Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12637

7. maj 2021 12:49

                  Danes:    ričet s prekajenimi rebri

                                  domač

 

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8685

7. maj 2021 13:16

Petek:

Boranija; zelena solata

Pozdravček! 

gobica1402  

član od: 21.7.2007

sporočila: 468

8. maj 2021 11:34

Svedrčki, bolonjska omaka in mešana solata.

gobica1402

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12637

8. maj 2021 12:31

                 Danes:    domača kmečka pica

                                 paradižnikova solata

                                  za moški del, zame- radler šipek

                                  Po včerajšnjem cepljenju, prav nobenih stranskih učinkov

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

8. maj 2021 12:58

Predvčerajšnjim  za sina mesni tortelini s sirovo omako, zame zrezek s sirovo omako in ostanek rižote, za moža kislo zelje v solati in hrenovka.

Včeraj me je obiskala hči in smo naročili pizze.

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8685

8. maj 2021 13:14

Sobota:

Pražena jetrca, polenta / grez; mešana solata; jagodna rolada

Pozdravček! 

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

8. maj 2021 15:30

Sem mislila, da je že vse slabo za menoj... pa izvidi pokažejo prikrito pljučnico....Noro...

Danes s skupnimi močmi odlično kosilo.. goveja juha s pirinimi rezanci, pražen krompir, domači polpeti, file postrvi, ledenka s fižolom

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12637

8. maj 2021 17:19

Trixi je napisal/a:

Sem mislila, da je že vse slabo za menoj... pa izvidi pokažejo prikrito pljučnico....Noro...

Danes s skupnimi močmi odlično kosilo.. goveja juha s pirinimi rezanci, pražen krompir, domači polpeti, file postrvi, ledenka s fižolom

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Trixi, čuvaj se, moji sorodniki so zelooo ubogi, dva sta že v umetni komi, teta pa tudi na intenzivni, verjetno jo bodo tudi dali v umetno komo.

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

8. maj 2021 18:24

Telečja obara z ajdovo kašo in zelenjavo. Vanilijeva krema z borovnicami. Kava

LP, Saša

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. maj 2021 21:34

Kupila sem meso mladega bika in si dala duška. Juha iz mesnatoh kosti in malega kosa prsi je bila odlična, dodala sem ribano kašo in jetrne cmoke. Sem jih naredila sama, je imel bikec lep kos jetrc, pa sta dva kg romala z mano.

Mase je bilo veliko, pa sem na zrezke, ki sem jih čez noč pustila v mešanici gorčice, olja in malo rdečega vina na tanko premazala z jetrno zmesjo, dodala narezane šparglje, potresla z malo sira  in jih le prepognila ter zaprla s kovinsko iglo. Potresla z moko in opekla na olju, jih dala na toplo, na maščobo pa čebulo in malo korenja, solila, poprala in dodala malo vina, potem pa zrezke nazaj v omako in na majhnem ognju pustila uro in pol. Presenetljivo dobro so izpadli, pa še mehki za povrh (jaz sem sicer mojster za naredit trde zrezke ... ne glede na meso). Priloga - pire krompir z graškom (krompir sem kihala kar z ostanki špargljev, ki sem jih potem odstranila). Pa solata - zelena in mešana iz rdečega in belega zelja.

Sladica - njeno veličanstvo šarlota (ta prava, s stepanjem rumenjakov nad paro, vlivanje vročega sirupa v sneg beljakov, dodatek sladke smetane, pa kremo pobarvat v tri barve, da je na koncu marmoriran vzorec, dodani še namočeni koščki biskvita, koščki sadja in orehov ...). Sem jo pa dala kar v tortni model, čeprav bi morala biti v psodicaha za mini šarklje ali v modelu kot za šarkelj ... pa ga nisem našla. 

 

Ja, sem si pod dolgem času dala duška ...

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti