Piškoti narejeni s testomatom

teddy  

član od: 26.11.2007

sporočila: 130

20. dec 2009 23:11

ali je mogoče kdo v kratkem videl v kakšni od slovenskih trgovin kovinski testomat marcato? lp teddy teddy

kepca  

član od: 6.9.2006

sporočila: 93

21. dec 2009 12:29

Teddi poglej v Merkurju jaz sem ga pred leti kupila tam. kepca

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

21. dec 2009 17:18

Merkur jih običajno ima, morda ne iste znamke...

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

5. okt 2010 16:49

Obnavljam temo, ker bi potrebovala nasvet prosim. Da povem naravnost, kar se piškotov tiče ima kakih 5 metrov kilometrine v najboljšem primeru, ker sem ene 3x z modelčki rezala novoletne piškote. Vse o dogajanju pred rezanjem in po rezanju nimam 5 pik odkrito povedano. Sedaj pa je priložnost nanesla, da bi mogla sama speči manjšo količino piškotov posebne oblike, a se mi sanja ne kje začeti. Potrebujem nekje 14 "enonadstropnih" piškotov, manjših kot je klasičen model za linško pecivo, ki bi jih izrezala v želeno obliko, posebej bi pa rada da ostanejo čim bolj ploščati, da se jim čim bolj ohrani oblika, ki jo bom izrezovala sama z nožem. Lahko so čisto navadni rumeni piškoti. Koliko približno sestavim bi potrebovala in kateri recept se ne bi veliko dvignil? Lahko so zelo trdi in bolj okrasne narave, ker so namenjeni predvsem za dekoracijo. Hvala za vaš odgovor Viva Meier

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

5. okt 2010 16:58

Viva Meier, nikakor torej piškoti iz testomata, ampak navadni piškoti za izrezovanje z modelčki, OBVEZNO testo brez pecilnega ali z zelo majhno količino.

Recimo: http://www.kulinarika.net/recepti/11144/sladice/piskoti

Da jih bo še kaj ostalo za sladanje, predlagam polovično količino sestaviin, pa samo 1/3 enega pecilnega praška.

Razvaljaj tanko, pa se ne bodo dvignili kaj dosti. 

 

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti