Bosch in nadležno piskanje

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

8. okt 2007 20:56

Zdaj  navodila v roke in očala na oči, da vidim, kaj vse moj dela pa še sploh ne vem. Aha, najprej bom pogledala, glede turbo sušenja, potem pa naprej.... kobra 1

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

8. okt 2007 21:06

kobra 1 je napisal/a:
[joj]Zdaj navodila v roke in očala na oči, da vidim, kaj vse moj dela pa še sploh ne vem. Aha, najprej bom pogledala, glede turbo sušenja, potem pa naprej.... kobra 1 [deteljica]
Se strinjam. Ponavadi vzamemo navodila v roke, kadar se kaj pokvari,... Aja, še to. Zraven pomivalca sem dobila tako slab prevod navodil v slovenščino,...bi raje imela anglešča navodila. Jih bom poiskala, mogoče so na netu. Res no,...včasih sploh ne vem, kaj so hoteli napisat. Jelenckova

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

8. okt 2007 21:09

balonka, v navodilih poglej pod naslov Konec programa, kjer piše, da se glasnost "brnenja" (po moje piskanja) nastavi od 0 (izklop) do 3. tudi gorenjevi pomivalni stroji imajo vgrajene senzorje, s katerimi se preko programa na podlagi zaznavanja nečistoče posode (verjetno nečistoče vode, ki jo izmeri po splahovanju posode) določa čas pomivanja, če imamo seveda nastavljen tak program pranja in sem prepričana, da ima splakovanje posode pred dajanjem posode v stroj vpliv na dolžino pranja Simona

sasanab  

član od: 3.7.2007

sporočila: 20

9. okt 2007 8:39

Hvala vsem za odgovore pa dodatna vprasanja tudi. Bo treba davnlovdat navodila, da bom res dojela vse razseznosti mojih novih masin. sa sasanab

miele  

član od: 24.6.2007

sporočila: 207

9. okt 2007 14:25

ojla mam sam tud boschev pomivalni stroj,višjega razreda! kar se tiče piskanja na koncu programa ,je sledeče! pr mojem pomivalcu je tko,da lahko nastavim stopnjo glasnosti po želji! al brez piska al pa min do max,glasno;) imel sem pa pralni stroj bosch ta 6 kg,pa je tud piskal imel gumb za nastavitev glasnosti! na eni tipki si držal tipko neki časa je piskalo,isto od najbolj min do max! pač odvisn od stroja in funkcij sej zato so navodila da jih pozorno prebereš! barbara midva že veva k imava iste pomivalce!;) lp miele

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

10. okt 2007 11:23

Oj, punce, a napišete še tipe pomivalcev, s katerimi ste tako zadovoljne? Jaz ga nabavljam prvič, nimam pojma, na kaj naj bom pozorna. Hvala, Irena

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. okt 2007 12:45

Piškotek, v izogib temu, da bi se tule vsul seznam kakšnega pomivalca ima kdo doma, ti lahko povem, da imamo zanesljivo bodisi Gorenje, Bosch, Candy, Mielle, Whirpol, Electrolux....Enim se ne odpira pokrov za prašek (npr: moja mama ima s tem že trideset let probleme z različnimi proizvajalci, meni se to še nikoli ni zgodilo). Ene se pritožujejo, da se pribor ne očisti dobro - meni se to še nikoli ni zgodilo, ker že umazan pribor ločujem (žličke v svoj predal, vilice v svoj predal). Eni se pritožujejo, da stroj ne spere - vsi sperejo, zlasti, če dodajaš tekočino za sijaj, če jo pozabiš, je slabše. Ene se pritožujejo, da so beli fleki na posodi - temu se lepo izogneš s pravilnim doziranjem soli. Vsi pomivalniki pomijejo posodo. Ti kupi tistega, ki ima tvojemu stanju na računu prijazno ceno in brand naj ima kvalitetno servisno mrežo. Vendelina jr.

miele  

član od: 24.6.2007

sporočila: 207

11. okt 2007 10:11

piškotek predlagam ti da kupiš pomivalca od znamk,elektrolux,bosch,siemens,miele sam imam od bosch sem prezadovoljen z njim,ima komi 44db,tko da res pere šepetajoče tiho ogledaš si ga lahko na www.gospodinjskiaparati.si je tazadnji na seznamu v inox barvi seveda kolk si pripravljena dat za njega bodi pozorna da ne prisega 44db ker nad 44 so že glasnejši pomivalci, skratka,pametno se odloči za nakup,in dobro se pozanimaj za lastnosti stroja da se ne nasankaš kaj lp miele miele

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

11. okt 2007 12:32

Hvala miele. Kakšen tak uporaben(niški) namig pravzaprav potrebujem. Jasno, da se na koncu vsi odločamo glede na finančne zmožnosti, ker pa te stroje praviloma kupujemo dolgoročno, je škoda šparat par deset evrov, če se zato nasankaš. Je pa po drugi strani tudi res, da si proizvajalci zdaj izmišljujejo tisoč stvari, ki izdelek podražijo, njihova uporabnost pa je vprašljiva. Moja zadnja izkušnja je hladilnik (pač prvič v življenju opremljam kuhinjo) - če hočem bit lokalpatriot in kupit domače, hkrati bi pa rada npr, nulto cono, moram kupit "govoreči aparat", ki me stane čez jurja evrov... pa si mislim, da recepte lahko tudi iz zvezka berem, kot doslej in bom pač kupila drugo znamko... Skratka, še vedno dobrodošel kak dobronameren namig in prijazen pozdrav vsem Irena

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

11. okt 2007 17:11

Mislim, da glasnost pomivalnih strojev ni bistven podatek, če v kuhinji za pomivalni stroj nimamo namenjenega posebnega sifona. Tisto nadležno brbotanje o katerem so govorile nekatere uporabnice, je posledica tega, da je voda iz pomivalca speljana v isti sifon kot voda iz pomivalnega korita. To klokotanje bistveno preglasi glasnost stroja!!! Torej, če nimate 2 sifonov, je po mojem mnenju, brez veze odšteti več denarja za tišji stroj! veverica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti