Razlika v letih med moškim in žensko

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2511

4. okt 2012 18:32

Koliko vas pa ima izkušnje v tej smeri ?????

Jaz jih imam, moji otroci jih imajo, ne privoščim nobenemu. Na misel mi pa ne pride, da bi komu v tej smeri dajala kakršnekoli nasvete, niti da bi koga obsojala. Ker dokler ne doživiš, nimaš pojma!! Pa lahko v knjigah, vključno s Svetim pismom piše glihkarče!!

Vsa ta pametovanja nimajo nobenega smisla, ubogo Netty ste samo še bolj potolkli, jaz pa predlagam,da se vrnemo k izvorni temi, kjer smo se tako fino zabavali, a ne, mamamia?



marjja

 

Aja, Vanja, Georgie kdo??? Nisem glih na tekočem.

Sporočilo je spremenil(a) marjja dne 04.okt 2012 18:34

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. okt 2012 18:48

marjja je napisal/a:

 

 

Aja, Vanja, Georgie kdo??? Nisem glih na tekočem.



Sporočilo je spremenil(a) marjja dne 04.okt 2012 18:34

 

Marjja, George Clooney ima na tejle KulSlo nekaj oboževalk, pa sem jim dala heads-up.

No, še tole mi je prišlo na misel: A Georgie od svoje izvoljenke tudi zahteva podpis pogodbe, da o zvezi med njima ne bo govorila ali pisala. Podobno, kot v Odtenkih sive. Namreč, nobena njegova bivša še ni nič blebetala naokoli.

Sicer me firbec prav nič ne matra, ker se bojim, da bi mi sliko pokvarilo.

Vanja

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2511

4. okt 2012 19:11

Oooooo, spet v obtoku, 

Ampak, kako je že ena napisala:

"Tak ki ima velike hiše, taki mene ne poiše..."    

 

marjja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

4. okt 2012 20:12

Lahko se hecamo v nedogled, tudo na to temo. Imamo pač različne poglede in to je povsem normalno. Eni temeljijo zgolj na načelnem razmišljanju, ker s(m)o pač brez določenih izkušenj, iz drugih spet govorijo lastne izkušnje, ki so jih (nas) zaznamovale. Sama pač zagovarjam tisto, kar sem napisala, in tudi iz lastne izkušnje vem, da se z zrelostjo obeh partnerjev da marsikomu kaj prihraniti. Sama tudi na tem področju ne maram sprenevedanja, česar je pa veliko. Je pa res, da lahko vsakomur po glavi hodiš točno toliko, kot si dovoli.

 

Pa gremo na hec:

Clooney je sicer fejst dečko, ampak, kot sem rekla, izložba je izložba, nakup pa nakup ... Jaz še ne nameravam menjat, tako da je Georgie prost kar se mene tiče

mamamia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. okt 2012 20:30

mamamia je napisal/a:

 Sama pač zagovarjam tisto, kar sem napisala, in tudi iz lastne izkušnje vem, da se z zrelostjo obeh partnerjev da marsikomu kaj prihraniti. Sama tudi na tem področju ne maram sprenevedanja, česar je pa veliko. Je pa res, da lahko vsakomur po glavi hodiš točno toliko, kot si dovoli.

 

Pa gremo na hec:

Clooney je sicer fejst dečko, ampak, kot sem rekla, izložba je izložba, nakup pa nakup ... Jaz še ne nameravam menjat, tako da je Georgie prost kar se mene tiče



mamamia

 

Bom začela od zadaj. (moj) Georgie je sicer kjut ko hudir in izgleda da zelo dober dečko. Nisem pa prepričana, da bi šla na kavo z njim, če bi imela možnost. Konec koncev je 7,5 cm manjši od mojega dragega.

 

Kar se zrelosti tiče: Midva sva se odločila, da bova zrela in bova skrbela za drug drugega tako, da ne bo treba skakati naokoli. Kar hitro sva prišla do spoznanja, da trava na drugi strani ograje ni niti približno tako zelena, kot je najina.

 

 

Vanja

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

4. okt 2012 20:35

ežoj je napisal/a:

Vendy, čemu prepričevanje, saj sama veš, da nimaš prav. Tudi morala in etika sta tako kot zvestoba in lojalnost prvenstveno mentalni koncept ( in to nas ločuje od živali ) 1. V vseh zgodovinskih obdobjih, od antike prek srednjeg veka do današnjih dni, so bila obdobja, ko je morala bila na psu, in moderan je bil tak in drugačen razvrat 2. Tudi v takih časih, to ni bil splošen koncept družbe, kajti v nemorali, nezvestobi, prevarah  in kaj je še takšnih čednosti ni možno vzgajat nove državljane, ki bojo prevzeli vodenje družbe, za to je potrebna trdna familija zvesta tradicionalnim vrednotam ( ki se mimgrede niso spremenile še od antičnih časov ) 3. Nobena tvoja lingvistična bravura ne more tega spremeniti, kajti gre za ( skor bogokletno ) absolutne vrednote. Lahko se na glavo postaviš ti in vsa vesoljna kulinarika ( no, po rimljankinem le polovica ), prešuštvo in  nezvestoba so moralno vredni obsojanja 4. Pika. Ni razumevanja za taka dejanja. ( še ena pika ). Ni olajševalnih okoliščin in tak osebek  mora stem živeti kakor ve in zna.

Pa da se razumemo: ne zagovarjam ustrajanje v kakršni koli ( nemogoči ) zvezi. Gre le za etično rešitev problema, lahko gresta sporazumno ali kako drugače narazen 5.

Tudi v siceršnjih tvojih, ampak še posebej pa v tem zapisu, ežoj, imaš toliko golo logičnih brc, strelov, udarcev, metov in prdcev v prazno, da ne morem mimo.

1) Zvestoba = lojalnost, nobeno od tega pa ni etičen koncept (pač pa v večini primerov le težnja po varnosti ali ugodnu, ki ju zvestoba nudi). Poleg tega nas to ne ločuje od živali, saj so tudi živali zveste.

2) "Razvrat" obstaja vedno, kajti definiran je kot nekaj nemoralnega; z drugimi besedami, kjer je luč, je tudi senca. To, da ti nekaj smatraš za razvrat in nekaj za moralo, je izdelano stališče. Iz tvojega pisanja ni razbrati, da priznavaš enakovrednost vsaj še kakemu drugemu stališču (nikakor pa se seveda ne sme a priori privzeti enakovrednosti vseh in vsakršnih stališč, kakor je danes razširjeno zmotno prepričanje).

3) Ha, ha. V antiki je bilo toliko (v skladu s tedanjo moralo povsem sprejemljive!) homoseksualnosti, pedofilije, promiskuitete in "razvrata", da bi te kljub tvojim z ocvrtimi ribami z majonezo utrjenim ožiljem  po mojem takoj kap, če bi se za en dan znašel v togi ali tuniki  Opravičujem se za osebno zbadljivko.

4) Prešuštvo in nezvestoba sta moralno vsekakor vredni obsojanja. Stvar se zalomi pri definiciji prešuštva in nezvestobe: poligamija med mormoni, homoseksualnost med Indijci (po pripovedovanju popotnikov po Indiji) ipd.

5) Kaj točno naj bi pomenil ta stavek, če ne relativizacije vsega, kar si prej napisal?

HejHoj  

član od: 14.2.2008

sporočila: 135

4. okt 2012 20:36

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Kar se zrelosti tiče: Midva sva se odločila, da bova zrela in bova skrbela za drug drugega tako, da ne bo treba skakati naokoli. Kar hitro sva prišla do spoznanja, da trava na drugi strani ograje ni niti približno tako zelena, kot je najina. 

A, pol sta sprobala travo na drugi strani ogaje? 

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. okt 2012 21:04

HejHoj, je bilo samo treba opazovati, kako so se prijatelji, ki so imeli sicer " zavidljivo idealne" zakone, ločevali eni za drugim. 

 

Vanja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

4. okt 2012 21:53

Jaz bi šla na kavo najraje z Richardom Chamberlainom.Georgie je sicer kjut, ampak ni moj tip, verjele ali ne. Temule Richardu sem zvesta že od najstniških let.  Sicer pa sem s svojim možem in očetom svojih otrok preživela že skoraj štiri desetletja, če štejem še dobo pred uradno zaobljubo in tudi nameravam še naslednjih nekaj.

 

naor

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. okt 2012 22:10

Naor, saj veš, da je Richard že vsaj tako dolgo s svojim partnerjem, kot si ti poročena.  

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti