Oh slovenščina

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

2. okt 2010 17:26

Če ti ne maraš tega filma, ... Za zanikanjem uporabljamo rodilnik Viva Meier

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

2. okt 2010 17:47

Ha-ha! Drugega nisi opazila? Lisa

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

2. okt 2010 21:30

Vem, vem da je še marsikaj drugega in tudi vem kaj je petkica hotla povedat s tem Viva Meier

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

2. okt 2010 22:40

japaja, hvala

Pitončica

borka7  

član od: 23.2.2009

sporočila: 268

3. okt 2010 14:21

O, pa sem našla mesto, kjer lahko napišem, kako neskončno mi gre na živce, da zadnje čase ljudje vse bolj pogosto drug drugega kontaktirajo. Ne vem, zakaj ni več v modi, da bi se eden na drugega obračali, se poklicali, stopali v stik eden z drugim ipd. Saj vem, da ne bom nič spremenila, ampak sem se pa vsaj izkašljala ;)

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. okt 2010 14:47

In si malce pokontaktirala z nami.......

lp

cervus

neznan uporabnik

3. okt 2010 14:57

Madonca, tale stik me pa spominja na naše mejaške zdrahe...torej ali imamo stik z mednarodnimi vodami in kaj to pomeni? Je samo kontakt, se moramo morda obrniti v drugo smer, poklicati koga ... ajoj!

Torej banane so ali jih ni??!! (Mali oglasi KVAK )

 

Borka7, da ne boš slučajno mislila, da tole kaj na tvoj prispevek leti.

Je pa tako, da je kontakt ena sama beseda (ki je razumljiva tudi v drugih jezikih), v slovenščini za prevod le-te potrebujemo vsaj 2 besedi.

In ker imamo iz dneva v dan manj časa (le zakaj?), se poslužujemo (?!) sekanja ovinkov.

 

 

japaja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. okt 2010 18:17

Cila je napisal/a:

Meni gre pa neznansko na živce, da kar naenkrat ni več predstav in podobnega ampak vse več "performansov".

 

Cila

 

 

Pozabila sem pripisati, da so mi še bolj všeč "inštalacije". Mi deluje, kot da so se vsi vodoinštalaterji prelevili v kulturnike .

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 02.okt 2010 13:25

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 02.okt 2010 13:26
Tu gre za stvari, ki imajo različno idejno podstat in je zato tudi poimenovanje drugačno: "Predstava" je umetniška odrska uprizoritev. Zanjo je značilno, da uporablja vse elemente klasičnega gledališča (to so pa tisti, ki jih je v bistvu naštel že Aristotel): tekst, karakterji, igralci, ločitev med igralci in publiko, ekipa oseb, ki poleg igralcev/pevcev/plesalcev še sodeluje v uprizoritvi itd. Skratka, uprizoritev ima s tem, ko vključuje vse te akterje, že začrtano formo. No, potem se je pa v petdesetih in šestdesetih začelo idejno prelamljati s to formo. Zakaj se je začelo, je malce širša zgodba (jo sicer blazno rada razlagam, samo potem bi bil tale zapis predolg....). Ideja je bila, da forma klasične uprizoritve ne pusti več nikamor in da je treba preprosto prelomiti s to formo in se bo pokazala nova vsebina. Skratka umetniki so poskušali delati dialektiko. Dobesedno. In se je zaečlo. Prelom s klasičnim formatom gledališke igre, prelom s klasičnim formatom likovnih umetnosti, prelom s klasično pripravo na umetniško delovanje in na umetniško interpretacijo. Z eno besedo: postmoderna umetnost. Eni poskusi so bili fantastični, eni pa ravno ne. Tudi o tem lahko kaj zapišem, če koga za nima, ampak ne na tem topicu. Tam, kjer odrski umetniki (igralci, pevci, plesalci) grejo ven iz svojega formata predstave in dealo bodisi na improvizaciji ali pa ne sledijo točno tekstu ali pa je smisel, da se dramaturgija umakne in se vse reducira na akterja ....in kaj je še tega, tam govorimo o performansih. Medtem ko pri vizualnih umetnostih (video, slikarstvo, kombinacija vseh likovnih, video in audio tehnik) bolj govorimo o instalacijah. Ker se pač neki artefakti postavijo /instalirajo v prostor in potem na tak način komunicirajo z naključnimi pasanti ali pa obiskovalci galerij. Recimo, klasikčna instalacija je bil tisti "odpad" v času U3 rfazstave v Moderni galeriji. Imamo pa znotraj tega še nadaljevanja. Meni sicer so najbolj simpatični informansi - to so pa predavanja + predstava + performans + instalacije, ki jih Dragan Živadinov dela od 10 ur naprej. Pa recimo umetniški laboratorij Marka Peljhana. Skratka, da me ne odnese, postmodernizem in vse, kar je bilo še kasneje, ima tudi performanse in instalacije, klasični formati imajo pa predstave in razstave. Vendelina jr.

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

3. okt 2010 18:56

Le kje sta besedi, gneča in dren ? , verjetno sta se šli nekam "gužvat"

kobra 1

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

3. okt 2010 19:35

Meni se zdi, da ste vse skupaj preveč zakomplicirali. Kaj pa če bi organizirali eno delavnico in to poskusimo uredit ( jaz prinesem kladiva, klešče......... vso orodje )

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti