Goveja juha - zdrava???

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

26. jan 2011 19:49

Dober urin, ni kej ;))) glede na to, kolk svinjarije pojemo, je ta "urin" po mojem pljunek v morje:P JanisJoplin

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

26. jan 2011 20:15

naor je napisal/a:

En naš zelo znan zeliščar pa pravi, da je goveja juha goveji urin. Upam, da me ne boste zdaj zmasakrirali.
naor

Tebe ne, o poznavanju presnove in na sploh delovanja sesalčjega organizma, ki ga (ne) kaže ta znan zeliščar, pa res ni mogoče reči nič povalnega. Torej tudi naše celice obliva človeški urin, ali kako?

rimljanka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

26. jan 2011 20:51

A jst pa nisem dobra za te reči razložit, multi? Že prav, že prav.

rimljanka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

26. jan 2011 21:11

multivitamin je napisal/a:

Jaz sem pa namesto čaja pil juho. 4 šalce na dan. In to tak paše pa tak je dobro,da noben čaj na svetu ni tako dober. Pa pomagalo je tud. O strupih v juhi?  

Multivitamin



multivitamin

 

Ja, multi, ti si pa tut mal čuden, no! Seveda so strupi v juhi!!! Saj sam priznavasš, da so vsi virusi pocrkali.

lp

cervus

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

27. jan 2011 9:39

naor je napisal/a:

Jaz sem se navadila, da juho skuham, ampak je tisti dan ne jem. Čez noč se ohladi, naslednje jutro poberem debelo plast maščobe, potem pa jo zakuham. To delam že veliko let. V službi smo namreč ogromno "kuhale", si izmenjevale recepte in tako je naša šefinja velikokrat govorila, da je juha mastna in da škodi ožilju. Dolgo se nisem zmenila zato, saj doma nismo nikoli komplicirali. Potem sem pa ugotovila, da te maščobe ni tako malo, sploh če se kuha mozgova kost zraven. In tako je navada postala železna srajca. Zdaj vsi v družini vedo, da mami danes ne je juhe, šele jutri.

Tudi jaz velikokrat popijem nezakuhano juho, je res dobro. Ali pa naredim domače nudelčke in je to lahko že en manjši obrok ( če nisi preveč lačen).

En naš zelo znan zeliščar pa pravi, da je goveja juha goveji urin. Upam, da me ne boste zdaj zmasakrirali.

 

Pa saj maščobo lahko posnameš še isti dan. Dobi se tudi poseben nastavek, podoben je lijaku,v katerem se maščoba zbira, jaz pa jo z "umirjene" juhe posnamem s papirnatim prtičem. Če je sploh mastna, ker včasih je not tak kos mesa in mesnate kosti, da juha ni veliko maščobe (mozgovo kost uporabljam le izjemoma).

Jaz namreč ne bi mogla zdržat, da juho skuham danes, jem pa jo šele jutri ...

Mamamia



naor

mamamia

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

27. jan 2011 9:54

Meni se tudi zdi najboljša sveže kuhana, pogreta ali tista, ki se cmari več ur na štedilniku, ni po mojem okusu. Zato preostalo ponavadi kar zamrznem v pollitrskih stekleničkah in jo uporabljam za zalivanje rižot in omak. Kuham jo le nekajkrat letno (bolje rečeno zimno, poleti imamo raje solate, jeseni pa enolončnice), še rajši kot iz govedine pa iz stare kure ali iz obojega ("podrobljeno", kot v tistem starem vicu). lp, proxima

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

27. jan 2011 11:15

Ok, Proxima, pol nam pa, prosim, še zaupaj, kje dobiš stare kure. Jih iščem vsepovsod, pa drugje, kot pri moji teti, jih še nisem odkrila. Ona jih pa tudi nima toliko, da bi me furt na furt zalagala z njimi

lp

cervus

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

27. jan 2011 11:25

Akhm, vsake toliko časa se mi zazdi, da me obdajajo z vseh strani . Tiste za kulinarične namene kupujem pa kar v industrijskih prodajalnah od Jate, Perutnine, Pivke ali kakorkoli se trenutno reče glavnemu slovenskemu gojitelju jajc in aviacije; zmrznjene imajo ves čas, sveže dobijo pa vsakih nekaj tednov. Vem, da se jih je včasih dobilo tudi na pokritem delu tržnice v BTCju, ampak tja me zadnje čase skoraj nikoli ne zanese noga (oziroma pedal od bicikla). lp, proxima

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

27. jan 2011 12:30

Hvala, Proxima. Na to se pa tud spomnila nisem.  Torej pomeni, da jih nisem iskala povsod . Bom šla kar danes pogledat v naš vaški kurnik (malo posnemam ežoja, no - kdor prizna, se mu pol oprosti - ampak drugo polovico ne velja dvojno štet!!!!)

lp

cervus

TUMAAVGUST  

član od: 2.9.2009

sporočila: 120

28. jan 2011 13:51

Jaz pa pravim, da čez domačo govejo juho je ni. Meso dam v mrzlo vodo in ko zavre vodo odlijem lonec pomijem in dam meso v vročo vodo in ko zavre dodam še zelenjavo in počasi kuham. Ko je kuhano meso pustim da se "usede" šele nato jo precedim in maščobo poberem dol. In vsi pravijo da skuham dobro juho. Vnuki jo imajo radi samo zato, ker ni mastna. TUMAAVGUST

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti