Dekorativna trava pri tortah

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

tema odprta - 13. okt 2007 9:25 | ogledi: 3.117 | odgovori: 19

Mene pa zanima, s katerim nastavkom brizgajo travo okrog tort? Je to zamudno delo?

Taia

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

13. okt 2007 9:52

Joj, sploh si ne predstavljam, kako to zgleda. Lahko kakšno slikico pošlješ? Jelenckova

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

13. okt 2007 11:07

En prbližn tako /trava/ se da torto okrasit z obarvanim marcipanom stisnjenim skozi stiskalko za česen Irena

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

13. okt 2007 11:12

možno da bi šlo enostavno. ena možnost je: da narediš obravano smetano v zeleno, jo trdo stepeš in potem daš v polivinilasto vrečko, narediš na koncu luknjico in pazi da ne preveliko in potem iztiskaš ven takšne črvičke. smetana more biti ravno prav stepena, če bo premalo ne bo obdržala oblike, če bo preveč pa se ne bo dala lepo oblikovati. morda bi bilo pametno torto po oblikovanju dati za nekaj časa v skrinjo da ti črvički zamrznejo in tako obdržijo obliko. druga možnost je : da obarvaš tičino maso v zeleno in jo oblikuješ v te črvičke. sicer ne vem kako je tičino masa trda morda bi se dalo uporabit tudi tiste modelčke ki jih imajo otroci za oblikovati plastelin, se spomnim da ima moj krščenec točno takega možiclja ki mu lahko narediš tanke lase in to bi bilo primerno. tak model mislim da niti ni drag pa še pozneje ti morda prav pride. tretja možnost je: takšna bolj za izhod v sili, če ti prva dva predloga ne odgovarjata in če ne bo kdo drug povedal še kaj boljšega da kupiš tiste bonbone ki so taki dolgi črvički, kar enih 20 cm so dolgi in še zelene barve so in potem te bonbone oblikuješ v travico. nektarina

Neroli  

član od: 25.11.2006

sporočila: 119

13. okt 2007 11:14

Taia, tičino maso obarvaš zeleno, daš košček v stiskalnico za česen in dobiš "črvičke". Pomoje bi šlo. Samo predlog... naj povejo še drugi :))). Spodnja slikica (ježek) je pa nabrizgana trava, tako kot tudi bodice. Samo ugibam, da me ne boste držali za besedo... brizgana obarvana krema, z gladkim nastavkom? lp Neroli

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

13. okt 2007 11:14

kaj pa morda mesoreznica in spustiš čez zelen marcipan ali obarvano tičino maso??? meni pride edino to na misel, pa poenostaviš najbolj...

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

13. okt 2007 11:15

Ja, jst bi tudi rekla ali smetana, marcipan ali tičino masa. Skozi stiskalec za česen. Jaz bi tako poskusila. Jelenckova

Neroli  

član od: 25.11.2006

sporočila: 119

13. okt 2007 11:16

Kolk smo enotnih misli :)) lp Neroli

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti