Ocenjevanje receptov - kriteriji

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

15. okt 2007 18:44

Saj je tudi meni vredu tako kot je, pravzaprav sem tole napisala, ker smatram, da je kar nekaj receptov, ki bi si zaslužili uverstitev med najbolj vročih 25, pa žal jih ni, pa da se razumemo, ne mislim na svoje. lp Anamarija

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

15. okt 2007 18:46

LIJANA je napisal/a:
Mene pa pri ocenjevanju najbolj moti, da se nekdo prijavi na kulinariko, ima tri poslana sporočila in da tri ocene, po možnosti 1. V komentar pa napiše, da se sliši dobro in bo treba poizkusit. Zanima me, ali se da na take opzorit Jerneja na zasebno pošto , da bo oceno brisal.
Vse se da, kjer je volja je tudi moč Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

15. okt 2007 20:13

Meni osebno sploh ni "point" ocena recepta. Lahko je ocenjen super in največkrat kliknjen, pa meni ne. Ker sto ljuidi, sto čudi, kajne? Jernej bravo za izčrpno pojasnilo kaj so vroči recepti. Lepo pa radi se imejmo ursa40

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

15. okt 2007 20:37

Saj se ne vidi, s kakšno oceno kdo nagradi recept.

Menim, da s trenutkom prijave vsak dobi enake pravice kot pa tisti, ki so objavili že nekaj sto sporočil. Se motim?

F r i n a

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

15. okt 2007 22:50

Ja,  vidi se , kakšno oceno daš receptu. Tam klikneš na ono npr. 5 jih je ocenilo recept in dobiš razpredelnico. titta

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

15. okt 2007 22:54

Mogoče bi pa lestvice naj-takšnih ali naj-drugačnih receptov naredili v vsaki kategoriji posebej, ne generalno? Saj veste, kaj mislim? Med testeninami, med žar recepti, med pijačami......

Pa ne glede na klikanje ampak na število ocen in povprečje.

Mimogrede pa si postavimo pravilo, da oceno oddaš takrat, ko recept sprobaš in ne prej, ko potem napišeš, da super izgleda, daješ petko in da boš za naslednjega abrahama naredil to jed.

Tega bi se pač morali držati in tudi, ko oceno daš, napišeš mnenje, ne kar kliknit številkico.

Npr. če dam trojko, spodaj napišem, zato, ker se mi zdi preveč sladkorja in premalo kvasa....(primer)

 

Me razumete?

titta

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

15. okt 2007 23:55

Jaz pa mislim, da če recept oceniš s 5, ne potrebuje nujno komentarja. Zelo izvirno lahko napišeš le "recept je odličen, božanski,..." Najvišja ocena itak pove, da je stvar pač popolna (se mi zdi ). Za druge ocene pa definitivno komentar, da bomo drugi vedeli, kaj je "narobe". petkica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

16. okt 2007 8:17

Joj, pa ne komplicirajte Jerneju življenja po nepotrebnem. Saj nas vsake toliko razvaja s kakšnimi dosti bolj uporabnimi novostmi (in malimi razvajanji kar tako). Škoda njegovega dragocenega časa.

Kaj ni forum pod receptom namenjen komentarjem, ocena je pač zgolj neka številska oznaka tvoje presoje, pri vsaki oceni je zraven ime, torej lahko prresodite verodostojnost v kombinaciji s forumom, če vam je že do tega in vam je to pomemben kriterij pri izbiri recepta. Zakaj torej nepotrebno podvajanje in tratenje prostora?

 

rimljanka

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

16. okt 2007 8:57

Rimljanka, bravo. jasna

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

16. okt 2007 9:27

Tudi jaz tako mislim kot rimljanka. Mislim pa tudi, če bi še tako dogovorili kako in kaj, bi se vedno našla kakšna "perla", ki se tega ne bi držala. Jaz največ dam na ocene in mnenja stalnih obiskovalcev kulinarike, predvsem tistih, ki imajo podoben okus. LP katjushka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti