli

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

17. dec 2007 18:17

stanaaaaaa, slikaj!:) Da nam bojo malo fauš! Mimika, vžigalica je ravno najslabše, saj les gori s sajami, verjetno bi bilo boljše na plinskem štedilniku, še boljše pa z gorilnikom (ali laboratorijski ali kuhinjski ali pa za varjenje, kakršnega je imel mojster) moža vprašaj, če mate kaj takega doma... Veri

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

17. dec 2007 23:49

jaz mam pa prste čist boleče  in rdeče......

LP

cervus

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

17. dec 2007 23:59

Bom jutri poslikala, da se malo pohvalimo z izdelki (z mojstrovo pomočjo, seveda )

Pa da se še malo pohvalim: jaz sem že danes zjutraj delala nekaj s tem sladkorjem. Saj ne, da bi bila tako grozno pridna ampak bolj iz nuje... Namreč, ko sem sinoči prinesla te čudovite izdelke domov, sem ugotovila, da je nekje med potjo moj labod ostal brez kljuna. Ne, ne, nisem ga pojedla, mam dve priči, pa še vozit sem morala   Še sreča, da sem sfehtala malo tega sladkorja pri Goljatu in sem ga lepo stopila v mikrovalovki na silikonskem podstavku, dodala malo oranžne barve in na hitro oblikovala kljun oz. nekaj, kar naj bi bilo temu podobno. En del sem stopila nad svečko in ga prilepila mojemu bogemu labodu. Uh, kok sem ponosna

Še nekaj me matra... Kam ste spravili te izdelke? Ugotavljam, da nimam nobene primerne posode. Goljat je rekel, da jih damo pod steklen zvon, pa nimam nič takega doma. Zaenkrat sem dala kar v en rostfraj pisker, ki ima steklen pokrov pa malo tistega silke gela (ali kako se mu že reče) zraven. No ja, če ne najdem nič pametnega, lahko še vedno pojem

 

stana

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

18. dec 2007 7:18

stana.r je napisal/a:

Bom jutri poslikala, da se malo pohvalimo z izdelki (z mojstrovo pomočjo, seveda )

 ............................................................................................................................ ............................................................................................................................. stana

A je že jutri? 

ežoj

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

18. dec 2007 9:39

evo v mojem albumu si lahko ogledate dekoraciji. Bom se danes bolj posvetila slikanju....včeraj sem bolj na hitro ker je bila že pozna ura. Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti