Goveja juha - zdrava???

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

16. feb 2011 12:23

Jaz ti čisto verjamem, sam imam podobne probleme s svinjskim mesom, ali kako podobno maščobo. Oz. jih nimam več, odkar tega ne jem. Pa z jajci tudi podobno, tako da z izkušnjami vemo kaj nam škodi, kar se teh praškov in podobnih stvari, sem imel problemo z nekimi gumi bonboni ki so vsebovali nekaj kar me je motilo.

Commis débarrasseur

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

16. feb 2011 18:38

Težko je karkoli rečt.Tašča se je vredu počutila nobenib problemov.Na uz pa so ji ugotovili,da ima žolčne kamne.No ne vem sedaj pa toži o težavah,bolečinah.Dokler pa ni vedela, da jih ima ni bilo problemov.Slučaj? dari

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5190

16. feb 2011 19:09

Kdor je že kdaj doživel napad žolčnih ali ledvičnih kamnov, mu je kristalno jasno, ali si da kaj takega domišljati ali ne. Ni tako bolečih "slučajev". Ne vem, če lahko vegeta sproži kaj takega - dejstvo pa je, da so nekateri ljudje na glutaminate zelo občutljivi in tega je v vegeti (in sorodnih praških) obilo. Ravno tako, ko so nekateri ojačevalcev okusa tako zelo navajeni, da zanje brez njih nobena hrana ni dovolj dobra. Glavno, da si vsak kuha svoje župce po svojem okusu, pa smo vsi zadovoljni (moja goveja je iz bočnika, obvezno pa morajo biti notri ploščate in vsaj ena mozgova kost - pa veliko korenja in en mali čili tudi ne sme manjkati, da o ostalem zelenju ne govorimo). Lep pozdrav, Sonja

Dobrojedka  

član od: 11.4.2010

sporočila: 282

16. feb 2011 20:48

Veste kaj, s tole temo pa že tako najedate, da sem šla tresočih rok ob pol osmih zvečer kuhat juho po receptu Felicite Kalinšek "bolniška juha", samo da je bila hitro kuhana. In zdaj jo srebam brez zakuhe, samo s korenčki... mmm Dobrojedka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

17. feb 2011 2:33

vikica je napisal/a:

toda enolončnice, zelenjavne juhice, omake in vse ostalo je veliko boljše, če dodam 1/2 ali kar celo mesno kocko.Seveda temu primerno manj solim, ampak strup je strup boste rekli, a ne?

 

Pred uh-la-la ne vem koliki leti sem tudi sama dodajala jušno kocko v enolončnice, da so imele bolj poln okus. Potem sem pa odkrila, da ji začimbe in zelišča naredijo še boljši okus in tako sem kocke nehala kupovati. Morala je biti Knorr goveja in nobena druga. 

 

Govejo in kurjo juho uporabljam namesto vode za kuhanje enolončnic, kremnih juh, polente, rižote ipd. Goveje (ali kurje) juhe pa NE JEM. Je ne maram, pojem pa rezance ali kakršnekoli cmočke, ki se uporabljajo za zakuho. Kremne juhe so seveda nekaj čisto drugega.

Vanja

Lakica  

član od: 24.7.2008

sporočila: 254

17. feb 2011 8:23

Ni je čez govejo juho. Seveda pa jo kuham samo iz domačega mesa, in to ta boljšega, večinoma kareji, torej samo skoraj samo meso. Vedno skuham dan prej, da potem poberem dol vso maščobo, ki se strdi. Odlično !!!! Lakica

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

17. feb 2011 9:03

japaja JanisJoplin

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

17. feb 2011 12:25

Punce , mene pa zanima , a je še katera dobila od jožaa tako prisrčno zs , kot jaz . Če se prav spomnim , je na kulinariki dovoljen vsak komentar, le žaljiv ne sme biti . Mislim , da ima KulSlo ogromno čudovitih članov , zato ta jožaa nekako ne paše tu zraven . Po mojem mnenju si preveč dovoli . Presodite same ; 1. zs se glasi :" men se pa za take kot si ti žvižga in tebi podobne , ko pojma nimate o kuhanju , zato tut nimate kaj pametnega za dopisat , razen tiste , ki svoje izkušnje napišejo kritizirat , če pa bi tebe postavo za štedilnik bi pa menda po tvojih komentarjih sodeč in tebi podobnih dobil kuhano vodo za župo mal osoljeno " Na ta komentar sem odgovorila : "Jožaa , bolj neumen si , kot sem mislila ." Temu je sledilo njegovo drugo zs. 2. zs ;" ti si pa tele govejo " Kaj pa ve mislite , si res lahko nekdo ,ki je komaj povohal na KulSlo vse dovoli ali je kje kakšna omejitev ? L P manca51

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

17. feb 2011 12:39

Kolegica Manca51, komentar je lahko neotesan lahko sofisticiran. Rezultat je pri obeh enak. Najbolje je, da take, ki ti niso všeč, spregledaš in ne reagiraš. Če pa že, potem je bolje da umiriš žogo. Ti to nisi storila in si prva začela z žaljenjem , saj si mu napisala da je neumen in to še celo zelo. Ergo, logično, da ti je vrnil v enaki meri,nekoliko bolj poetični sicer, primerjal te je z teletom ki je jasno sad goveje matere. In kaj zdaj hočeš tule od nas ? Pomilovanje ? Ogorčenje ? In pri vsem tem se niti ne znam odločiti, ali je tele sploh žaljivka upoštevajoč ceno teletine :) hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti