Prašek za pomivalni stroj

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

15. nov 2010 4:40

Imam pomivalni stoj od Boscha - star cca 6 let. Pa se mi zdi, da porabi nenormalno veliko soli, saj jo sigurno enkrat tedensko nasujem (lko sveti lučka) pri prejšnjem stroju to ni bilo tako. Če soli ne nasujem je posoda lisasta. Uporabljam pa Somat tabelete za pranje tisto veliko pakungo 100 ali 120 tablet in perem cca 10 pranj tedensko, včasih kakšno več. Perem na običajnem programu 55-65 oC. Sem pa imela tudi jaz probleme, ker je tableta ostala nestopljena na vratih ali celo na kakšni posodi, kamor je padla, tako da jo že nekaj časa dajem ali v eno izmed košaric za pribor (osnovna košara je razdeljena na 8 delov) in v tega potem ne dam nobenega pribora. Tableta se 100 % raztopi. Ta problem s soljo se pojavlja ne glede na to kateri prašek uporabljam, ker sem jih že več probala - od ta poceni, do dražjih.

Ali iam še katera tak problem?  Ali vedno nasujete sol, ne glede na to, da uporabljate tablete, ki imajo vse to že notri, ker kot zagotavljajo potem soli ni treba dodajati (meni se serviser svetoval namreč drugače)?

tedyka

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

15. nov 2010 10:50

Tedyka, a si poizkusila zmanjšati vnos soli. Ker pred prvim pomivanjem določiš izpust soli glede na trdoto vode. Vsaj pri mojem PS je tako, pa je tudi Bosch. Poglej malo navodila, kako se regulira poraba soli in zmanjšaj. Da ti tako hitro porabi vso sol se mi ne zdi normalno, ker jo sama nasujem caa 3x letno, pa imamo kar precej trdo vodo.

Kar pa se tiče tablet, katere imajo vse v eni pa sem imela tudi velike težave na začetku. Ne vem, a je to značilno za B., ali pa  imava isti tip, ker je tudi moj star približno toliko kot tvoj. Sem se na začetku jezila, ker na njem piše 3 v 1 in sem sklepala, da to pomeni, da z uporabo tablet xx v 1 pač ne rabiš sredstva za svetlenje in soli. Pa še zdaleč ni tako. Kot so mi razložili na servisu, pomeni 3 v 1 da pomiva s tableto, praškom ali gelom. Če bi to vedela pred nakupom, se sigurno ne bi odločila za tak model, kateri je bil takrat med najdražjimi.  Z vsemi tremi je pomival tudi moj prejšni, pa tablete ob nakupu še sploh niso obstajale. Še danes me pogreje, če pomislim, kakšna nizka marketinška poteza je tisti 3 v 1.

Lijana

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

4. nov 2011 11:03

hm, mene pa zanima kako deluje visoka temperatura v stroju na porcelan in na poslikavo na porcelanu?

ker program 40 minut mi pusti liste, 59 minut pa dela s temperaturo 70 stopinj. 

 

prej sem imela tekočino somat, 3 v 1  samo mi je bilo ogabno ko sem ven dajala posodo, če je kje ostala kakšna kapljica, da je bila cela sluzasta od tega praška, pa tudi če sem na hitro natočila vodo v kozarec s polnim šusom se je malo zapenila..

 

sedaj imam almavit, http://www.biosi.si/product_info.php?cPath=2_76&a dobi se ga v merkurju,  ki je na 70 stopinj okej opral, na 45 stopinj pa pušča fleke. saj mene ne motijo, asmo se fant nekaj pritožuje. jaz imam še vedno raje "jem" bolj blagi prašek kot pa tisto sluz..

www.mojalbum.com/naredilaana

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

4. nov 2011 12:22

ha, zdaj vidim da od te firme obstaja še sredstvo za lesk, pa sol..mogoče če bi še to uporabila bi bilo pa boljše. samo v našem merkurju niso imeli

www.mojalbum.com/naredilaana

branka171

sporočila: 218

6. nov 2011 11:37

bannana 

 poizkusi z kisom za vlaganje. Ko stoj iztoči prvo vodo po splakovanju in vzame tabletko odprem vrata in zlijem 1 dl kisa. Odkar to delam ni več lis na posodi, stroj je čist pa cevi tudi. Perem pa vedno na 40*C . Tudi za čiščenje stroja uporabljam samo kis in sodo.

LP B   

branka171

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

7. nov 2011 9:59

Kot vidim, vas nekaj uporabla Almawin, bom naslednjič poskusila z njimi (mislim, da jih ima tudi najboljši sosed?). Trenutno perem z dm-ovimi, ena natur linija, če je kaj res na tem, in so kar ok. Vsekakor boljše kot eko tablete Sonett, nad katerimi sem bila popolnoma razočarana (po dve tableti na eno pranje in še vedno umazana posoda) - kar me čudi, ker njihov prašek za perilo je pa recimo ok.

 

A res prazen stroj zalaufate enkrat mesečno? Jaz ga še nisem nikoli (ga imam od maja).

rag_doll

marjeta10  

član od: 5.6.2007

sporočila: 313

7. nov 2011 14:44

Jaz uporabljam finish ali somat tablete ,sol in za lesk posode,imam bosh pom.stroj res da novi od avgusta letos,pa ni problema s pomivanjem ali kozarci ,vse je lepo čisto,nikoli nisem imela lepše oprane posode.Pa enkrat na mesec dam notri čistilo za pomivalni stroj finish in opere prazen sam sebe , da se ne nabira umazanija ,pa filter redno čistim,tak da upam da mi bo lepo pral še naprej.

lp

marjeta10

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

8. nov 2011 0:21

z vsemi temi kemikalijami, pa še novim strojem bi težko bilo drugače... nekaj pa nas želi kemikalije spraviti na minimum, če se jih že ne da eliminirati..

www.mojalbum.com/naredilaana

dididala  

član od: 20.10.2008

sporočila: 120

9. nov 2011 15:17

Ravno kar sem imela stroj na popravilu (programator).Serviser mi je svetoval uporabo tekočih pralnih sredstev, če pa uporabljam tablete naj jo prelomim na pol-da je dovol za pranje.Glede soli mi je svetoval navadno morsko ali kameno sol.Bom poskusila!

dididala

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

9. nov 2011 15:40

dididala, kaj pa naredi sol? In, kako se uporabi?

V mojem Gorenjevem  pomivalnem stroju uporabljam samo tekočine za pranje, ker se takoj zmeša z vodo oz. ni potrebno, da se stopi.

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti