Marmelada

ikulam  

član od: 3.6.2002

sporočila: 7

tema odprta - 4. jun 2002 11:00 | ogledi: 2.576 | odgovori: 3

Zanima me kako pripraviti čimbolj naravno marmelado. S tem mislim, da bi vsebovala čimvečji delež določenega sadja (trenutno jagode) in čim manjši delež sladkorja ali drugih dodatkov kot so želirna sredstva ipd.

Zanima me še, ali je kdo kdaj kupil pektin v lekarni in ga dodal pri ustvarjanju marmelade? in če da... Prosim recept!! :)

mimi

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

4. jun 2002 12:20

Jaz sem lansko leto naredila slivovo marmelado brez dodanega sladkorja ali česa drugega (no, malce ruma in cimeta sem dala). Je zelo dobra, le ko odpremo enkrat kozarec (jaz sem polnila velike kozarce, letos bom raje manjše), jo je treba hitreje porabiti, ker ni tako obstojna. Kako pa bi šlo z jagodami, pa nimam izkušenj. Marmelado sem pekla v pekaču. Recept je bil objavljen lansko leto nekje na forumu. LP Špela Sporočilo je spremenil(a) spela dne 04. jun 2002 12:22:12

ikulam  

član od: 3.6.2002

sporočila: 7

4. jun 2002 14:07

Špela najlepša hvala za prijaznost in seveda odgovor. Seveda bi bila vesela če bi mi zaupala kaj več o tem tvojem "pekmezu" iz sliv. Po vsej verjetnosti gre za "marmelado", ki izvira iz ex jugo republik in se imenuje pekmez - posledično peki v pekaču. Sama sem ga imela priliko enkrat okusiti (bil je naravnost božanski), vendar ga za enkrat še nisem sama pripravila. Če ima kdo kak preizkušen recept, kar z besedo na ekran. lp, mimi mimi

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

4. jun 2002 20:52

Bom kar skopirala sporočilo, ki mi ga je lasnko leto na forum pod "slivova marmelada" posredovala g. Meta Jurc: Imam odličen recept za slivov džem, ki se sam peče v pečici. 2 kg sliv razpoloviš in daš v teflonski pekač skupaj s 30 dag rajvega sladkorja in par klinčki. Pečico na 300 stopinj, ko zavre znižaš na 200 stopinj in pustišpribližno eno uro ali malo več, dokler ni primerno gosto. Shraniš v kozačke s twist-off pokrovi in ko se pohladi je še malo bolj gosta. Je izvrstnega okusa, ne presladka in res enostavna za pripravo! Jaz sem nekaj kozarcev naredila s sladkorjem, nekaj pa brez. Pa malce ruma, včasih pa tudi malo cimeta. LP Špela Sporočilo je spremenil(a) spela dne 04. jun 2002 20:54:13

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti