Fasada demit

gostenn  

član od: 2.11.2005

sporočila: 131

tema odprta - 8. avg 2007 14:49 | ogledi: 7.222 | odgovori: 24

Pozdravljeni-e! Ker smo pred izvedbo fasade, me zanimajo vaše izkušnje, kaj je treba pazit pri izvajalcih,najbolj pa me zanimajo cene m2. Kolikor smo slišali se cene zelo razlikujejo. Mogoče pozna kdo kakšnega izvajalca, ki to počne za kolikor toliko solidno ceno.( gre za področje Koroške). Hvala ,lahko mi pisete na ZP.

Lep dan vam želim

gostenn

hruškabanana  

član od: 10.4.2007

sporočila: 178

8. avg 2007 14:58

zadnje čase opažam, da so fasade hiš zelo intenzivnih barv in da se marsikdo po nanosu fasade pritožuje, da barva na barvi karti ni bila tako zelo intenzivna, prej pastelna. zato samo opozorilo, da je vredno vprašati, kako intenzivna bo barva realno in mogoče poprositi za kakšno fotografijo že obstoječe fasade... razen če so vam žive, močne barve všeč... lep dan. hruškabanana

gostenn  

član od: 2.11.2005

sporočila: 131

8. avg 2007 15:01

Ne , ne radi bi imeli marelično ali rahlo oranžno, nikakor pa nismo za močne barve.Se beremo gostenn

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

8. avg 2007 15:04

Naslednji teden pridejo izvajalci . pa poročam po opravljenem delu. Če so barve preveč rahle jih sonce skoraj izniči čez čas Opazila sem pri eni hiši, katero sem opazovala, ker mi je bila zelo všeč. ham-njam

postrv  

član od: 27.7.2007

sporočila: 64

8. avg 2007 15:12

Tudi mi bomo drugo leto delali fasado DEMIT. Smo na Koroškem, zato tudi jaz prosim, če poznate kakšnega dobrega in cenovno dostopnega izvajalca. Ali mogoče kdo ve, kje se bi lahko izdelala barvna študija fasade? Hvala za odgovore! Lp postrv

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

8. avg 2007 15:16

2-3 leta in živa barva zbledi, da ne moreš verjet... zato so na začetku tako šokantne, ker rabijo čas, da se usedejo, zbledijo od sonca... (tudi jaz opazujem že nekaj let iste hiše...). Pa pri nas na dolenjskem je full IN temno rdeča kombinirana z rumeno. Skoraj v vsaki vasi je že kod na kaj podobnega barval...

Pa zadnjič sem opazila, da je eni po ene 10 letih rdeča barva ratala sprana, flekasta... Kot prekuhana cunja.

Tko da ne vem, kaj naj si mislim? Morda so bile take žive barve pred leti manj kvalitetne. Ker če bojo tako bledela temno rdeče?! ne bo druge kot še enkrat barvat...

lidka

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

8. avg 2007 18:44

pri nas na gorenjskem pa je trenutno v modi siva v kombinaciji s temno rdečo. brat ima silikatno fasado, ki je po desetih letih še taka kot nova, sosedje pa terra novo ravno toliko in še vedno je brezhibna. ko smo ravno pri fasadi, kakšno izolacijo boste dali? stekleno volno ali stiropor? mimika

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

8. avg 2007 19:52

mislim da je treba bolj skrbeti za funkcionalnost kot za barvo in izgled. kajti sem že slišala da so te fasade delali prehitro ali pa narobe in se v taki hiši nabira vlaga... Sporočilo je spremenil(a) ferda dne 08. avg 2007 19:52:51

gostenn  

član od: 2.11.2005

sporočila: 131

8. avg 2007 20:50

Mimika,mi bomo dali 8 cm stiroporja. Hiša ni novogradnja, ampak adaptiramo staro hišo na kateri je že fasada,če se temu še lahko reče. Hiša je stara 30 let,vendar sedaj na njej ni bogve kakšna fasada. Tako da... lep večer želim gostenn

postrv  

član od: 27.7.2007

sporočila: 64

18. avg 2007 9:52

Mi bomo dali 8 cm kamene volne. Hiša je stara 40 let in ravno sedaj se intenzivno ukvarjamo z barvo fasade. Seveda ne bomo dali živih barv, ampak bo osnova kar bela. Mogoče bomo s črtami samo optično znižali višino stene na nekaterih straneh. Ali mogoče ve kdo za spletno stran, kjer lahko sam poslikaš hišo in potem z določenim programom sam oblikuješ in barvaš fasado. Izkušnje bodo dobrodošle! Lp postrv

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

19. avg 2007 11:05

Tudi nas čaka drugo leto točno tole delo. Ampak mi bomo menjali tudi strešno kritino. Imamo hišo staro 40 let - skratka visoooka hiša, dvokapnica - skratka pač takšna hiša, kot so jih takrat delali. Mene pa zanima, kako bi jo na nek način modernizirali - ima kdo kako idejo - morda s streho, barvami, balkonskimi ograjami - včasih vidim čudovite ideje pri renoviranih hišah ampak še res nikoli pa nisem videla "dobro" renovirano visoko hišo. Za nizke imam tudi jaz sto idej, za ta naš blok pa .... lp, vanjatajnsek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti