Pomoč pri torti s tičino maso

*petra*  

član od: 18.1.2007

sporočila: 171

2. avg 2007 13:48

Reca, kakšna maslena krema bi pa pasala na Nutella torto? Jo lahko naredim z okusom čokolade? Sem iskala, pa ne najdem z iskalnikom. *petra*

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

2. avg 2007 14:24

Jaz naredim enako. jade

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

2. avg 2007 14:26

Jaz sem imela torto okračeno v hladilniku 24 ur pred konzumiranjem pa je bila enaka kot prejšnji dan. Pa še potem je ostalo nekaj kosov še 2 dni in se tičina ni nič topila. jade

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

2. avg 2007 14:43

Tako kot so rekle punce pred menoj. Brez rumenjakov. Jade, tičina se dobro obnese le, če naneseš spodaj masleno kremo. Moje izkušnje so to potrdile, mojster Goljat me je pa to naučil. Mogoče je bila tvoja tudi malenkost debelejše razvaljana. Nam ta okus sploh ne odgovarja in zato jo razvaljam tako tanko, da je skoraj videti skoznjo. Sicer je ta reč super za izgled, precej manj pa za okus. Enim pa ta okus zelo odgovarja. Ne vem natančno kako se pa obnaša, če nanjo rišeš. Je spet tekočina zraven, kar ji najbolj ne odgovarja. Je pa za probat. lp Vesna

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

2. avg 2007 14:44

*petra* je napisal/a:
1. Ali lahko dam čokolado pod tičino maso? Naredila bom torto Nutella, pa bi jo prelila s čokolado in na to dala tičino maso. 2. Ali je lahko torta oblečena v tičino v hladilniku do naslednjega dne, ko jo bom predala? 3. Kje naj najdem pekač za torto v velikosti A3 formata? Imam tako sliko od spidermana in jo moram narisati na torto. 4. Glede na to, da pri tašči nimam dovolj velike pečice za pekač A3 formata, bi jo pekla v dveh delih. Kakšni nasveti, da oblate profesionalno združim? :) p.s.: pekač pa vseeno potrebujem zaradi oboda, ko bom torto krasila, pa seveda za nadaljno uporabo. 5. S katero barvo obarvate tičino, da je čisto črna? 6. Kako naj naredim pajkovo mrežo na torto? Kar s tičino, ali je bolje, da jo s čim nabrizgam? 7. Kako najbolje razvaljati tičino, da se ne bi trgala? *petra*
1. ja, lahko 2. ja, domačo lahko, za kupljeno ne vem 3. mogoče pekarna Vrhnika na Brnčičevi, gorenje servis ima tudi velike pekače sicer pa se ti bolj splača sliko odnest v najbližjo kopirnico in naj ti jo pomanjšajo ali povečajo na velikost pekača od pečice, ki jo imaš 4. z veliko dovolj trdne kreme (ne smetanova, ker ni dovolj trdna, daj not še kak puding, skuto,...) 5. s črno živilsko barvo, nič drugega ne da čisto črne barve (lahko probaš tudi s sipinim črnilom, samo zna dat malo okusa, pa še nič kaj dosti ceneje ne bo) 6. joj, ne se matrat z valjanjem tankih kačic ticino mase, boš znorela! Rajši nabrizgaj z beljakovim ledom, pa še bolj enakomerna bo mreža (sladokor v prahu in beljak ali limonin sok) 7. z veliiiiko dobre volje in potrpežljivosti, to sta ključni sestavini; sicer pa potresi podlago s sladkorjem v prahu ali škrobom ali valjaj na silikonski podlagi ali na pekiju (s tem jo lahko potem še preneseš na torto) Veri

barbara R.  

član od: 2.10.2004

sporočila: 108

2. avg 2007 15:00

Pozdravljene! Jaz sem jo razvaljala na cca 1 mm in brez težav s čopičem risala po njej. Z barvo v tubi. Položila pa sem jo direktno na biskvitni oblat. Sedaj imam v planu krstno torto z okraski. Tanima me kako je s temi okraski. Koliko prej lahko izdelam golobčka in rožni venec za na torto in kje naj imam shranjeno? HVALA in uspešno vsem pri ustvarjanju! barbara R.

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

2. avg 2007 15:31

Sliko iz A3 formata spremeniš na A4, da jo zmanjšaš na fotokopirnem stroju 

Če jo že spečeš, kje boš dobila podstavek  za tako ogromno torto ?

F r i n a

*petra*  

član od: 18.1.2007

sporočila: 171

2. avg 2007 15:38

Saj A3 ni ogromna torta...to je 2x A4. Ja, v čem pa ve pečete biskvit, ko delate torto knjiga, ....? Sliko pa imam jaz A4 format, pa sem jo povečala, ker bi rada večjo torto, ki bo za več ljudi seveda. *petra*

*petra*  

član od: 18.1.2007

sporočila: 171

2. avg 2007 15:45

Evo, sem zmerla dimenzije A3 formata, ki je 42 x 30 cm. Koliko so pa te torte velike? http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=9853 *petra* Sporočilo je spremenil(a) *petra* dne 02. avg 2007 15:48:09

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti