Orhideja

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 931

14. feb 2008 7:39

Jaz sem slišala, da orhideje nesmeš gnojiti v času cvetenja, ker takrat cvetovi hitro odpadejo. Povedala cvetličarka. reza

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

14. feb 2008 7:39

Jaz zalivam svoje orhideje tako kot SonjaB in kar nekaj je ze pravih stark med njimi. Pred leti sem, ko je krasotica odcvetela, dodala samo pest posebne zemlje za orhideje in kaj kmalu je ponovno zacvetela. Sedaj pa na dva tedna dodam gnojilo za orhideje, a sem skopa pri odmerjanju. So pa obcutljive na sonce in tam, kjer sveti direktno na police, ni prostor zanje. Seveda pa tudi prepih ni zanje. lp Majdina

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

14. feb 2008 8:15

Bom še jaz dodala svoj piskerček, mogoče kdo dobi idejo: naredila sem tako, kot sem videla v neki reviji - v široko stekleno vazo sem do polovice nasula okrasne kamenčke in nato noter dala orhidejo (brez zemlje seveda). Na 3 dni jo potopim za 5 minut v postano vodo in očitno ji to paše. To sem začela delat, ko je na steblu začelo brstet 5 popkov, zdaj, po štirih tednih pa še kar brsti. Upam, da se bo obdržala. Lp, Asja

SonjaB  

član od: 9.1.2004

sporočila: 250

14. feb 2008 8:34

Pri orhidejah je menda pomembno tudi to, da niso v vodi. Zato jih imam v posebnih "odcednih" posodah (lonček z orhidejo je dvignjen nad dnom zunanjega okrasnega lončka). Sonja

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

14. feb 2008 8:46

Pa še to: če iščete prozorne lončke, sem jih videla v Bauhusu (v Lj) tam, kjer je zunanji vrtni oddelek. Lp, Asja

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

14. feb 2008 9:01

Jaz sem jih videla - prvič, v Baumaxu. Sicer pa - tisto glede direktnega sonca - jaz jih imam že nekaj let na južnem oknu in nanje sije sonce čist ves dan - cvetijo krasno, tako, da..... vanjatajnsek

MAPER  

član od: 17.9.2007

sporočila: 83

14. feb 2008 9:29

ŽIVJO! Ko ste že pri orhidejah, bom pa še sama povprašala mojstrice o eni svoji. Mi lepo cveti, zalivam jo enkrat tedensko, čisto malo, ampak na steblih se ji pa delajo nekakšne kapljice, kot smola. Soseda mi je rekla, da jo moram kljub temu, da cveti, odrezati do tam, kjer ni več kapljic, sama pa sem že prebrala, da ima malo preveč vode in jo pač tako izloča in da ni nič narobe. Kaj pa o tem mislite ve?

nicoletta  

član od: 31.5.2007

sporočila: 5

8. mar 2009 0:19

Za darilo sem dobila orhidejo vrste Phalaenopsis (kar sem do zdaj prebrala o orhidejah, naj bi bila to vrsa s katero ni veliko dela). Doma nimamo ravno sreče z orhidejami, oziroma nimamo niti pravega znanja. Upam, da bom oborožena z vsemi informacijami, ki sem jih dobila, znala poskrbeti za to, vendar me nekaj bega. Orhidejo sem namreč dobila v visoki ozki posodi, ki sega vse do vrha orhideje (sela orhideja je v nekakšnem ozkem tulcu). Zakaj je to dobro? Malo dvomi, da bi bila v tistem samo zaradi lepega videza. Hvaležna bom za vse informacije nicoletta

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

8. mar 2009 7:11

Orhideja hitro propade, če je pod njo zastoj vode. Pri teh ozkih, dolgih posodah se to težje zgodi, ker imajo običajno par cm od dna rob, na katerega "sede" osnovni lonček, voda pa se nabira spodaj. Vseeno je treba vodo občasno odliti, da ne seže do rože.

Lijana

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

8. mar 2009 8:25

Če boš imela to orhidejo (v stekleni cevi, iz Hoferja je, po moje), na direktnem soncu, se lahko rastlina pregreje. Na to pazi, sicer pa s temi orhidejami res ni problema. Ne pretiravaj z zalivanjem....

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti