Kreša

neznan uporabnik

tema odprta - 28. apr 2002 19:04 | ogledi: 2.097 | odgovori: 5

Poznate kakšne recepte? V svoji sobi imam namreč lonček kreše in ne vem, kaj bi z njo:)!

Ajda Kljun

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

29. apr 2002 21:58

Kreso porezi, tako da ostanejo v loncku korenine in se kak centimeter stebla, operi, osusi s prticem in vlozi v sendvic, ali pa jo dodaj k solati. V loncku se bo obrasla, tako da to lahko veckrat ponovis. Pozdrav, R.

sycia  

član od: 4.12.2001

sporočila: 139

2. maj 2002 23:03

Kako jo pa sploh posadiš v lonček? V zemljo ali kar na vato (oz. kaj podobnega)? Nekaj sem brala o tem, ampak eni zagovarjajo zemljo, drugi vato, tretji pesek, itd. Zato se potem nisem mogla odločit kaj bi in sem vse skup pustila. Baje ima pa en kup zdravnilnih lastnosti, tale kreša. Fajn je za žolč pa tko. Na netu je kr neki o tem napisanega, tud v slovenščini LP Sycia

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

3. maj 2002 19:43

Kar se tiče sejanja na vato, sem jaz za veliko noč plonkala namig iz Jane in sejala krešo na mokro vato v jajčne lupine. Je zrasla in smo jo pojedli, obrasla se pa ni več, čeprav je nisem v živo porezala. Izkušenj s sejanjem kreše v zemljo pa nimam, žal. lp, Irena

sycia  

član od: 4.12.2001

sporočila: 139

5. maj 2002 23:12

To je moralo pa lustno zgledat Sycia

Prospero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 8

17. maj 2002 19:25

Jaz imam krešo v lončku v zemlji. Zadeva lepo uspeva. Krešo pa lahko uporabljaš res skoraj vsepovsod. Zelo paše potresena po kakšni solati (kot začimba), dobra je v raznih skutnih in podonih namazih (jo sesekljaš in primešaš), lahko jo uporabiš tudi kot dekoracijo pri mesu in se lahko zraven poje, pri kakšni nežni zelenjavi (buške ipd.) pa se ne obnese, ker ima zelo močan okus in prekrije osnovni okus. Malo eksperimentiraj in boš sama hitro ugovotiva, kje ti ustreza in kje ne.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti