Kaj z biskvitom?

ninky  

član od: 19.1.2005

sporočila: 127

tema odprta - 4. jul 2007 19:42 | ogledi: 6.148 | odgovori: 9

spekla sem en ponesrečen biskvit za torto, ki bi ga rada sedaj porabila za kakšno drugo pecivo. mislim, da je nekje recept za neke kroglice, pa ga ne najdem. mi lahko pomagate z idejami kaj naj na hitrco naredim iz tega ponesrečenega biskvita?

hvala že vnaprej

ninky

Mohka  

član od: 30.9.2005

sporočila: 81

4. jul 2007 19:57

Poznam take primere!! Jaz ponavadi tak biskvit natrgam v široko stekleno posodo (za solato), ga prelivam s prelivom (rum+mleko), zraven vlivam puding, ponavadi vanilijev, mečem sproti notri rozine in na koncu na debelo namažem s stepeno sladko smetano. Ta stvar naj se potem hladi nekaj ur v hladilniku, preden ga z veliko žlico nadevaš na krožnike. To bi bila "moja grmada". Aja, zmanjka je še hitreje kot pa posrečene variante. Lep pozdrav, Mohka

slavi1  

član od: 11.11.2006

sporočila: 55

4. jul 2007 19:57

Zdrobi biskvit, dodaj maslo ali margarino, čokoladni prah ali benko, orehe ali podobno ali pa nič tega, sladkor, malo sadnega sirupa in naredi kroglice, ki jih povaljaš v kokosovi moki. slavi1

ninky  

član od: 19.1.2005

sporočila: 127

4. jul 2007 19:59

hvala, ker ste se mi tako na hitro oglasile z idejami!!! mislim, da bom kar upoštevala idejo slavi1, ker bi rada naredila tako zadevo, da jo lhko jutr odnesem v službo!!! hvala ninky

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

4. jul 2007 20:34

Ninky, tudi jaz naredim kroglice, a se bolj držim Ksenijinega nasveta, torej brez maščobe, ki jo predlaga Slavi. Ker bodo za odrasle, je bistvena sestavina rum, tudi nekaj stopljene čokolade ali take v prahu in nekaj žlic marmelade je v redu, kakšni nasekljani orehi, če jih kaj imaš, stvar poživijo. Dodatnega sladkorja verjetno ne bo treba. Pazi le, da masa ne bo preveč tekoča, sicer dodaj še malo kakšnih zdrobljenih piškotov. V službi bodo navdušeni (govorim iz izkušenj)! teta torta

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8698

4. jul 2007 20:57

Jaz v kroglice nikdar ne dajam maslo - je preveč masno, temveč zmes povežem z malo beljaka. Skratka, tako kot je rekla teta-torta - biskvit, rum, mlete in nasekljane orehe, čokolado, malo beljaka. Maso lahko razdeliš na dva in v en del daš kokos. Prve povaljaš v kristal sladkorju ali v mlete orehe, druge pa v kokosovi moki.

Pozdravček!

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

4. jul 2007 22:02

Ponesrečen biskvit lahko tudi posušiš in potem zmelješ v drobtine, ki jih lahko kasneje uporabiš za nadeve za potice, potreseš po štrudlu, narediš kroglice... Jaz dostikrat namensko spečem biskvit, za drobtine (če moram npr. jajca porabit) in glej ga šmenta, takrat mi biskvit vedno tako lepo rata... tigris

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti