Zadrega - čebula - vonj

Pingvin  

član od: 8.4.2003

sporočila: 162

tema odprta - 23. jul 2007 11:38 | ogledi: 8.689 | odgovori: 20

Živ,

no, pri nas imamo zelo radi čebulo in česen, celo otroci to obožujejo. Ampak seveda je problem, ker potem kljub drgnjenju zob in žvečenju čigumija ostane neprijeten zadah. Če smo sami doma, nam to ni pomembno, saj se sploh več ne vonja, ko smo vsi čebularji:) Problem nastane predvsem, ko dobimo kake nenapovedane obiske.

A ima kdo kakšen dober in preverjen recept, kako se znebiti takšnega zadaha? Pa ne mi rečt, naj pač ne jemo čebule ali česna:) Saj tega se držimo, kadar vemo, da ne bomo ostali doma ali da pridejo obiski.

LP,

Pija.

Pingvin

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

23. jul 2007 15:53

Ma daj še obisku malo čebule za jest, pa bo....

Saj pri nas je podobno, ampak mislim, da ga ni učinkovitega sredstva, ki bi v nekaj minutah odpravilo vonj. Morda ga malo ublaži, da se pa nič ne bi zaznalo, pa ne vem. 

Mamamia

mamamia

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

23. jul 2007 16:12

najprej zdravje,potem kultura ,sem nekje slišala Vesna Leben

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

23. jul 2007 16:15

Meni je ena stara ženica pred leti rekla, da naj žvečim svež peteršilj nekaj minut. Potem pa ga izpljunem ali pa pojem. A se mi je še vedno zdelo, da mi smrdi iz ust. Po moje bo najbolje, da narediš kot je rekla mamamia. Daj še gostom jest čebulo pa bo. LP! fakin712

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

23. jul 2007 16:32

Ja, malce nerodno bi bilo, če delaš z ljudmi, ali če kakšnega poljubiš , bi pa tudi mene zamimalo kako se znebiti tega neprijetnega vonja počebuli. Bomo poskusili s peteršiljem ali drži. Ligojna tale rek pa velja, če kupčka podreš lp Anamarija Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 23. jul 2007 16:33:01

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

23. jul 2007 18:22

hehe, čebularji:) jaz imam tako že nekaj časa v hladilniku konzervo sardin, ki se jih ne upam pojest, ker moram zmeraj nekam it :)) mah, sej čigumi kr pomaga, se meni zdi, če ne poješ ravno enormnih količin čebule.. drugače pa.. jah, ne sekiraj se, pa bo. Scorpy

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

23. jul 2007 21:53

Tudi meni je babica rekla za peteršilj!! Sicer pa si jaz zdrgnem zobe in potem še orbit winterfresh :)))) huuuuuuuuuuu in vse zaledeni :)) katka

Pingvin  

član od: 8.4.2003

sporočila: 162

25. jul 2007 10:48

Živ, hvala za nasvete. Drgnjenje zob in Orbit ne pomaga. Moram poskusit še peteršilj. Čeprav je npr. v solati iz stročjega fižola ogromno peteršilja (in čebule), pa zaradi tega ni nič manj vonja. Jah, očitno bo res nabolje, da tudi obiske nafilam s čebulo:) Sicer pa mož pravi, da se preveč sekiram, češ sami so si krivi, kaj se pa niso napovedali, pa jim ne bi bilo treba prenašati čebule. Lepo se imejte, Pija. Pingvin

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

25. jul 2007 12:13

Potem jaz nikakor ne smem k vam na obisk, ker organsko ne prenašam surovega česna ali čebule;-) Zavoham že najmanjše količine, pa tudi toplotno obdelanega. Moj je malo nesrečen zaradi tega, ampak mene to zares tako odbija... strelka

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

25. jul 2007 13:50

Ja, to je problem. vem. Delam z ljudmi, ki večkrat pridejo k meni od kosila in pol ne vem, kam bi se obrnila. Če ste pa doma, pa kaj vas briga, sej ste ja doma! Da pa tam ne bi smela jest tistega kar mi paše, pa tud no,... Jelenckova

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

25. jul 2007 15:50

Problem vonja pri čebuli in česnu nastane zaradi snovi, ki jih ti dve rastlin vsebujata, saj se vonje prenaša skozi kožo (pore) skupaj s potom oz. vlago, ki jo oddaja koža, tako da si lahko še toliko čistite zobe in žvečite čigumije, pa se vonja ne boste uspeli znebiti.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti