Pomoč pri izbiri računalnika!

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

2. sep 2007 12:52

Jaz sem v hoferju pred kakšnim letom kupila zelo poceni printer (večfunkcijsko napravo - scanner, printer in fotokopirc) in dela še vedno tiptop. Tudi kartuše ne porabi pretirano veliko. Tako da je očitno tudi v hoferju tehnika včasih OK. Srečno. RadaJem

Uly  

član od: 25.9.2003

sporočila: 572

2. sep 2007 15:15

Se pridružujem mnenju, da se marsikatero tehnično stvar da ugodno in dobro dobiti tudi v "špeceriji". S fantom sva na primer kupila v intersparu printer, skener in fotokopirec v enem - za celih bivših 10 jurjev - in dela 1a! Rabiva pa ga zelooo veliko. Tudi če jutri "crkne" se je zelo splačalo. Pred tem sva pa imela navaden printer od Epsona - z njim pa same težave...... Uly

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

2. sep 2007 18:46

Sama ima resda predsodek pred nakupom računalnika v Hoferju, ampak....tega bi verjetno kupila.  Sama sem se nasmolila z računalnikom, kupljenim pri zelo znanem in reklamiranem in oh in sploh podjetju, saj je mašina morala po manj kot mesecu dni na temeljit remont, prinetr dela kakor kdaj, tako da zanesljega nakupa ni nikjer. Je pa res, da je pomembno, kako je  servisom, če se kaj zgodi v garanciji; ko so naši računalniki zunaj garancije, nam jih urejajo prijatelji, ki se na to pač spoznajo, in zadeve delujejo...

 

Je pa res, da bom tudi sama, ko grem te dni kupovat novega notebooka, šla v trgovino s prijateljem, ki se na to spozna. Ker nekaj malega sicer vem, kaj katera oznaka za računalnik pomeni, a zdaleč premalo, da bi ga kar tako upala kupit sama oziroma zgolj po nasvetu prodajalca...

 

Je pa tudi res, da ima svakinja, ki potrebuje zelo zmogljive naprave (načrti, grafike in podobno) kupila računalnik ne preveč zvenečega imena (in temu primerno poceni), naprava po deluje brezhibno že dalčj časa. Je pa res, da jo nadgrajuje in vzdržuje poznavalec.

Tako da ja izbira odvisna tudi od potreb. Mamamia

mamamia

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

2. sep 2007 19:32

Zagotovo je res, da bodo reklamacijo prej rešili v Hoferju kot pri kakem Comtronu. Možev notebook Tronote je bil več na servisu kot doma, kajti servis tam traja in traja in traja... , sploh če ti mašina nonstop nekaj crkuje. Jaz sem imela z mojim več sreče.

Poznam kup ljudi, ki so si notebooke kupovali v nemških in avstrijskih Lidlih, Adecih, Hoferjih (ko še pri nas ni bilo te ponudbe)... in še od enega nisem slišala, da bi se pritoževal. Ful hvalijo. Odšteli so seveda dosti dosti manj denarja kot pri nas.

Če bi trenutno kupovala, bi tega v Hoferju kupila brez predsodkov. Kot tudi brez predsodkov kupim tekaške hlače, zokne, gate in še marsikaj.

Anja

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

2. sep 2007 20:20

No pri vseh računalnikih je tako, da ne glede na to kje ga kupiš imaš lahko nesrečo, da vse crkne. Je pa res, da imajo bolj priznane firme malce boljše servise. Kolegica je naprimer enga comtrona dala na servis, pa ne samo da so ga poslali v Maribor na popravilo, nazaj ga ni dobila več kot en mesec. Moj HP je bil že večkrat na servisu in nikoli ni trajalo več kot 3 dni. Imam pa nasploh slabo mnenje o servisih in je najbolje da nič ne crkne :) Aha glede teh poceni printerjev. Printer sam niti ni drag, kot so drage kartuše in pri kakih takih printerjih (npr pri lexmarku) imajo navado, da dajo v printer na pol polne kartuše. Potem, ko se znucajo daš pa več dnarja za kartuše kot za printer. Urša

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

2. sep 2007 20:43

Urša moj prvi printer je bil lexmark in kartuše so bile res svinjsko drage. Zdaj pa imam HP PSC 1410 multifunkcijski tiskalnik je pa super in tudi kartuše majo normalno ceno. Glede nakupa računalnika v Hoferju je pa tako jaz še vedno prisegam na znane znamke. Sem se zafrknila pri mp3 pri katerem sem mogla slušalke menjavat na 3 teden sedaj pa imam Ipod nano ki je od appla je pa super tako da moje mnenje je še vedno da je bolje imeti "firmo" tamalaursa http:// www.ildivo.com

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

2. sep 2007 22:27

vse kar sem do sedaj kupila v hoferju mi deluje brezhibno. Tudi digitalni fotoaparat. Ne zagovarjam pa tega da mora biti firma. Ksenija :) http://picasaweb.google.com/xency.k

ninaaa86  

član od: 6.3.2012

sporočila: 16

4. mar 2013 22:31

Prej sem bila c_zvezda, ampak sem izgubila in geslo in mail navmes zamenjala...tako, da imam novi vzdevek... 

 

Samo update za računalnik: imam ga 6. leto in še vedno dela brezhibno, nobenega sesutja. :)

ninaaa86

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

5. mar 2013 17:15

Če si izgubila geslo in zamenjala mail, bi morala pisati nam, da ti pomagamo priti do račluna, ne odpirati novega. Na Kulinarika.net je dovoljeno imeti en račun na osebo.

Jernej - administrator

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

7. mar 2013 15:28

Da ne odpiram nove teme bom kar tukaj vprašala.

V kolikem času je pooblaščeni serviser dolžan popraviti izdelek( tablični rač. in adapter) če je še v garanciji?

Bernarda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti