Istospolnim partnerjem bi morali / ne bi smeli dovoliti posvojitve otrok

mmiikkii  

član od: 5.12.2002

sporočila: 56

19. okt 2007 11:47

Nikoli nisem pomislila, da bi se morala umetna oploditev samskim ali homoseksualnim ženskam kriti iz zdravstvenega zavarovanja. Sem pripravljena plačati vse preglede in postopke. No, saj midve sva to storile, le da naju je prišlo vse skupaj precej dražje, ker je potrebno upoštevati še pot, hotele,...

Posvojitve....zakaj pa ne? V realnosti, itak ne bi noben istospolni par dočakal posvojitve otroka iz slovenije. Vsi ostali, celo samske ženske, bi imele prednost. Obstaja pa tu še možnost mednarodne posvojitve. Sama sem zelo veliko razmišljala v tej smeri.

Zdi pa se mi nesprejemljivo to, da v moji situaciji svojemu sinu s pravnega stališča nisem nič.

m.m. Sporočilo je spremenil(a) mmiikkii dne 19. okt 2007 11:50:09

ally82  

član od: 2.10.2007

sporočila: 91

19. okt 2007 12:15

Pogosto spremljam oddaje nemških televizij in ko sem pred enim leto prvič videla predstavitev družine (dveh moških, ki sta posvojila punčko), sem bila sprva zgrožena. Bolj ko se je oddaja bližala koncu vedno manj sem se zgražala.Prav čutiti je bilo ljubezen teh dveh moških do deklice. Prišla sem do zaključka: ja zakaj pa ne. Poznam ene par primerov, ko so matere svojo materinsko "dolžnost" izpolnile zgolj s tem, da so otroka spravile na svet. Vse ostalo pa pozabile. Tud v "običajnih" družinah ni vse v najlepšem redu in če lahko nekdo drug otroku olepša življenje ga naj,pa če tudi je to homoseksulni par. Zakaj sem prišla do tega zaključka: Sama še nimam otrok in nekoč upam, da bo ta čas tudi zame prišel. Obstaja možnost, da bo bo moj otrok tudi istospolno usmerjen (nikoli se ne ve).In kaj potem? Naj ga zanemarim, zavržem, izbrišem iz svojih misli, srca,....? Vsekakor ne.Od takrat, ko sem o tem razmišljala nimam nič proti homoseksualcem, nasprotno v srednji šoli sem imela sošolko, ki je to bila, pa sem vseeno bila njena prijateljica,... Skratka mene to ne moti, če pa druge pa naj se stran obrnejo! ally82

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

19. okt 2007 12:23

katra55 je napisal/a:
Jaz se ne strinjam s tem, da bi homoseksualci lahko posvojili otroke. Glede umetnih oploditev pa se strinjam s Cilo. Menim da taka zveza ni primerna za vzgojo otroka, saj otrok potrebuje mamo in očeta in ne dve mami ali dva očeta. Preveč heteroseksualnih parov čaka na posvojitev in na umetno oploditev, da bi ta privilegij lahko pripadel homoseksualcem.
Presneto, ko berem taka sporočila, dobim občutek, kot da so homoseksualci druga - manjvredna rasa... Sicer pa če smo pri naravi - ali je naravno, da par (heteroseksualen), ki ne more imeti otrok, umetno oplodijo? Ali je naravno vstavljanje prsnih (ali drugih) vsadkov? Ali je naravno, da nekomu, ki leži na smrtni postelji, presadimo srce druge osebe? Ali je naravno, da presadijo celo umetno srce (kar se je že zgodilo) ali kakšen drug umetno narejen organ (kar nameravajo v prihodnosti)? Nekaj dni nazaj sem gledala dokumentarec o presaditvi umetnih organov in se nam v prihodnosti obeta, da se bo dalo skoraj vsak organ narediti umeten in ga namestiti v človekovo telo. Pojavlja se vprašanje, do kakšne mere se bo izkoriščala zmogljivost teh organov - npr. vsak si bo lahko zamenjal zmogljivejše srce, če s svojim ne bo zadovoljen - predstavljajte si, kako bi to vplivalo pri npr. atletiki.... Ali je to naravno? Pa glede stroškov in državne blagajne...ali je sprejemljivo, da se plačuje bolniška osebam, ki v resnici sploh niso bolne? Kaj pa zdravljenje osebe, ki je s povzročitvijo prometne nesreče povzročila smrt ali invalidnost drugih ljudi - ali lahko tudi tu rečemo, da bi za ta denar lahko pomagali več "nedolžnim"? Kaj pa socialne podpore ljudem, ki so sposobne za delo, ampak ne želijo delati in si ne iščejo zaposlitve? Kaj pa ves denar, ki ga porabi vlada (ali pač državni aparat kakorkoli) za njihovo opremo, obiske, avtomobile, svečana kosila, ko gostijo kao pomembneže (vrednost takega kosila za eno osebo bi omogočilo preživetje družini cel mesec), namestitve teh pomembnežev v hotelu (ena nočnina bi eni družini omogočila najemnino za najmanj en mesec) in podobno, ne bom naštevala naprej. Pa glede otrok, ki jih sošolci kruto sprejmejo zaradi drugačnosti - ne bom dolgovezila, ampak ali imajo lahko grdi, debeli, revni ali pa pripadniki druge rase ali vere sploh otroke? Pa bolj konkretno - ali se lahko takim parom(heteroseksualnim) omogoči posvojitev ali umetno oploditev? Saj tudi ti otroci prej ali slej doživijo kakšno grenko na račun svojih staršev... To ni moje mnenje na to temo ali moje mnenje o homoseksualcih. To so samo moja razmišljanja ob tej temi... matilda

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

19. okt 2007 13:46

Še za pare je premalo otrok, ne pa za istospolno usmerjene. Ko greš na center, ker se pogovoriš za posvojitev te malo da ne prerešetajo, če si sploh primeren za starša, kaj bi pa rekli za isto spolno usmerjene? Saj oče-moški ima drugačno nrav kot ženska in obratno. Pa tukaj ne mislim niti na samo spolnost. swarovski

kordelina  

član od: 21.11.2005

sporočila: 223

19. okt 2007 14:51

Lahko bi si predstavljala da bi imela dve mami, težko pa da bi imela dva očeta. Sploh pri dojenčkih je po moje mama-ženska nenadomestljiva. Ženske imamo v sebi materinski čut, ki nam ga je podarila narava, tega se ne da nadomestiti. Naravno je da imata ženska in moški otroka. Tako je naravno in po moje naj pri tem ostane. Še nekako bi sprejela da posvojita otroka dve ženski. Ampak potem bi mi dali vprašanje zakaj pa moški pri tem ne morejo biti enakopravni.Sama pa nimam nič proti istousmerjenim, saj niso čisto nič krivi da je tako. Naj se jim omogoči da živijo v parih enako kot moški in ženska. Ni naravno da ima otrok dva starša istega spola, saj imata mama in oče vsak svojo vlogo v družini, naj ostane tako kot pravi narava: otroka lahko spočneta moški in ženska. kordelina

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

19. okt 2007 14:57

Mah ne vem, jaz se ne morem prepričat, da bi bila to dobra stvar, no. Ni naravno pa konc. Otroka spočneta moški in ženska in kolikor vem, se otrok tudi zgleduje po njiju in kako se že reče.. razrešuje komplekse (ojdipov npr.) pa še kakšna stvar iz psihologije bi se našla... no, zanimivo bi bilo narediti kakšno raziskavo (mogoče so jo že?) kako gre takim otrokom pozneje v življenju, kako so sami dojemali stvari itd.

Dokler s kakšno raziskavo ne dokažejo, da je to otrokom ok (ne samo v socialnem kontekstu, ampak da se tudi sicer lahko normalno razvijajo) sem proti. :)

In čisto resno vprašanje vsem tako "odprtim": resnično si zamislite, da imate doma npr. dva očka... kako bi to v 3. razredu pojsnili prijateljem? Ali pa v 8. razredu, ko bi vas že zafrkavali (ne bom sploh uporabila določenih besed in psovk, ki jih najstniki brez pomisleka izrečejo). Resno, postavite se v to kožo. Mislim, da veliko ljudi tako misli, samo si na to temo sploh ne upajo odgovarjati, tako da po moje itak ni ne vem kako merodajno tole - ti odgovori tukaj.

In še 1x- nimam nič proti homoseksualcem, nisem pa za to, da imajo otroke. 

 

Pa brez zamere, lp

 

 

Scorpy

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

19. okt 2007 15:01

no, v naravi, če se že sklicujete na to, so možne homoseksualne posvojitve, ravno zadnjič sem brala, kako sta dva samca štorklje posvojila enega mladička, ki sta ga našla. Je pa res, da v naravi mama ne bi dala kar tako mladiča stran, zato je posvojitev manj... Svinja 13tega ja, ker ima 12 seskov, opica pa se že ne more več odločit med dvojčkoma in navadno potem oba umreta, ker nima dovolj mleka za oba. Ampak hrani oba, nobenega ne da proč... Če se že toliko govori o tem, kaj je naravno... Veri

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

19. okt 2007 16:50

Že davno sem se odločila, da prav ali narobe ne obstaja. Sprejemam ljudi in stvari take kot so. Spoštujem odločitve, ki jih sprejmejo in verjamem, da so izbrali najboljše za sebe v tistem trenutku.

In, mmiikkii, vesela sem za vaju. Želim vama in vajinemu otročku  vse najboljše.

barbara9

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

19. okt 2007 18:10

Joooooj, mmiikkiiiiii! Kako sem vesela za vas 3!!! Res! Noro lepa novica! Verjetno se bom z mislijo na vašo družinico nocoj zazibala v sanje. Zaslužite si srečo in tale malček štručkast bo gotovo deležen zvrhane mere brezpogojne ljubezni. Čestitke!

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

19. okt 2007 20:16

Zdaj, ko je toliko podmladka na kulinariki bo treba organizirati kake igralne urice za otroke.... jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti