Pomoč pri torti s tičino maso

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

2. avg 2007 15:52

Kaj pa pekač od pečice (normalne), ti so veliki nekje 35x45 se mi zdi... Veri

*petra*  

član od: 18.1.2007

sporočila: 171

2. avg 2007 16:03

Ja, sam potem bom mogla večkrat peči. Ok, saj to niti ne bi bil problem, ampak rada bi titega visokega z obokom, da bi se mi lepo strdila smetana in se mi torta ne bi polegla. Joj, čist sem že obupala, kaj naj naredim. :( *petra*

*petra*  

član od: 18.1.2007

sporočila: 171

2. avg 2007 16:03

V pekarno Vrhnika pa ne morem, ker delam do 16:30, jutri bom pa že pekla. *petra*

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

2. avg 2007 16:30

Ja, pa naredi obod iz kartona in ga oblepi s peki papirjem ali kakšno folijo, pa lahko delaš obod poljubnih velikosti in oblik. Pomaga selotejp in pa spenjač za papir. En dobrohotni nasvet: velika torta+smetana+tičino masa pa ne vem, če bo ravno zmagovalna kombinacija... Velika torta mora imet močno kremo, da se ne sesede vase oz., da ne visi... smetana in ticino masa pa tudi nista preveč za skup, na masi se naredijo od vlage mehurji... Lahko sicer probaš, če boste takoj pojedli, ne more bit nič narobe, razen da bo mogoče malo vegasta, če smetana ne bo mogla držat vsega gor. Veri

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

2. avg 2007 18:58

Petra jaz vedno delam torte na bazi smetane. Nikoli ne dam okoli oboda in nikoli se mi še ni sesedla. Največjo kar sem jo delala je bila v velikosti pekača iz pečice. #x sem spekla biskvit, vmes pa smetano in sadje, pa se ni nič sesedlo.

Ne boj se tičino mase,,nič se ne bo sesedlo niti napihnilo. Lepo speči biskvit, če boš delal torto jutri jih napeci danes, da se lepo ohaldijo. Jutri naredi kremo. Če te je strah, da se bo sesedla smetana vmešaj not še kakšno želatino. Drugače pa lepo stepi (si rekla, da boš delala nutelino?) in daj magari malo v hladilnik, da se malo shladi. Potem sestavi torto in jo pusti v hladilniku vsaj nekaj ur, če bo šlo. Maslo sobne temperature stepaj s sladkorjem v prahu (recimo 1 maslo in 150 g sladkorja v prahu). Potem lepo obmaži torto, pazi, da bo cela premazana. Premaži jo na tanko. Če imaš silikonsko podlago je super. Narahlo jo poštupaj sz škrobom (tisto stran, ki je gladka ne tisto, ki ma gor številke). Pazi, da razvaljaš dovolj veliko, potem pa s silikonsko podlago vred obrni gor na torto. Preden daš gor malo na uč pomeri kako jo moraš dat, da bo cele oblečena. Ni treba glih na 1 mm razvaljat, jaz raje malo debeleje, da se ne trga. Itak daš tičino maso zato, da je torta lepa, pri nas so jo še vsi pojedli, če jo pa kdo ne mara pa jo lahko pusti na krožniku. No potem, ko si dala gor na torto samo še silikonsko podlogo daš dol pa je. Malo pogladiš, da ne bo mehurčkov in obrežeš kar je preveč. No še prej lepo pogladi robove. zato je fino, če razvaljaš večje kot rabiš, ker se potem lepo pokrijejo robovi, da ni gub.

Potem pa še naprej okrasi pa je. Pa naredi mrežo s tičino, malo dlje bo trajala ampak kaj češ. Pa naredi mrežo tako, da jo narediš samo tam kjer se vidi, pod sliko ti ni treba.

Ma ni nič groznega delat s tem je pa res, da je fino če imaš silikonsko podlago, uno večjo, po možnosti.- Jaz sem jo kupila v Merkurju.

jade

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

2. avg 2007 18:59

Petra, če bi prej rekla bi ti jaz poslala črno barvo saj je ne rabiš velik. jade

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

2. avg 2007 23:20

Joj, samo smetana in tičina masa res ne gresta skupaj. Edino če se bo res takoj pojedla. Smetana ima res preveč vlage v sebi. Zadnji oblat torte prej premaži z masleno kremo in seveda obod torte tudi. Čisto na tanko, potem pa s tičino maso gor. V tem primeru jo brez problema razvaljaš čisto na tanko in ko jo daješ gor, si pomagaš z valjarjem. Počasi gladi površino, da spraviš morebitne mehurčke ven in šele potem potiskaj tičino maso po stranicah torte. lp Vesna

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

3. avg 2007 8:28

Ja saj sem napisala, važno je, da je cela torta premazana z masleno kremo. Vmes pa lahko daš smetanovo kremo. Se pravi . oblat,krema,oblat,krema,oblat. Vse oblate sem jaz tudi malo navlažila, samo, da sem zgornjega navlažila s spodnje strani (s tiste, ki pride na kremo. Potem pa dobro ohlajeno torto okoli in okoli in na vrhu premazala z masleno kremo. jade

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

3. avg 2007 8:29

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=5015

Reca pa saj je tale tvoja torta tudi s smetano, še premazana je s smetano in še pišeš, da jo lahko okrasiš s smetano ali čokolado.  Zdaj pa ne razumem.

jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti