Orhideja

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

13. feb 2008 17:50

Verjetno ima kaj veze, saj orhideje načeloma cvetijo v fazi mirovanja. Takrat ne rastejo. Morda jo lahko nahecaš tako, da zmanjšaš zalivanje in jo postaviš v nekoliko hladnejši prostor. Tako bo morda gospodična ugotovila, da je čas za počitek in da je potrebno cveteti. V fazi mirovanja jih tudi ni potrebno gnojiti. Ampak to je zgolj teorija, kaj pa se bo zgodilo v praksi pa samo bog vedi. magnolija

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

13. feb 2008 20:27

Moja ima eno samo steblo, sedaj mi je drugič vzcvetela. Zanima me, koliko časa pri vas mine, ko odcveti, do naslednjega cvetenja? Pa cvetno steblo: v oddaji Na vrtu sem videla, da so ga odrezali na ok. 10 cm. Jaz sem pa nekje brala, da se ga pusti pri miru. Kaj je bolj prav oz. kako delate ve? Kako jo "nahecaš", da bo pognala še eno cvetno steblo? Atina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

13. feb 2008 20:43

Starost, starost, Atina, stara mora postajat. Steblo prvič odreži, ko se začne sušit, kako 1/3 sem ga jaz odrezala, je potem iz njega nekaj vej pognalo (2 al 3, se ne spomnim), so vse cvetele.

rimljanka - zasebno mnenje

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

13. feb 2008 21:10

Atina, jaz sem jih lani prvič za celo poletje do zgodnje jeseni postavila ven v senco in so mi vse naredile vsaj 2 stebla, ena celo 4. lesnik

tresk  

član od: 4.8.2006

sporočila: 115

13. feb 2008 21:20

jst jih ponavadi nič ne porežem, dokler se steblo samo ne posuši...če pa že odrežem, pa odrežem samo tisti del kjer so bli cvetovi, pazim skratka, da ne odrežem kakšnega "očesca" stran, ker bi tam lahko še kaj pognalo. glede novih stebel pa ne vem....meni ena zdaj dela dve stebli hkrati, pa eno že ima.... glede cvetenja pa je pri mojih tako, da ko začnejo odpadati cvetovi, nekje že dela na novo, tako da praktično skozi cveti lp tresk

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

13. feb 2008 21:34

Moje pa pridno nastavljajo cvetove, nato pa VEDNO vsi popki odpadejo. Poslušala sem že vse nasvete, od "preveč zalivaš" do "premalo zalivaš", pa nič ne pomaga. Nekje sem prebrala, da so občitljive na tobačni dim ali pa na grume, če so v bližini. Ve kdo kaj več o tem? Lp, Barbra

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

13. feb 2008 21:57

Hihi, jaz imam tole svojo za probo, da vidim, če se obnese. Malo zanikrna pa zgleda, če ni nobenega cveta, samo tisti "štrcelj" tam ... Ko je prvič odcvetela, se meni ni nič začelo sušiti, sem pustila, minilo je skoraj eno leto, zdaj spet cveti. Ok, torej bom tudi jaz malo odrezala, če se bo sušilo. Ah, bo treba še eno nabaviti, da bo imela družbo ... Aja, še to: meni vse rože lepo uspevajo razen tistega bambusa, na katerem piše (kot je rekla Jelenčkova) "You cannot kill it". Well, jaz sem dokaz, da se da. Atina Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 13. feb 2008 21:59:06

SonjaB  

član od: 9.1.2004

sporočila: 250

13. feb 2008 22:05

Orhidejo zalivam enkrat tedensko. V cvetlični lonec nalijem do vrha vodo in pustim kakšne pol ure. Nato odcedim. Orhideja se nič ne pritožuje, lepo cveti. Pravijo tudi, da ji paše brisanje prahu iz listov. Ko odcveti, je potrebno steblo pustiti pri miru. Nato požene nove poganjke, kjer so novi cvetovi. Starega stebla ne porežem, dokler se ne popolnoma posuši. Moji orhideji uspevata brez dodatkov-samo voda. Eno imam na jutranjem soncu, eno na senčnem-severnem oknu. Obe uspevata, da je veselje! Sonja

tresk  

član od: 4.8.2006

sporočila: 115

13. feb 2008 22:53

barbra je napisal/a:
Moje pa pridno nastavljajo cvetove, nato pa VEDNO vsi popki odpadejo. Poslušala sem že vse nasvete, od "preveč zalivaš" do "premalo zalivaš", pa nič ne pomaga. Nekje sem prebrala, da so občitljive na tobačni dim ali pa na grume, če so v bližini. Ve kdo kaj več o tem? Lp, Barbra
glede tobačnega dima sicer ne vem...ampak slišala pa sem, da popki odpadejo, če se rastlina prehladi....mogoče jo imaš zraven kakega okna ki ga precej odpiraš al pa na prepihu..... lp tresk

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti