Diplomska

doglover  

član od: 23.11.2006

sporočila: 2

15. jun 2007 8:03

Ojla! Mene tudi v začetku julija čaka zagovor in danes moram oddat nalogo v vezavo. Pa me je tudi tako strah, da bo kaj narobe, kakšna napaka ... Groza. Ko pa pomislim na zagovor, me kar zvije v želodcu ... Da še tole preživimo ... A kdo ve, če na diplomi tudi koga vržejo? Glede darila pa se po moje da kakšna malenkost, kaj pa vem. Težko je, ker ne poznaš mentorjevega okusa in lahko fajn udariš mimo, kajne? Moram še nekaj pogruntat. Me pa še nekaj zanima? Koliko ste plačali za vezavo? Meni so rekli 44 Eur za tri izvode. lpl doglover

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. jun 2007 8:54

Vsem, ki še niste diplomirali - pa boste zdajle enkrat: 1. Trema v majhnih količinah je čisto koristna. 2. V kariernem življenju vsakega univrzitetnega diplomiranca sta vsako leto vsaj dve nalogi, ki se po količini vloženega dela, energije, stresa ipd...lahko primerjata z diplomo. Razumite diplomo kot trening za preostanek življenja. 3. Namesto da sprašujete, če na diplomi koga vržejo..., zakaj ne greste poslušat zagovorov drugih diplom, da boste videli, kako to izgleda. Mimogrede, faksi imajo tudi diplomske praktikume, ne vem, zakaj jih ljudje ne obiskujejo... 4. Začnite vaditi svoj zagovor diplome. Tam imate 15 minut časa, da razložite svoje poglede in poveste, zakaj česa niste napisali. 15 minut govora je 90 vrstic teksta. V tekstu navedite stvari, kjer ste močni in jih večkrat poudarite. Napišite tekst, vadite ta tekst do nule (ker sproščeno se razlaga nekaj, kar znaš takorekoč na pamet). 5. Nehajte se cmerati, ne bodite otročji, ne igrajte žrtve (joj, mene je tako strah, imam diplomo.,..) in se začnite obnašati kot odrasli ljudje. Je skrajni čas. Vendelina jr.

doglover  

član od: 23.11.2006

sporočila: 2

15. jun 2007 9:13

Hja, saj imaš čisto prav! Čisto brezveze paničarim, kar samo še poslabšuje zadevo. Verjetno so še težje preizkušnje v življenju ... Torej, jaz sem poslušala nekaj zagovorov (FF), pa lahko rečem, da so jih tako zelo "šraufali", da je bilo groza. Zato me je strah. Ne vem od kod dobijo vprašanja; čisto razumem, da se od tebe pričakuje znanje, pa vendar se mi zdi, da vsega pa le ne moreš vedeti ... In še trema zraven. No, bomo videli. Torej, govor bom izpilila v nulo, predvidevam pa tudi nekatera vprašanja ... Sicer pa hvala za vzpodbudo, lpl. doglover

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. jun 2007 9:32

Darling, v mojih časih je bila praksa, da dobiš od vsakega člana komisije max 3 vprašanja, kar naj bi skupaj zneslo 9 vprašanj. Jaz sem jih dobila več kot 15 - bila edina tisti dan, zunaj je deževalo, gospodje so imeli čas... Mene je nekje pri 12 začela stvar zabavati in sem rekla, da ni problema, da me naj kar še sprašujejo.... Hočem reči, če je človek kdaj nabildan z znanjem, je na diplomi. Najprej zaprosiš, da ti postavijo vsa vprašanja, si vzameš čas za koncipiranje odgovorov in nekatere odgovore lahko tudi združiš. Potem itak sledijo podvprašanja - tako sem jaz prišla do veliko vprašanj. Ampak sploh ni važno, koliko je vprašanj. Trik je v tem, da si strukturiraš bazo za vse odgovore in potem jo ponavljaš na vse možne načine. Lahko tudi z metodo negacije. Npr: jaz sem na dodiplomcu na enem izpitu kar obvladala Hegla, medtem ko sem znala Kanta za eno spoznanje manj dobro. Jasno, vprašana sem bila Kanta. In začela divje samozavestno:"Kant je, za razliko od Hegla, ki je zavest obravnaval kot stopnjo razvoja duha (in potem še nekaj Heglovskih stavkov), obravnaval analitični in sintetični um....In tako dalje, na en stavek o Kantu, tri o Heglu...upam, da razumeš. Vse, kar ti od vprašanj ne ustreza, vse se odgovarja tako, da z negacijo še enkrat ponoviš tisto, kar znaš. Tako se preverjeno dobivajo desetke. Vsaj jaz sem jih. Vendelina jr.

cherry  

član od: 5.6.2006

sporočila: 409

15. jun 2007 10:04

Hehe, Vendelina, vidim, da imava zelo podoben sistem odgovarjanja. :) Vodo se zmeraj nekako da usmeriti na svoj mlin. cherry

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

3. jul 2007 9:15

tako, vam moram povedati, da vas s svojo diplomsko ne bom več obremenjevala, ker sem včeraj zelo uspešno opravila zagovor. sedaj pa pospešeno iščem novo zaposlitev in upam, da se mi bo končno nekje nekaj pokazalo. lep dan vam želim ariella

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

3. jul 2007 9:19

jade

masenka  

član od: 14.8.2003

sporočila: 170

3. jul 2007 11:24

Super čestitam

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. jul 2007 11:35

No, vidiš, da gre. Zdaj si vzemi malo oddiha, potem pa si naredi seznam služb, ki te zanimajo in jih začni po dopustih obiskovati in se tam osebno predstavi - namreč, danes se službe ne dobijo, služba se vedno kreira in je bolje, da imaš ti iniciativo pri kreaciji. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti