Aluminijska folija

mperhaj  

član od: 10.9.2004

sporočila: 207

5. okt 2007 11:58

Lidka prosim, če imaš voljo in čas povej kaj ste se včeraj novega naučili, saj veš kakšne trike, ki zmeraj pridejo prav. lp Mateja mperhaj

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

5. okt 2007 12:10

Jaz pa uporabim peki papir - pod pipo ga zmočim, da postane mehek, nato pa vanj zavijem štruklje ali kruhovo rulado in skuham. Papirja ni potrebno nič mazati, pa tudi nič se ne prime nanj. stara

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

5. okt 2007 12:10

Skartka, folijo namazat z oljem, štruklej tesno zavit in kuhat. Rajši kuhat krajše štruklje, da folija ne poči. Če so kvašeni, jih prej malo zavite pustit vzhajat. Lahko se spodaj zavije še v plastično folijo, ta prenese 120 stopinj in ne bo razpadla. Pazit, da nadev ne leze ob spoju ven, ker se to vse na alu prime!!!

Skute NE uporabljat od trgovinskih znamk.

Listnato testo kupit najdražji in njakvalitetnejši, v kolikor ga uporabimo za štruklje.

Za navadne kuhane štruklje je super Mercatorjevo testo, vlečeno, sveže.

Videla sem namensko posodo za štruklje, jo grem danes kupit!

Potem pa še omake za štruklje, te zanimajo? To je bilo meni mmmm...

Smo se tok napokale včeraj zvečer, ker je bilo treba vse sprobat, meni je bilo kar slabo... Ampak dobr, mmm...

lidka

kruhy  

član od: 15.3.2007

sporočila: 310

5. okt 2007 12:15

No lahko zvemo še za te skrivnostne omake, ki so bile mmmmmm ? kruhy

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

5. okt 2007 12:18

skute ne uporabljat od trgovinskih znamk? katero pa? ne poznam nikogar ki bi imel domačo skuto. na tržnico pa tudi ne zahajam. nektarina

marjeta10  

član od: 5.6.2007

sporočila: 313

5. okt 2007 12:20

Kosilo sem skuhala,vendar me,lidka,če lahko napišeš zanima,kje si videla posodo za štruklje in cena,pa za omake zraven štrukljev bi prosila kakšen recept,hvala! lp vsem skupaj marjeta10

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

5. okt 2007 12:31

Od Ljubljanskih mlekarn je v redu. Razne Mercator znamke pa ne, ker so premokre...

Posodo grem iskat v Mrekur, če jo imajo. Je una, emajlirana, podolgovata. Stane baje okrog 40-50 €. Nimam pojma, če jo bom sploh našla.

Drobtinice na maslu vsi poznate. Prvo jih prepražiš na olju, ko so rjave, dodaš malo masla. Sicer se maslo žge!

Vanilijeva omaka:

Rumenjak in malo moke in vanilijevega sladkorja zakuhamo v mleko. Omaka mora bit redka, ne puding!

Čokoladni canache/omaka:

Čokolado in sladko smetano skupaj zavremo. Mora biti omaka, ne preliv!

Medena omaka:

Med in belo vino skupaj zavremo, dodamo malo v vodi zmešanega Gustina, da jo zgostimo! Meni je okus čisto nor! Za na sadne štruklje, jabolčne, skutine sladke, orehove...

lidka

mijam  

član od: 22.8.2007

sporočila: 108

5. okt 2007 12:51

Mimogrede, če lahko pripomnim. Jaz sem enkrat probala kuhat štruklje v alufoliji, pa se mi je vse prijelo (očito nisem dovolj namazala z oljem), pa tudi se mi zdi, da so bili na pol surovi. Pa še bala sem se, ko je folija kar črnela. Kaj kuhate kaj dlje, če zavijete v to folijo (alu ali prozorno)? Od takrat naprej pa kupim kar gazo v lekarni - tisto m x m in štruklje zavijem kar v gazo (tudi okus po prašku in mehčalcu mi ni bil všeč), potem pa jo enostavno stran vržem. lidka, tele tvoje mojstrovine za omake so od včeraj - od Goljata? Gledala sem te nasvete, verjetno si mislila vlečeno testo in ne na listnato - za štruklje? Pa še to - ta namenska posoda za štruklje - najbrž za kuhanje štrukljev. Kaj je tako posebnega na njej? LP! mijam

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

5. okt 2007 13:06

Listnato, valjda!  Smo štruklje pekli v mleku v pečici, to je pol napol pečen, napol kuhan izdelek. Pa v listnatem smo pekli pizza štrukelj.

Posoda za štruklje je velika, podolgovata, za na plin. Štruklji not ležijo ravno, v okrogli posodi jih moraš zavijat. Not pečeš lahko tudi ribe. Pa še rešetko ima, tko da lahko karkoli sopariš. Baje, je še nisem tko zares v trgovini videla...

lidka

kruhy  

član od: 15.3.2007

sporočila: 310

5. okt 2007 13:09

Ma kaj zdej? Za štruklje uporabite listnato ali vlečeno testo??? kruhy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti