Rodila se je ronja - bravo veri

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

18. jul 2007 17:42

Moja tašča pa non stop govori, da treba pit mleko, pa da koruzni žganci z mlekom "delajo" mleko ... Veverica, ne vem, če so ravno tri juhe iz vrečke povzročile težave ... Mogoče bi imel težave tudi pri najbolj dietni hrani. Atina Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 18. jul 2007 17:43:02

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

18. jul 2007 20:17

Mogoče ja, mogoče ne... ??! Saj sem napisala, da gre le za občutek... Dokazano pa je, da se alergija lahko razvije, če je bil otrok prej izpostavljen alergogenim živilom (sploh pri mleku in jajcih je potrebna pazljivost, ker beljakovine iz teh živil prehajajo preko materinega mleka). Seveda ni nujno, da se razvije, AMPAK lahko se ne razvije, če otrok ne pride v stik s temi živili (pa se sicer bi). In verjemite, bistveno lažje je na začetku malo potrpeti, kot pa biti kasneje dolgo časa na dieti. Sploh pri majhnih otrocih (ne več dojenčkih) je to zelo težko! veverica

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

18. jul 2007 20:54

Ja lahko nam tudi pade meteorit na glavo, AMPAK ni pa nujno, da nam bo.  Vse v mejah normale pa bo šlo.

Jaz sem pri vseh treh jedla normalno hrano pa je vse ok. Seveda nisem zdaj popila 3 litre mleka na dan, pojedla 10 jajc in kilo čokolade. Veliko alergij se razvije tudi, če prehitro začnemo otroku dodajati hrano, ki ni primerna.

Mleko pa ne "dela" mleko ampak dela mleko hrana in veliko tekočine.

Sicer pa je glede prehrane nosečnic in doječih mater toliko napisanega in vsak piše drugače, da človek res ne ve kaj je prav.

Jaz pravim zmerno in po pameti. Vsaka pa zase najbolj ve kaj je prav.

jade

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

19. jul 2007 8:25

Jade, če in ko imaš zdrave otroke, se ti zdi vse ok. In lahko rečeš: vse po pameti! Ampak težko se je v nasprotnem primeru otresti občutka, da si se prekršil in ima zato otrok težave. Danes pa je zaradi obupne prehrane (nimam v mislih zgolj nezdravo prehrano, temveč tudi pridelovanje hrane z nešteto -cidi, umetnimi gnojili,...), onesnaženega okolja, nezdravega življenskega sloga, ogromno bolezni, ki imajo korenine prav v tem... Težko se jim je izognit, ampak lahko se jim; zato tu primerjava z meteoritom in alergijo po mojem ni na mestu. veverica

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

19. jul 2007 8:32

Jah veverica ne moreš, če ti otrok zboli obtoževati sebe za to no. Ne vem, vsaj jaz se ne bi. jade

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

19. jul 2007 8:34

vevrica razumem da ti ni lahko ker je tvoj otrok bolan in želiš drugim svetovati in pomagati. lepo da si povedala svoje nasvete ni pa treba nikogar prepričevati. ti si mnenja da so tisti trije pakli juhe povzročili to, to je tvoj občutek torej to ni dokazano. si pač tako misliš. upam samo da bo s tvojim otrokom vse vredu. in pomisli: tudi pretirana dieta, odrekanje, prepovedovanje, pretirana pazljivost lahko škoduje. nektarina

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

19. jul 2007 8:55

Lej, jaz zelooo zdravo kuham in zelooo zdravo jemo. Tudi ko sem bila noseča sem jedla vse, mesa malo več, kot ga sicer... (pa Moto piškoti obvezno vsak dan!). Skratka nič posebnega.

Ko je mala zrastla je jedla vse. In vse je bilo BP do leta njene strosti. Potem je izbruhnila taka alergija, da je bilo joj. Pa sem sama ugotovila, v čem je stvar, ji začela sama doma vse pripravljat in to je to. Izogibamo se stvarem, ki ji škodijo. (pa rabimo fejst pazit, ker je alergična na barvila, aroma, emulgatorje, konzervanse itd... ). In zanjo tudi sadni jogurti niso, ker imajo barvila noter.

Se pa sama nič ne krivim, ker sem že prej pazila na uravnoteženo polnovredno prehrano. Zdaj ji pač sama delam doma vse kar lahko. Pa kar gre. Glede na to, da rada kuham, še za mar nimam... In da bi sebe s tem obremenjevala? Sem pač sprejela to kot del nje in našega življenja...

lidka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

19. jul 2007 10:10

vevrica, ne bo držalo, da beljakovine iz mleka in mesa prehajajo skozi posteljico v otroka. VSE beljakovine v prebavilu prebavimo (razgradimo) do sestavnih delov - amino kislin, ki jih vsrkamo v kri, naše celice pa potem iz niih naredijo nam lastne beljakovine. Izvor amino kislin torej ni pomemben, seveda pa imajo beljakovine različnega izvora različno razmerje med 20 različnimi amino kislinami, ki gradijo beljakovine.

In - ne smeš se kriviti za nekaj, za kar pač ne moreš (in nisi) odgovorna, no. Konec koncev ima pol genov "tvojih", pa menda ne boš zato nosila krivde v sebi, če je pač pobrala kak gen, ki ji povzroča probleme.

rimljanka

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

19. jul 2007 11:46

Rimljanka, želela sem napisati, da prehahajo skozi materino mleko - se pravi, da otrok pride preko dojenja v stik s temi beljakovinami. Se strinjam z vsem kar ste napisale, ampak vseeno še rabim čas, da se sprinjaznim... Previdnost pa nikoli ni odveč. Nikogar pa nisem želela prepričevati, le svetovati oziroma napisati tisto drugo, "previdnejšo" plat. Mislim, da Veri ne bo zamerila. Vsaj uvod v moj prvi post je bil tako dolg, da sem mislila, da boste vse skupaj razumele, da nočem kar tako počez solit pameti. PA lep dan veverica

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

19. jul 2007 12:09

Rimljanka, želela sem napisati, da prehahajo skozi materino mleko - se pravi, da otrok pride preko dojenja v stik s temi beljakovinami. Se strinjam z vsem kar ste napisale, ampak vseeno še rabim čas, da se sprinjaznim... Previdnost pa nikoli ni odveč. Nikogar pa nisem želela prepričevati, le svetovati oziroma napisati tisto drugo, "previdnejšo" plat. Mislim, da Veri ne bo zamerila. Vsaj uvod v moj prvi post je bil tako dolg, da sem mislila, da boste vse skupaj razumele, da nočem kar tako počez solit pameti. PA lep dan veverica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti