Zelena glina

dolenjcek  

član od: 19.4.2005

sporočila: 54

tema odprta - 16. okt 2007 11:52 | ogledi: 9.147 | odgovori: 18

Zdravo!

Večkrat sem že bral o zdravilnih učinkih zelene gline, če jo nekaj dni pijemo (prah pomešan z vodo - očisti organizem težkih kovin), a nikjer na internetu ne najdem ponudnika takšne gline. Povsod je govora o proizvodih, ki se nanašajo na kožo, nihče pa je ne ponuja v prahu za uživanje. Ima morda kdo od vas kakšno informacijo?

Lep dan vsem skupaj!

dolenjcek

smrečica  

član od: 22.1.2007

sporočila: 62

16. okt 2007 12:45

Hi. V kalčku imajo glino patra Ašiča, vendar ne vem če je za uživati, naj bi pa bila zdravilna. Pokliči in vprašaj? smrečica

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

16. okt 2007 13:10

morda kak Sanolabor?

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. okt 2007 16:03

Kakšne težke kovine pa naj bi imeli v organizmu in v katerih tkivih naj bi bile? Sprašujem kolege iz naravoslovnih znanosti. Vendelina jr.

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

16. okt 2007 16:25

Težke kovine so tiste, ki imajo veliko relativno atomsko maso (ta nam pove, kolikokrat je element težji od 1/12 ogljikovega atoma C-12) takšne kovine so svinec, živo srebro, platina ali zlato. težke kovine, njihove spojine in njihovi izotopi so strupeni in se kopičijo povsod v živih organizmih. (znan je primer iz japonske, kjer so bili morski organizmi - ribe,raki, polži, školjke, itd. polni živega srebra, ljudje so jih jedli in zboleli še sami - nekoordiniranost gibov, tresenje, nemoč v rokah....). Zdravljenje takih zastrupitev je problematično, predvsem zaradi tega, ker delujejo zdravila tudi na tiste težke kovine, ki so pa potrebne za normalno delovanje živih celic (npr. cink, baker).

 

Tole - zelo skopo in čisto na kratko, me bo pa še kdo dopolnil, upam.

Lp

cervus

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

16. okt 2007 17:48

Malček pa dvomim, da bi jih z glino splaknili iz celic (no, ne malček, če sem poštena...........).

Vendelina jr. zadostuje odgovor elaphus?? Pa brez panike, prosim.

rimljanka

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

16. okt 2007 17:58

V lekarnah prodajajo mešanico suhih zelišč za švedsko grenčico. Vsebuje tudi glino. Sem prepričana, da je zdravila. ham-njam

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

16. okt 2007 18:33

Glina patra Ašiča, ki se dobi v lekarnah, je tudi za uživanje, vendar je sive barve. Zvečer se namoči 1 žličko v vodo, zjutraj pa se to pomeša in vse skupaj spije. Sama lahko rečem le to, da mi je zelo pomagala pri vnetju po operaciji zob (s spiranjem) in pa pri hudih oteklinah po pikih mravelj ali drugih insektov (z obkladki). Po pitju ne morem reči, da se je kaj drastično spremenilo, sem se pa bolje počutila in kar dobro izboljšala kri. Tudi jaz sem prebrala, da gre glina tja, kjer je bolezen- poizkusiti ni greh, sploh če ne škoduje. ZIMA

dolenjcek  

član od: 19.4.2005

sporočila: 54

17. okt 2007 9:31

Hvala vsem za odgovore in razlage, ampak jaz bom še naprej iskal zeleno glino, tako da če se najde še kdo, ki bi vedel, kje bi jo v Sloveniji lahko nabavil, bom vesel informacije. dolenjcek

helenag  

član od: 29.8.2006

sporočila: 210

17. okt 2007 10:09

Dolenjček, o zdravilni glini je bilo veliko napisanega v zadnji ali predzadnji številki Misterija, tudi to, kdo pri nas se s tem ukvarja. Je en gospod, ki je bil učenec patra Ašiča in se zdaj ukvarja samo z glino; tisto za obkladke, za uživanje... Boš našel tudi vse o učinkih..... itd... Upam, da ti je kaj v pomoč, če pa ne boš našel, me kontaktiraj na zs. pozdrav, helenag

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

17. okt 2007 10:37

Na tej spletni strani <http://www.bolus.si/main.php> boš našel veliko informacij. Imajo tudi glino v prahu, samo mislim da ni zelena.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti