Nočno močenje postelje

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

23. okt 2007 19:05

Malo o Minirinu. Sestavina Minirina je dezmopresin (je analog vazopresina -sintetična oblika hormona, ki ga izloča hipotalamus (kot prohormon) v hipofizo). Izločanje vazopresina sproži zvišana osmolalnost plazme(gostota delcev na liter tekočine) in huda hipovolemija( http://24ur.com/bin/experts.php?esection_id=2)- skratka kadar telesu primanjkuje tekočine, se blokira odvajanje vode . Sproščanje sprožijo tudi bolečina, slabost, hipoksija in endogeni ter eksogeni kemični mediatorji (acetilholin, histamin, dopamin, prostaglandini, angiotenzin, visok parcialni tlak ogljikovega dioksida). Deluje na tri vrste receptorjev: na hipofizi, na žilah in na ledvicah (tu deluje tako, da vpliva na zadrževanje vode; odgovorni so za antidiuretični (proti odvajanju vode) učinek vazopresina. LP juhica

muraj  

član od: 10.10.2007

sporočila: 42

16. dec 2007 14:23

Veliko o močenju postelje in o uspešnem zdravljenju piše ga. Marija Treben v svoji knjigi; Zdravje iz Božje lekarne. Založba Mavrica v Celju muraj

luckats  

član od: 29.10.2007

sporočila: 27

20. dec 2007 16:53

ciao vsem, moj fantki zdaj imajo 20 in 23 let. do 16 oz 17 so vedno mocili posteljo vsako noc, vcasi tudi 2x. jaz nisem mogla vec. vsak dan prat riuhe, soba smerdela,obupno. moj otroci se niso sekirali prevec (saj tako so se obnasali, tocno vem da ni blo tako). smo hodili psikolog, zdravniki ecc. vsi so rekli da bo minilo z casom in ne dramatizirat. tocno tako se je zgodilo. kadar so sli na izlet z solo sem dala ene tablete ki mi ie dal zdravnik in so vzeli prej ko so sli spat in se niso mocili. to smo rabli samo za izlete ker kot po navadi...eno pomaga drugo skoduje. raslog za to je verietno bilo nas locitev ker je bilo kadar so bili 5 in 2 let stari. zaceli lulat v posteljo so circa 3 leta kasneje. zdaj je vse uredo, z casom se resi vse, samo dosti poterplenja in ne dramatizirat , srecno luckats

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti