Pomoč barby torta

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

14. jun 2007 19:18

ali je potrebno vzeti te roladice dol ali lahko režemo z roladicami vred? je vse skupaj kompaktno? nektarina

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

14. jun 2007 20:30

Jaz bi na tvojem mestu naredila torto v skledi. Višjo okroglo skledo (lahko tudi plastično) obloži s prozorno folijo (da lažje dobiš ven).  Speci rolade in vmes namaži marmelado (manj sladko). Nareži rolado, obloži skledo (celo, tudi rob do vrha sklede), namaži kremo, še plast rolad, kremo in še plast rolad. Vsako plast rolad lahko še malo navlažiš, da bo torta sočna. Pusti čez noč, da se shladi, drugi dan zvrni na pladenj pa je. Če nimaš dovolj visoke sklede naredi še biskvit v tortnem modelu, 1x prereži in vmes kremo , tudi to hladi čez noč. Potem pa samo tisto iz rolad daš na to pa imaš dovolj visoko za krilo. Seveda vmes namažeš tudi kremo. Barbiko ovito v folijo pa potem samo zapičiš notri, če je treba malo "pokoplješ"  notri, da narediš luknjo, da jo lažje vtakneč notri. Jaz bi jo ovila s prozorno folijo za živila.

Kremo pa narediš ali čokoladno. Poglej torta nutella ali Noa. Ali sadno napr. : http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=10138  ali katero drugo, ki ti je všeč.

Potem pa vse skupaj okrasiš in to je vsa umetnost. Okrasiš lahko z marcipanom ali tičino maso (potem moraš celo torto premazati z masleno kremo (maslo + sladkor stepeš)) ali pa z obarvano smetano, ki jo daš v dresirno vrečko in ustvarjaš.

Če ima Barbika zelo dolge lase jih spni. Dokler ni barbika okrašena lase ovij v aluminijasto folijo, da se ne bodo namakali v kremo

jade

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

14. jun 2007 20:55

jade hvala. sedaj po tvojih napotkih me ni več tako strah te torte in mislim da tudi avtorice te teme ne. nektarina

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

14. jun 2007 21:11

Pa ne se bat, da bo hči razočarana. Mislim, da bo zelo zelo vesela in ponosna na svojo mamico, da se je lotila delat takšno tortico. Če ni premajhna ti lahko tudi pomaga, če ne drugega, kremo lizat s prstkom iz sklede . Boš videla kako bo vesela. Če bo pa tortica prelepa bo pa že kičasta . Tako, da nič te bit strah, kar loti se je.

Samo pazi, da bo krema dovolj kompaktna, da se ne sesede.  magari kakšen list želatine več. Pa jaz uporabljam alpsko sladko smetano, včasih dam pol alpske, pol raslinske.

jade

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

4. feb 2008 13:30

o hudiča ... ne morm se drugače izrazt :(

Mi je ena znanka naročila da ji naredim barbie torto, za neke njene prjtale. In me že 3 dni kliče, ker jo zanima koliko ji bom jaz to zaračunala .....

Pa sm mal okol poklicala ... a vi veste kakšne so cene?

25 kosov 90€

12 kosov 45 €

ne morm vrjet.

Jst sm pa razmišljala da ji uzamem sam za meterial :) ene 15 €

lopovi eni ... kako služjo na otrocih.

 

lp

 

Tukaj klikneš in si ogledaš moje slikice

 

Pitončica

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

4. feb 2008 13:38

jaz sem pred ene 3 let dobila (nisem hotela računat) za torto za 20 kosov 10.000 sit. Mislim, da moraš nekaj računati tudi za delo, ne samo material, ker drugače imajo to za samoumevno, da boš na pol zastonj računala. Mislim, da 40€ z lahkoto računaš, glede na to, da bo domača. tamara

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

4. feb 2008 13:46

Ja se popolnoma strnjiam. Sploh pa če jim bo všeč :) pol bojo skos hotl da jim pocen torte delam :) sm premišljevala ene 30 - 35€. Bom vidla pa sporočim ...

Pitončica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti