Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12653

2. maj 2021 13:06

                 Danes:   čevapčiči, pleskavica

                                mlada čebula, ajvar, gorčica

                                paradižnikova solata

                                domač

                                za moški del, zame radler bezeg

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

2. maj 2021 17:50

Nedelja:

Roštilj v družbi celotne družine.

Pozdravček! 

gobica1402  

član od: 21.7.2007

sporočila: 472

3. maj 2021 11:34

Rižota z grahom, šparglji in gamberi ter mešana solata z dvanajstimi vrstami zelenjave in  zelišči.

gobica1402

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12653

3. maj 2021 11:52

                 Danes :         juha

                                      z ribano kašo

                                      meso iz juhe

                                      tenstan  

                                      mešana solata, motovilec s fižolom

 

Danes sem izvedela, da sta moja draga sorodnika-mož in žena, tako hudo zbolela za covid, oba imata hudo pljučnico in sta na Golniku, tako, da , kdor se lahko cepi, naj se cepi, mene so danes poklicali in v petek bom res cepljena.

                                     

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Sporočilo je spremenil(a) johana dne 3. maj 2021 11:53

Sporočilo je spremenil(a) johana dne 3. maj 2021 22:29

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

3. maj 2021 12:52

Ponedeljek:

Sarma (donirana), pire krompir

Pozdravček! 

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

4. maj 2021 9:18

Johana, držim pesti, da bosta tvoja sorodnika uspešno premagala covid. Res ni za podcenjevati okužbe s covid. Pri vsakemu se odraža drugače in najde pot do najbolj šibkih točk v telesu. Mene se je vročina držala 18 dni, k sreči naj bi bila pljuča ok, sem pa dobila okužbo ledvic. Vročine ni več, organizem pa je izčrpan. Vsa kondicija, ki sem jo nabirala s hojo v hrib je šla v nič. Ne pomnim, da bi bila kdaj v življenju toliko časa bolna. In zame, ki sem non stop v gibanju je tole sedaj žalostno. Počasi, počasi bo...

Včeraj za kosilo za naju s sinom preostanek kitajske hrane iz restavracije od nedelje, mož špageti s česnom, feferonom in češnjevim paradižnikom, solata.


Kjer je volja, tam je pot. Trixi

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12653

4. maj 2021 11:15

Hvala, Trixi, molim zanju, drugače pa je imel mož od moje svakinje tudi temperaturo in sicer celih 40 dni, še sedaj, po skoraj pol leta, ne more iti v hrib, ker nima moči. Ta virus je res grozljiv in še kako zelo, zelo smrtonosno nevaren. Nihče ne more reči, meni pa nič ne bo in se še kar neodgovorno obnašati, zaradi takšnih ljudi sem res   .

 

                 Danes:   makaronflajš

                                mešana solata, motovilec s fižolom

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

dočka  

član od: 23.12.2012

sporočila: 556

4. maj 2021 12:03

 

Pozdravljene !

Ta virus ima res tisoč obrazov, od tega da nimaš niti simptomov, pa do tega, da umreš, seveda z vsemi niansami vmes. Okuži se pa res lahko vsak, tudi če se še tako pazi. To se je zgodilo moji sosedi, ki se je res pazila, še sreča, da ji ni bilo kaj hujšega. Od tega virusa je umrl moj sošolec (v starosti 65-70 let), ki pa ni imel kakšnih resnih predhodnih bolezni (umrl je zaradi plučne embolije, ki se mu je zgodila 3 dni po prebuditvi iz enomesečne kome). Moja teta, stara 98 let, pa je to bolezen premagala zelo lahko, no malo je shujšala, ker ji ni dišala hrana.

Zatorej, dajte se cepit, če tudi imate kakšne pomisleke glede cepiva. Verjemite ne bo vam žal.

Jaz grem danes zvečer po drugi odmerek.

 

Danes : juha (iz zaloge), ribica v gorčični omaki, široki rezanci, zelena solata z in fižolom.

Po cepljenju košček .

dočka

gobica1402  

član od: 21.7.2007

sporočila: 472

4. maj 2021 12:42

Paradižnikova omaka, špageti, rdeča pesa.

gobica1402

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

4. maj 2021 13:26

Torek:

Zelenjavna enolončnica; kuhani štruklji z zmečkanimi jagodami in sladko smetano.

 

P. S. Dajmo rajši ostat pri kosilu, pustimo "čarovnico" naj jo na grmadi sežgejo. Tudi zelo grde prometne nesreče se dogajajo, pa gremo vak dan v avto, da pri tem ne pomislimo, da se lahko zgodi in se nikoli ne vrnemo domov.

Uživajmo v življenju.

 

Pozdravček! 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti