Tortni dekor

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

tema odprta - 10. jul 2002 23:15 | ogledi: 2.661 | odgovori: 3

Pozdravljeni!

Želela bi okrasiti torto s sončnicami iz marcipana. Bila sem v nekaterih manjših prodajalnah s tortnim dekorjem, pa žal nisem imela uspeha. Danes sem bila v Pekarni Vrhnika pa tudi tam brez uspeha, ali je res edina možnost da zaviham rokave in sama oblikujem marcipanove sončnice?

Anča

Barbara Cuzak  

član od: 20.3.2002

sporočila: 108

11. jul 2002 9:39

Ne marcipanove ampak sladkorne. Rabiš pa veliko mero sladkorja v prahu in beljak, malce limone. Maso naredi iz le dela beljaka cel je preveč, lahko delaš po deli ker se masa hitro suši in jo zato hraniš v PVC vrečki medtem ko oblikuješ rožice. Masa naj bo kot za "cmok", da jo lahko oblikuješ ne mokre ali pocaste ali presuhe. Pa seveda barvo za cvetne listke. Kupi si od Dr. Oetkarja v škatlici 4 tube osnovnih barv. To je tekoča jedilna barva. Škatlica je roza barve, dobiš jo v večjih trgovinah. Barbara Cuzak

neznan uporabnik

11. jul 2002 12:09

Zdravo! Barbaro bi vprašala, če je masa kot plastelin in jo oblikuješ z rokami, ali je bolj tekoča in jo brizgaš. Lepe pozdrave. Tina Z. - nadebudni kuharček

Barbara Cuzak  

član od: 20.3.2002

sporočila: 108

11. jul 2002 12:37

Kot plestelin, da jo lahko oblikuješ. Barbara Cuzak

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti