Trgovke v delikatesi

tema je zaklenjena

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

tema odprta - 22. okt 2007 14:38 | ogledi: 6.078 | odgovori: 84

Zadnjič sem bila v trgovini in naročila salamo. Prodajalka jo je narezala, potem pa ugotovila, da jo je slabo olupila in kar z rokami (brez rokavic) potem vlekla dol trakce, ki so ostali od ovitka. Ko sem ji rekla, da bom to storila sama doma, s čistimi rokami, mi je užaljeno odvrnila, da si je roke pravkar umila. Kaj to mene briga!? Saj nisem težila, sem vzela salamo, pa jo potem doma vrgla stran. Čeprav mi je kar malo žal, ker so tam trgovke večkrat osorne.

Dostikrat se tudi zgodi, da kupiš npr. mortadelo, potem pa doma vidiš, da je zraven še malo poli salame na primer od prejšnjega kupca.

Kako je s temi zadevami? Ali so kakšna določila npr. na koliko časa morajo čistiti un strojček za rezanje salam, kakšni so higienski predpisi in kaj po vaše tolerirati in kaj ne?

LP 

Scorpy

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

22. okt 2007 14:44

mene tudi moti to, ko naročiš poli klobaso potem pa na par kosih dobiš še kakšno mortadelo ali pa zelenjavno. slabo čistijo te mesoreznice, ne vem niti kako pogosto jih čistijo in to me moti. če se gremo higiene se gremo tako kot treba. tega res ne maram, zato se kar izogibam takšnemu kupovanju. te rokavice so tudi bolj za šalo kot ne, olupke tudi pri nas (sploh v najboljšem sosedu) jemljejo dol kar z roko. saj doma bi tudi z roko dol vzela, vem, ampak ona tam prijemlje še 15 drugih stvari hkrati in ni vrag da jaz ene od teh stvari ne maram in se bo znašla ravno na stvari ki jo jaz želim. skratka z delom teh trgovk sem nezadovoljna- ne bom rekla da so vse slabe, to res ne bi bilo pravično če bi to rekla. bom pa rekla da imam slabe izkušnje in da bi tudi jaz kdaj pa kdaj kam inšpekcijo poslala. nektarina

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

22. okt 2007 14:52

Jaz pa še nisem naletela, da bi dobila še kakšne koščke drugih klobas zraven. Sicer pa jaz največkrat kupujem v Hoferju, kjer je vse narezano in zapakirano. Sem pa dobila v Šparu že zelo slabo meso, da ne govorim o masi za čevapčiče. Fuuuuj. Jelenckova

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

22. okt 2007 14:53

zadnjič sem kupila narezano poli-ta veliko...., ko sem prišla domov in jo odvila je bila obarvana z rdečimi ostanki...( pred mano je kupcu rezala zelenjavno salamo). Nisem šla nazaj isti dan, ker nisem imela časa, naslednji dan , bila je celo druga izmena...( saj na tehtalnem listu tako vse piše)...brez besed so mi jo zamenjali. Od sedaj naprej opažam, da vsaj ta izmena ,katert sem prinesla salamo nazaj, skrbno obriše rezalnik za mojo poli in tako je tudi prav. Kupci smo prehitro zadovoljni oz se obnašamo preveč "pokorno", konec koncev je pa to le naš denar in nam nihče nič ne pokloni. Petra 1

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

22. okt 2007 15:00

Ja, pa prav v najboljšem sosedu je bilo. Saj vem, delavke so že tako slabo plačane in se nihče ne potrudi, da bi jih kako drugače še poučil, izobrazil... vsaj kako ravnati na pritožbo na primer, ni treba užaljeno reagirati, ker se da vse popraviti na malo drugačen, bolj prijazen način in smo vsi zadovoljni. Higenski standardi so pa seveda potrebni, kakorkoli obrneš. Ne gre se samo za to, da jaz ne maram poli salame, ki je zraven moje mortadele, ampak tudi za to, da je bila lahko ta delavka prej na wc-ju in si ni umila rok - kako naj jaz vem? Po moje bi morala imet rokavice.

Samo tako je.. obstaja še una zelena trgovina z zvezdico ali pa Francoz na Rudniku itd... u glavnem, en kup trgovin je in jaz bom naslednjič šla raje tja.

Scorpy

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

22. okt 2007 15:13

scorpy tudi jaz razumem stališče prodajalke, vem da so slabo plačane, da ni dobrih odnosov in da je ta služba daleč od sanjske ampak kot si sama rekla ni treba tako reagirati. pred dnevi sem bila v eni trgovini z oblačili, stala v vrsti kot butec, potem končno trgovka pokliče še drugo trgovko na blagajno in ker sem bila na vrsti sem ji hotela dati blago ki sem ga nameravala kupiti. ta prva trgovka pa je mojo roko tako grdo porinila vstran in mi dala jasno vedeti da še ne bom hitro na vrsti povrhu vsega pa je pri tem uporabila še tako oster in visok ton da me je kar zmrazilo. sem se ji zahvalila, pustila stvari na pultu in šla. tam me več ne vidijo. preveč je še drugih trgovin da bi se lahko tako obnašali. tudi sama delam v trgovini in vem da moreš imeti dober in vljuden odnos do stranke tudi takrat ko so stranke nejevoljne, ko se pritožujejo in nergajo. mene moj šef ne bi gledal kako nesramno odrivam roko stranki in se zraven še derem na njo. nektarina

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

22. okt 2007 15:14

He he, kaj pa tisto, ko čistijo šipe ... špricajo s čistilom, med šipami reže, čistilo leti direkt na razrezane salame, ki so razstavljene spodaj. Videla na lastne oči. sara

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

22. okt 2007 15:15

Scorpy je napisal/a:

Ja, pa prav v najboljšem sosedu je bilo. Saj vem, delavke so že tako slabo plačane in se nihče ne potrudi, da bi jih kako drugače še poučil, izobrazil... vsaj kako ravnati na pritožbo na primer, ni treba užaljeno reagirati, ker se da vse popraviti na malo drugačen, bolj prijazen način in smo vsi zadovoljni. Higenski standardi so pa seveda potrebni, kakorkoli obrneš. Ne gre se samo za to, da jaz ne maram poli salame, ki je zraven moje mortadele, ampak tudi za to, da je bila lahko ta delavka prej na wc-ju in si ni umila rok - kako naj jaz vem? Po moje bi morala imet rokavice.

Samo tako je.. obstaja še una zelena trgovina z zvezdico ali pa Francoz na Rudniku itd... u glavnem, en kup trgovin je in jaz bom naslednjič šla raje tja.

Scorpy
Brez zamere...ampak ali misliš, da bo tam bolje? Zmeraj bodo stvari ki nas bodo motile, in naj naredimo še tako po "reglcih" zmeraj bo nekdo , ki mu kaj nebo pasalo. Da smo si pa življenje pokalupčakali ali po domače povedano zategnili z raznoraznimi standardi, je pa itak jasno. In , da ne bo pomote, vsekakor zagovarjam higieno in higienski minimum že mora biti, ampak če je moja rezina poli klobase ( sicer imam raje Ptujsko posebno) malo rdeča od prejšnjega rezanega kulena, in če zraven dobim malo šunkarice ( Mortadela mi ni dobra in je nejem), pa res nebo konec sveta,,, Moteče odstraniš in ŽIVIŠ dalje... Me pa tole spominja na eno šalo ki gre približno takole: Kupec: 9 dkg šunke prosim Prodajalka: nareže in vpraša če je lahko 10 dkg Kupec: sem rekel 9 dkg Prodajalka: odstrani eno rezino in vaga pokaže 8.5 dkg in vpraša če bo tako uredu? Kupec: 9 dkg....a moram še enkrat ponovit Prodajalka : že malce jezno reče kupcu: "Gospod, vas lahko prosim če me primete za "ZIZIKE" Kupec: "Ja zakaj pa to " Prodajalka: Veste, mam zelo rada, da če me nekdo JEBE, da me zraven še za ZIZIKE šlata... Lep dan in velikooooo strpnosti, življenje je prekratko, da bi se obremenjevali z malenkostmi... P.S ...in , NE, ne delam v trgovini... Escada

tejka77  

član od: 27.2.2007

sporočila: 544

22. okt 2007 15:15

Lepo pozdravljene,moje mnenje je,da je trgovin dovolj in vsakdo se lahko odloči,v katero bo zahajal. Salamoreznica se čisti po potrebi,vsekakor pa ne za vsako stranko. Glede rokavic-salame se olupijo z nožem in položijo na salamoreznico-trgovka se ne dotika direktno salame.Praksa v tujini je,da tudi na oddelku kruha prijemajo kruh z golimi rokami,ker si dobra trgovka med svojim delovnim časom neštetokrat opere roke.Rokavice se morajo najmanj vsako uro zamenjati. Mislim,da je skoraj nemogoče domov odnesti še malo salame od prejšnjega kupca-tega si sploh ne predstavljam-salamoreznice so že skoraj vse avtomatske,rezi so ostri in točni...tko,da jst še nisem tega doživela.Možno je recimo po zelenjavni salami,da je prvi kos obarvan-ampak obarvane kose se takoj izloči v odpis. Še enkrat,trgovin je dovolj,pa prijaznih trgovk na delikatesi tudi. tejka77

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

22. okt 2007 16:04

Sploh si ne morem predstavljati, da bi se salamoreznica čistila za vsako stranko, sploh ne v delikatesah, kjer je frekvenca ljudi velika in strinjam se s tejko77, da je le malo verjetnosti, da bi dobil ostanek salame, ki so jo rezali pred menoj in ja - trgovine si izbiramo sami in prav gotovo so v njih tudi prodajalke, ki se prijazno smehljajo takim in drugačnim strankam, smehljajo se pa predvsem zato, ker so jih tega naučili in to pravzaprav od njih zahtevajo.

 

Lep dan vsem skupaj 

 

rrr

larisa1  

član od: 16.12.2003

sporočila: 167

22. okt 2007 17:03

Tudi jaz ne kupujem rada narezanih salam. Ne samo, da te v večini primerov sploh ne vpraša, če je lahko več, kot si naročil, preprosto, ti da kar celo do 4 dag več. Tako, da imam prakso, da rečem celo do 5 dag manj kot potrebujem, ker vem, da bom dobila potem željeno količino. Še huje pa je tisto, ko ti vsiljuje celo že predhodno narezane delikatese s pripombo, "ja kaj pa hoče, saj so čisto sveže, pravkar smo jih narezali". Ali pa celo sveže meso! Že vnaprej nasekani kareji, kot da jih ne bi imeli časa rezati sproti. To se mi je dogajalo v našem Šparu, ki je bil prvi odprt, imamo namreč dva. >Ne vprašajte kako glasni komentarji so bili s prodajalkine strani, ko sem hotela, da mi odreže kareje od kosa, ki sem ga pokazala. Pred ostalimi kupci sem se počutila kot grešnica, ker si upam nergati. Zato v Šparu zagotovo več ne kupujem ne svežega mesa, ki je potrebno tehtanja niti salam. Ko sem v Šparu vprašala prodajalko, kaj pa naredijo z delikatesami, ki zvečer ostanejo narezane (ura je bila že 19, narezani pa so bili še celi stolpci salam). Nesramno mi je odgovorila: "Vstran jih vržemo". Ostala sem brez beseda. Pa jim verjamete. Delikatese so namreč zelo drage. senka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti