Iščem pomoč pri nakupu friteze

Karmen33  

član od: 25.1.2007

sporočila: 31

25. okt 2007 14:45

Zelo zanimivi in različni odgovori. Sem si na začetku rekla,da če je tako, je bolje še malo počakati z nakupom. No, pa so prihajali odgovori in sama sem podobno razmišljala kot nekatere (hobotka, balonka, LIJANA, Kyara...tudi tistim, ki so proti fritezi sem dala prav, ampak po drugi strani ne pojemo veliko maščob in nekaj malega jih ne škodi). Nekako sem na koncu tega mnenja, da podobno kot pri sesalcih- vodni, saj je super in oh in sploh, samo komu se ga da kar naprej uporabljati (vsak dan) na tako kompliciran način? Najbolj praktičen je tisti pokončni baterijski ali električni kot metla in vse z njim posesaš, lepo vsak dan brez posebnih priprav in izgube časa. Čas je danes precej dragocen. Tako pa je s fritezo, sodeč po odgovorih, ni treba , da je z vsemi funkcijami čiščenja in tako, važna sta praktična in preprosta uporaba, vzdržljivost. Odločam se med Moulinex in Philips, ampak izvedba v svetlo modri ima enake funkcije kot Cucina HD 6155. Bo tudi kar na pultu, ta svetlo modra celo zelo paše nanj. Bom sporočila, kako sem se odločila in kako sem zadovljna, zaenkrat pa iskrena hvala vsem za prispevke, ki so mi vsi prišli prav. Tudi bom še malo druge proizvajalce fritez pogledala, ki jih do sedaj nisem. Lep dan še naprej vsem, Karmen33

Karmen33  

član od: 25.1.2007

sporočila: 31

31. okt 2007 16:07

Imam fritezo Moulinex. Sem navdušena, uredu je. Je kot gospdinjski pomočnik,v pomoč mi je. Nekaj stvari gre v pomivalni stroj, ostalo obrišem z vlažno krpo. Ima filter z aktivnim ogljem. Zadovoljna sem! Uporabljam posebno olje za cvrenje. Mislim, da je bil kyarin post tisti, ki je naredil preobrat nazaj in sem sprejela odločitev za fritezo kljub pomislekom, ki ste jih navajale vse ostale in so bili tudi moji pomisleki. Saj je človek res ne uporablja vsak dan, kadar pa jo, je praktično. In to je važno: da imaš olajšano delo, da priharniš čas. Lepe praznike vsem, Karmen Karmen33

ElaS  

član od: 3.10.2007

sporočila: 56

31. okt 2007 19:17

Doma smo imeli pred časom fritezo. Nekaj časa je bil hit pomfri. Potem se je zadeva umirila in friteza je samevala in se prašila. Na koncu je pristala v smeteh. Na novo nihče ne pomisli, ker je dejansko ne potrebujemo. Če si zaželimo pomfri, ga stesemo na peki pepir in v pečico z njim. Je prav super. Ravno tako pohanje. Kar v pečico na peki papir. Krofe kupimo :) Sicer pa bi enkrat na leto tisti liter reskirali in ga po peki zavrgli (oz. dali v zbiralnico nevarnih odpadkov) Lp, Ela S ElaS

Karmen33  

član od: 25.1.2007

sporočila: 31

25. apr 2008 12:09

ElaS, pri nas je bilo enako kot pri vas. To napišem za druge, da ne bi ponavljale napak. Pred časom sem poiskusila narediti pomfri kot ste opisali- mi je žal, da tega nisem sprobala že prej, če povem po resnici, se mi je čudno zdelo in preveč nenavadno, pa sem odlašala, no, ko pa sem spekla v pečici pomfri, ga sedaj redno pečem kar v pečici, odličen je in veliko manj dela in čiščenja in vsega...Izkušnja več. Fritezo sem že podarila naprej nekomu. Tako, da veste sedaj še po daljšem času zaključek tega. Friteze se ne splača kupovat. Krofe pa lahko spečeš prav lepo tudi v višji kozici- teflonski, mislim da je premer 26 cm. Ne pečem jih kar naprej, večinoma jih tudi jaz kupim, kadar pa imam čas, jih spečem. To je le občasno. Hvala vsem in veselo kuhanje ter lepe-dobre rezultate vam želim! Karmen33

leny  

član od: 9.2.2008

sporočila: 335

25. apr 2008 12:41

Ojla! Na koliko stopinj pa pečete pomfri v pečici in na koliko stopinjah? Lep dan. leny

leny  

član od: 9.2.2008

sporočila: 335

25. apr 2008 12:44

Hotela sem vprašati, koliko časa. leny

tadeja 13  

član od: 8.11.2007

sporočila: 226

25. apr 2008 14:27

Jaz ga pečem 30 minut pri 220 stopinjah, dam ga že v ogreto pečico. tadeja 13

leny  

član od: 9.2.2008

sporočila: 335

25. apr 2008 14:54

Hvala! Lep dan. leny

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

25. apr 2008 17:37

Bravo Karmen33, točno to sem ti hotela dopovedati. Mi smo imeli fritezo za peko pomfrija dokler nismo kupili pekač za peko le tega v pečici, friteza pa je pred dvema letoma romala v smeti. Mi smo vedno cvrli pomfri na balkonu-zaradi vonja in pare namreč. Pa se je enkrat pozimi soseda ustrašila, da nam gori in že skoraj gasilce klicala., taka para se je namreč valila z našega balkona. Potem smo imeli kar slabo vest, da bi jo uporabljali. LENČA

marjeta10  

član od: 5.6.2007

sporočila: 313

25. apr 2008 18:25

Ali mogoče kdo ve ,kje se kupi ta pekač za peko pomfrija v pečici,mogoče naročilo preko spleta?

lp

marjeta10

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti